Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Levigyem az alagsorba a cicát?

Levigyem az alagsorba a cicát?

Figyelt kérdés

Teljes tetőfelújítás lesz nálunk. Úgy kell elképzelni, hogy ez egy három szintes ház, a tetőtérben lakunk, van egy földszint, meg van egy alagsor mosókonyhával, tároló helyiséggel, tehát teljesen összkomfortos, ablak, minden van, külön, zárható helyiségekkel, csendes, nyugodt, hűvös.


A cicám, aki egy brit rövidszőrű, soha nem volt még kinn a lakásból csak orvosnál, borzasztóan félős, a személyisége is olyan, hogy minden változás és zaj nagyon stresszeli. Ha jön hozzánk valami szerelő, elbújik és még utána órákig nem jön elő.


Na most TELJES tetőfelújítás lesz, ami még meg lesz spékelve azzal, hogy nyilván az összes tetőtéri ablak is ki lesz szedve, kicserélve. Iszonyat zajjal fog járni az egész és kb. 2-3 hétig fog tartani.

Nincs mindben helyiségben tetőtéri ablak, a nappaliban pl nem lesz kivéve ablak, ott szokott egyébként is elbújni a kanapé ágyneműtartójába, ha jön valaki idegen a lakásba, szóval nem lenne veszélyben a cica.


Mi jelentene nagyobb stresszt a számára:

1. retteg a megszokott helyén 2-3 hétig reggeltől estig

2. egy viszonylag nyugodt, csendes, de számára ismeretlen helyen stresszel, hogy mit keres ő itt, 2-3 hétig reggeltől estig



2022. júl. 25. 07:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy melyik részében van a háznak, akkor is fog zajt hallani. Szerintem mindegy. Legyen itt is ott is.
2022. júl. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én hagynám a megszokott helyén. Az idegeneket és a munkazajt lent is hallaná, akkor már legalább hadd legyen a saját, megszökött környezetében.
2022. júl. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vidd le, ne hagyd fent. Viszont mikor otthon vagy, akkor extra törődést kapjon
2022. júl. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vidd le. Nálunk ablak csere lesz nemsokára 2 cicával akiből az egyik félős.

Elviszem arra a napra a bártomékhoz mind a kettőt. Ott be lesznek zárva egy szobába. Egy, hogy ne szökjenek ki, kettő, hogy ne legyen nekekik tiszta stressz a jövés menés, bontás hangja stb.

2022. júl. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó gazdi vagy, hogy így aggódsz a cicádért. Én is ilyen aggódós vagyok. :) Műtétem volt múlt hónapban, egy hétig kellett kórházban lennem, és nagyon ideges voltam, hogy mi lesz az én félős cicámmal nélkülem. Arra a döntésre jutottam, hogy anyukámnak kellett egy hétig a lakásomba költöznie, a cicámat ellátni, vele lenni. Csak így voltam nyugodt. Szerintem inkább vidd le a cicát, és amennyit tudsz legyél ott vele.
2022. júl. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!