Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a jobb? Finomabb kajából...

Mi a jobb? Finomabb kajából korlátozott mennyiség, vagy a kevésbé kedveltből akármennyi?

Figyelt kérdés
Cicáim kapnak nedves és száraz tápot is. Időnként tasakosak, időnként konzervet veszek nekik, a tasakosat imádják, a konzervet inkább csak csipegetik. A száraz folyamatosan ki van téve. A gond az, hogy ha tasakosat hozok nekik, akkor egyáltalán nem akarják enni a szárazat, egész nap nedveset kunyerálnak, ha konzervet, akkor meg dobom ki a felét, mert alig csipegetnek belőle, lenyalják csak róla a szaftot, zselét, inkább a szárazat eszik. Eddig még úgy voltam vele, hogy oké, egyék meg egy hét alatt a három hétre szánt tasakosat (zooplusról rendelem), de most anyagi okokból ezt nem fogom győzni négy macskára. Szóval vagy kiporciózva kapnak csak tasakosat, vagy meg kell elégedniük az olcsóbb konzervvel. Ti mit csinálnátok?
2022. júl. 23. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
mi táppal keverjük a tasakosat
2022. júl. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Ha jó minőségű a száraz, és szeretik is, adjál nekik csak azt, és ne vacakolj a tré konzervvel. Az alutasakos meg legyen a nasi. Vagy minden vacsira egy fél-fél tasak. (Vagy amennyi belefér a keretbe)

A kunyerálás pedig egyik füleden be, a másikon ki.

2022. júl. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam már, nekem lenyalják róla. Igazából csak az olyan tasakosakat eszik meg maradéktalanul, amik majdnem homogén, zselés jellegűek. A Felixnek és a Catessynek van ilyen. Tudom, ezek nem a legtökéletesebbek, de 3000 Ft/kg-os kajákra nincsen pénzem. Konzervből egy ideig vettem nekik az Animondát, aztán a Smillát, amik pástétom jellegűek, ették is szépen, de mintha egy idő után megcsömörlöttek volna, most megszagolni sem hajlandóak egyiket sem. Viszont nem találok olyan konzervet, amiben ugyanúgy össze vannak dolgozva az icipici darabok, mint a tasakban, ha meg kicsit nagyobbak, már csak leszopogatják és otthagyják.
2022. júl. 23. 22:41
 4/10 A kérdező kommentje:
A száraz az Matisse neutral (ivartalanított cicák).
2022. júl. 23. 22:42
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
akkár azt is csinálhatod ( ha van ehez minden nap gyomrod) , hogy a száraz tápot ( ha 4 macskádvan 4 adagnyi száraz táp) felöntöd forró vizzel majd ha kihült akkor atasakos kaját( ha 4 macskádvan akkor 2-1,5 adagnyi) hozzá kevered és,kész elosztod ( ismétlem h 4 macskád van 4 felé) ez egy egész napig kitarthat, DE heti 1x legalább adj nekik simma száraz tápot nehogy fogkövesek legyene!
2022. júl. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kipróbálom, köszi szépen!
2022. júl. 23. 23:07
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

nincs mit.

+ szerintem úgy öntsd majd fell vizzel hogy mégne érje el azt a főzelék kásás álapotot

A #5 vagyok

2022. júl. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Ha csak heti egyszer ragnak, az edeskeves. Tonkre fognak menni a fogaik a sok puha kajatol.

En nem ajanlom.

2022. júl. 24. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Miért rágnának heti egyszer? Folyamatosan kint van nekik a száraz, eszegetik egész nap. Hetente párszor kapnak nyers húst is. Meg kinti-bentiek, szóval vadásznak is rendszeresen.
2022. júl. 24. 02:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Amit az 5-os irt, azt nem ajanlom. Keves lenne nekik a ragas.
2022. júl. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!