Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Idősebb, kinti macska házba...

Idősebb, kinti macska házba való beszoktatása lehetséges?

Figyelt kérdés
A cicámat most diagnoztizálták FIV-vel (macska AIDS). Eddig kinti volt, napközben viszonylag sokat volt bent de este mindig kiment. Már 5 éves és kicsit félek a beszoktatásától, mert igényli a kint létet és nem tudom megtudja-e szokni, hogy nem mehet ki. Szóval minden infót erről szívesen fogadok. Télen, ha nagyon hideg volt, akkor bent aludt de reggel 5-kor szólt, hogy éhes és ki akar menni. Ezt szeretném elkerülni a jövőben, hogy minden reggel felkeltsen, mert eddig is mindig csak 8-9 körül reggelizett. Légyszi segítsetek, mert már nem kiscica, de biztos hozzá lehet szoktatni ehhez az új rendszerhez, nem? :) előre is köszönöm

2021. febr. 4. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

5 éves az még elég messze van az "idősebbtől" is.

Simán be lehet szoktatni, csak idő kérdése. Viszont ha ezután is kiengeded, akkor nem biztos, hogy meg fogja érteni és szokni, hogy mikor mehet ki és mikor nem, szóval ugyanúgy fel fog kelteni, hogy kimenne.

Egyébként remélem azzal tisztában vagy, hogy nagy eséllyel akkor kapta el ezt az amúgy gyógyíthatatlan betegséget, amikor épp kicsapva élte világát. Ezt meg már nem teszed jóvá azzal, hogy most már bent lehet. Így is nagy eséllyel nem fogja megérni az öregkort és elég sok problémája lesz, majd idő előtt elpusztul.

2021. febr. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy akkor kaphatta el és nem kértem megdorgálást, tisztában vagyok a dolgokkal. Nem mondtam, hogy ezek után is ki fogom engedni, pont arról szól a kérdés, hogy hogyan tudnám vele megszoktatni azt, hogy nem mehet ki. És igen, tudom, hogy nem “idősebb”, de mégsem 3 hónapos kiscica.
2021. febr. 4. 19:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Engedd be hagyd hogy aludjon, csinálj neki külön sarkot ahol senki nem zavarja hátha megszokja. Nálunk nyáron kinti bentiek ilyenkor télen minden este bent vannak max napközben mennek ki 1 órára de van hogy annyira se, nyáron jobban igénylik a meleg fűben a hentergést
2021. febr. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagy türelem kell hozzá az tuti de nem lehetetlen. Én egy "megörökölt" 6 éves kintit szoktattam be.

Néha spriccolót használtam amikor feszítgette az ajtót, és ha nagyon ordított este akkor a szobájába parancsoltam.

Kellett vagy 1 hónap mire lenyugodott.

Sajnos leukózisos volt, a nyelvén daganata is volt és nem élt már sokat, csak 1 évet.

2021. febr. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm! Akkor ezeket észben tartom, holnap jön haza az állatorvostól.
2021. febr. 4. 20:25
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnálom a cicádat :(
2021. febr. 4. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!