Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak,ha kismacska...

Mit csináljak,ha kismacska állandóan cumizna?

Figyelt kérdés

Talált cicáról van szó,4-6 hetesen került hozzám és az a baj,hogy àllandóan cumizni akar mikor alszok.Felugrik az ágyra és valahol elkezdi a bőröm szopogatni szívni,ha elhesegetem,akkor másik pontot talál,keresi,hogy hol lehetne kivitelezni,csak sajnos nem tudom kialudni magam így.Van egy nagyobb cicám mellette,velem alszik ő is,de majdnem mindig ki vannak zárva a szobából ez végett,ami már megint nem megoldás,mert a nagyobbik be akarja törni az ajtót reggel négykor xd

Ma is arra.keltem fel,hogy a pici fel alá mászik a testemen,az arcomba belenyal,ha le van rakva a foldre egyből ugrik vissza,ha lelököm az sem érdekli,próbáltam takarót adni,hogy azt dagassza legalább,de nem jött be,plüsst is vettem neki.Reggel négykor ott tartottam,hogy üvöltenem kellett,hogy vègre elmenjem mellőlem.Nem lehet valahogy leszoktatni,vagy ezzel mit csináljak?Felkelek hozzá majdnem óránként,ès hosszabb távon nem fogom tudni ezt csinálni.


2022. júl. 24. 06:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Korán lett elválasztva - elválasztódva - az anyjától, nem elégültek ki a szopóreflexek. Nekem is volt ilyen cicám, minden este nyálasra cumizta a pizsamám ujját. Ő élete végéig csinálta ezt, szóval ötletem nincs, hogyan lehet erről leszoktatni, de megírtam, hogy mi okozza ezt.
2022. júl. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Keress neki olyan gazdát, aki ezt elviseli. Ez egy csecsemő. Pont úgy viselkedik, ahogy kell neki. És ha anya nélkül nő fel, illetve a pótanyja elutasítja, akkor lelkibeteg lesz. Az etetés nem elég, testmeleg is kell! Ugye ismered a pszichológiai kísérletet a drótanyán nevelt kismajmokról? Nem véletlenül nem lehet 8-10 hét előtt elválasztani. Ha embergyerek lenne és a korának megfelelően viselkedne, akkor is meg lennél lepve?
2022. júl. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Erdőbe dobták ki,amúgy már 2-3hónapos,de csak este csinálja ezt,mikor aludnèk.
2022. júl. 24. 07:01
 4/11 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam,hogy veszek kiscicáknak készült cumisüveget,és csak üresen a szájához rakom este,hogy mégis legyen mit nyunyókázni,de már ötletem sincs.Nagyobbik cicám is ilyesmi volt,de ő kinőtte hamar.
2022. júl. 24. 07:04
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék megválni tőle,mert nagyon szeretem,de ingerültté tesz ez a kevés alvás
2022. júl. 24. 07:06
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A cumisüveg nem rossz ötlet :) Lehet kapni cicáknak való tejet, azt is tehetsz bele, és azzal hátha elcuppog egy darabig. Majd írd meg, mire jutottatok.
2022. júl. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
14%
z ilyeneket nem tudom sajnálni akik beviszik az állatot a lakásba ha nektek kell ez az amerika életmód hát szenvedjetek érte
2022. júl. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
#8, kézcsókját küldi a két macskám. Innen, az ágyamból. Neked is szép napot.
2022. júl. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

A miénk is csinálta, rákérdeztünk állatorvosnál is azt mondta majd ha nagyobb lesz abbahagyja.

A ba is hagyta kB fél évesen, majd egy évesen 2 hétre másnál volt amíg nyaraltunk, az annyira megviselt, hogy utána újra kezdte. Most kezd talán leszokni róla megint.


Mi éjszakára nem engedjük be a szobába már az elejétől.


Kismacskát én bezárnám éjszakára egy kisebb helyiségbe (wc, fürdő, konyha), a nagy meg járkálhasson ahogy eddig. Ha a kicsi abbahagyja a szopit utána kienegdheted őt is majd.

2022. júl. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagy cicával szokott kint lenni,sajnos nincs szívem egyedül hagyni,mert akkor keres minket keservesen.
2022. júl. 24. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!