Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy idősebb, távolságtartó...

Egy idősebb, távolságtartó kóbor macska a nevünkre került. Részletek lent. Milyen kötelezettségeink lettek ezzel?

Figyelt kérdés

Kb egy éve etetünk egy kóbor macskát. Egyre többet jár nálunk azóta. Nemrég kölykei születtek, a kertünkben ellett meg. A picik pár napot éltek csak, hiába kaptak gyors segítséget egy cicás alapítványtól, nem sok esélyük volt (ezt mondták is). Mint kiderült, az anyamacska már idősebb, gondoskodni nem tudott volna már róluk. Az anyamacskát szintén az alapítvány segítségével ivartalanították, és mivel szerettük volna visszahozni, chip-et kapott, a nevünkre került. Azt viszont hirtelen meg sem kérdeztem, hogy ez milyen kötelezettségekkel jár... mert biztosan jár. A cicó egyébként félős, barátságtalan, megfogni vagy akár csak megsimogatni nem lehet, így bolhairtó cseppeket nem tudunk a bőrébe masszírozni, sem nyakörvet tenni rá. Lakásba nem engedjük be, kültéri szigetelt cicaházat - egyelőre? - nem fogadja el, talán majd télen? Csak a kaját kéri (konzerv macskaeledelt kap, nem "moslékot"). Kertes házban lakunk, sok macska jár át a kertünkön. Az alapítványt most nem tudom megkeresni, épp nehéz időszakon megy át az illető, nemigen ér rá. Így itt szeretném megkérdezni: milyen kötelezettségeink vannak ebben a helyzetben, aminek elmaradásával esetleg büntetésre is számíthatunk?

"Jó" magyar szokás fröcsögni a másikra. Sajnos. Nem megszólásokat, elmarasztalásokat, rosszindulatú kioktatásokat kérek ezzel a kérdéssel, mert az nem segítség........ Aki csak ilyennel tudna "szolgálni", tisztelettel kérem, inkább ne tegye, vigye máshová. Lássátok azt, hogy próbálok egy cicán segíteni.... amennyire engedi.

Tehát, mik azok, amik feltétlenül szükségesek, kötelezőek egy macskatartó részéről, ilyen esetben?

Köszönöm!



2022. júl. 23. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Nincsenek kötelezettségeid, az van amit szívből adsz, és ő is elfogad!

Nyilván, ez ilyen esetben nehezített pálya, és egyáltalán nem biztos, hogy kóbor, lehet gazdája. Első körben a bizalmát kell elnyerni, nagyon jó lenne, ha a simogatásig eljutnátok, a bolhaírtót nem kell bemaszírozni, de meg kell maradnia hozzá melletted 1 percig, és tűrnie az érintést. Féreghajtót tudsz az ételébe tenni. Télre meg jó lenne, ha tudna hol elbújni, de mivel beengedni nem akarod, lehet van jobb opciója, mint amit te gondolsz.

2022. júl. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Mivel a neveden van, hivatalosan te felelsz érte. Tehát az érvényben lévő jogszabályok alapján köteles vagy a saját telkeden belül tartani, amit megtehetsz ha csináltatsz, vagy ha ügyes vagy, csinálsz macskabiztos kerítést.
2022. júl. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Olyanra is gondoltam, hogy be kell-e oltatnunk valamivel, kell-e állatorvossal megvizsgáltatnunk? Nehéz volt az ivartalanításhoz is befogni, még egyszer tuti nem mászik bele a csapdába, tőlem is nagyobb távolságot tart, amióta becsaltam. Az alapítvány csak az ivartalanítást vállalta, oltások, gyógyszerek, ilyesmikről nem esett szó.

Hogy gazdája lenne-e, hát ugye akkor chip-es lett volna és nem kóborolna. Nézegetem az elveszett cicás hirdetéseket, hátha keresi valaki. Mióta hazahoztuk, egyszer ment csak el, azóta ki sem mozdul az udvarról.

Érdekelne, milyen esetekben számíthatunk esetleges büntetésekre, mert valamit nem adtunk meg neki.

Nem volt egyébként sem kutyám, sem macskám, magamtól nem is tartanék.

2022. júl. 23. 22:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A macskáknak nincs kötelező oltás mint a kutyáknak, csak erősen ajánlott, főleg ha kint él vagy kijár.

Viszont élősködők elleni cuccot mindenképp kéne rá cseppenteni, meg háromhavonta féreghajtót porítani a kajájába.

Ezek elmulasztása esetén sem büntetnek meg, csak az ő érdekében ajánlott, mert ezek nélkül elég sok mindent összeszedhet, súlyos betegsége is lehet.

2022. júl. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó volna beoltatni, rendszeresen orvoshoz vinni, de macskánál semmi nem kötelező, és sajnos semmi sem büntethető.

Jelenleg szuper jó fej vagy, hogy törődsz vele. Nem tudom eldönteni, hogy te tartod a távolságot, vagy ő tőled, ha 1 év után itt tartotok, minden esetre ezen kellene dolgozni. Beszélj hozzá, lágy kedves hangon, simíts meg, ha eteted, ő már a te macskád.

2022. júl. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5-ös, valóban, nem vagyok macskapárti és azért tartok attól, hogy összekarmol egy simogatási kísérlet alkalmából. Meg engem nem szoktak szeretni a macskák, biztos érzik, hogy távolságtartó vagyok velük. Igaz. Tehát az én hibám is, igen. A cicón is látszik viszont, hogy megcibálta az élet, fogai is hiányoznak,és mintha mindig tartana attól, hogy belérúgunk... (ami egyébként eszünkbe sem jutott!). Eleinte folyton fedezékben volt, egy bokor aljából csente el gyorsan a falatot, amit a bokorba visszatérve evett csak meg, így volt hajlandó enni. Hónapok teltek el, mire elheveredett a teaszon, majd az ajtó előtt kezdett várakozni kajára, de fújt, mikor meglátott minket. Még mindig előfordul, hogy fúj ránk de már lelkesebben fogadja a kaját és enni is hajlandó a jelenlétünkben, bár látszik, hogy bizalmatlan. Mindig beszélünk hozzá. Néhányszor próbáltam megérinteni, de azonnal elugrott. Ritkábban ugrik fel, ha pihenése közben elsétálunk mellette. Sajna nem vagyok egy macskasuttogó, mások kétségtelenül ügyesebben csinálják, de hát szegénynek most velünk kell beérnie. Talán a gazdija is meglesz, feltéve, hogy volt neki.

Nagyon köszönöm a szuper javaslataitokat! Féreghajtót biztos szerzek be neki, de a bolhacsepp is jó lenne, ha engedné használni.

2022. júl. 24. 14:41
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván szükséges etetni, almot kell neki kitenni, esetleg játékot venni, ha beteg akkor állatorvoshoz vinni, de nincsenek szabályok. Ha szereted, akkor boldog lesz a cicus.
2022. szept. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!