Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Folyton a függönyön lóg a cicám?

Folyton a függönyön lóg a cicám?

Figyelt kérdés

4hónapos nőstény kiscicám van és ő az első macskám. Tudom játékos, növekedésben van, rettentően kiváncsi. Bármi ami lóg arra felcsimpaszkódik és félek hogy leránt magára valamit. A konyhában nem hagyok fent az asztalon terítőt mert lerántja ahogy rácsimpaszkódik és mászni kezd, szintén igaz ez s szobára is.

Most meg a függönyökre kapott rá, azokat is szedjem le? Nem szeretném ha tönkre tenné őket. Valami tipp?

Sose bántom, rászólok és akkor elszalad de 5perc múlva megint ott van. Sok játéka van, cicabútor ezek mégse foglalják le annyira mint a terítő meg a függöny. Köszönöm a válaszokat, szép napot 😊


2022. aug. 3. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Mikor 1-2 éves lesz, veszel új függönyt, más esélyed nemigen van. Vagy állandóan fegyelmezed, és beleültetsz egy félelmet saját magadtól.
2022. aug. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Ha ennyire imád mászni, lógass fel neki valahová egy rongyot, amire kedvére felkapaszkodhat, ha máshol mászik, akkor meg spricceld le egy kis vízzel. Egyébként anyagon múlik, hogy árt-e valaminek. Tüll függönyöket elég csúnyán ki tudják huzigálni, de erősebb anyagnak ennyi idősen, a viszonylag puha körmükkel még nem ártanak. Arra viszont vigyázz, hogy amiről most nem szoktatod le, arról később sem fogod tudni. Én is elszúrtam az enyémmel, tök cuki volt, ahogy 3-4 hónaposan a kis fenekét rázva élesítette a körmeit az ülőbútor oldalán, és akkor még nyomot sem hagyott. Aztán később kénytelenek voltunk áthuzatni a bútort, annyira kihúzta a szálait.
2022. aug. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Ha veszel neki 10 ezerért egy mászókát, és hazahozod a dobozban, akkor a mászóka nem fogja érdekelni, csak annak a doboza. Ergo jobban jár az ember, ha dobozokból épít neki várat, és akkor másszon fel arra! Talán jobban megszereti, mint a függönyt. Bár még mindig ott a szekrény teteje, mert a macsekok szeretik a magasságot, ja, és nagyon szűk helyeken is elférnek!
2022. aug. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
Következetes neveléssel simán le lehet tiltani ezekről a dolgokról. Persze, hagyni kell olyan helyeket neki, ahol anélkül kiélheti magát, hogy magának vagy neked ártana.
2022. aug. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk a lakásban a most 3 éves macsekom ugyan úgy csimpaszkodik a függönyön, mintha kötelező lenne. Én már elengedtem, leszedtem azt a függyönyt amit sajnáltam volna és vettem a pepcoban kb 4 ezer forintért ami kinézetben meglepően nem szar és pont erre a célra, hogy tönkre tegye tökéletes. Van drága kaparófája, fel megy a szekrény tetejére is, de a függönyről nem szokik le. Hozzáteszem nem hülye a macskám, és alapvetően jól nevelt egyedül a függöny amit tönkre tett. Viszont neked még pici próbáld meg most leszoktatni róla, én ezt elcsesztem nála.
2022. aug. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi vettünk egy nagyon gagyi függönyt, felvágtuk, és a mászókájára erősítettük. Bejött neki.
2022. aug. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!