Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet baja a cicámnak?

Lehet baja a cicámnak?

Figyelt kérdés

Egy emeletes házban élünk (én meg a macska lakok az emeleten, a szüleim meg a földszinten) es ebben a melegben van vagy 30-35 fok fent.

Le van húzva az összes redőny, de nincs még szigetelve a ház, és ez miatt van ilyen meleg. A levegő be van fülledve, nekem is borzalmas.

A cica nem mehet le, és nem is tud , ugyanis ki van alakítva az emelet egy kis lakasként, ami csak az enyém.

Ugye nem lesz baja neki? Nem kijárós macska.



2022. júl. 22. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Nedvesítsd be törülközőt hideg vízzel, terítsd a földre, vagy akár a cicára, ha engedi (a mieink utálják, de ismerek olyan cicát, aki imádja).

Legyen folyamatosan friss hideg víz elérhető helyen neki, ha szeret pancsolni, akár csinálhatsz neki vizes játékot is: egy lavórba kevés hideg víz, abba cicajáték, ami lebeg és vadászhat rá.

Nem ideális, de ahogy te, úgy ő is ki fogja bírni, lehúzott redőnyök, ventilátor, ha van.

Nálunk szigetelés ellenére is majd' 30 fok van sajna, szenvedünk mi is, ők is - gondolj arra, hogy még mindig sokkal-sokkal jobb neki, mintha ki lenne csapva kinti macskának... :)

2022. júl. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát ha én túlélem, akkor ő is :D most megnyugodtam :D
2022. júl. 22. 23:39
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem lesz neki baja, ne aggódj. Az én cicám azt szerette nagyon, hogy a vizébe jégkockákat tettem, azt pofozgatta és a pofiját is kicsit átmostam azzal a hideg vízzel, meg simogattam a bundájára is. Olyankor mindig nagyon felélénkült, de azért ne legyen túl hideg a víz.
2022. júl. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a hideg konyhakőre fekszenek elnyúlva, időnként a mosdókagylóba. Megoldják maguk, ne aggódj :)
2022. júl. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskám az egész telet a 60 fokos radiátoron tölti, most meg hiába próbálom becsalogatni a hűvös lakásba, egész nap a teraszon van. A macskák Egyiptomból származnak, szeretik a meleget. Ivóvíz legyen neki kitéve, az fontos.
2022. júl. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem rosszindulatból, de a cicát nem kéne hagyni hogy sokat feküdjön a radiátoron: állatorvostól tudom hogy izomsorvadást okozhat náluk.Nálunk sajnos elég későn derült ki hogy ezért beteg a cicánk... Magyarán a mi tudatlanságunk miatt lett beteg.
2022. júl. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az enyém imádja a vizes törölközős átdörgölést! :)
2022. júl. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
#6 40 éve alszanak a cicáink télen a radiátoron, és egyiknek sem volt soha izomsorvadása. Szerintem az az életunt szobacicáknak lesz, ezek kinti-bentiek, fél napokat odakint rohangálnak, fára másznak, nem fog elsorvadni az izmaik.
2022. júl. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is kinti benti volt. Ezek szerint lehet hogy valamelyik hajnalosabb rá.
2022. júl. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!