Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet valami baja a cicánknak?

Lehet valami baja a cicánknak?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy túlreagálom-e, vagy vigyem orvoshoz, vagy ez normális..? Hátha valaki tapasztalt már hasonlót. Van egy 1 éves ivartalanított kandúr cicánk, és ma furán dorombolt, amikor fújta ki a levegőt, szinte erőlködött, a végén mintha köhögés jött volna rá, de mindig csak mikor már teljesen kifújta a levegőt, és próbált újra levegőt venni. Nem láttam eddig ilyet nála. Kicsit ki volt tekeredve, a hátán feküdt. Utána egyszercsak felpattant, abbahagyta a dorombolást, kiment enni. Látszólag semmi baja, evett ivott, nem látszik betegnek, úgy viselkedik ahogy szokott, de ez nekem fura volt. Szerintetek lehet valami baja, vigyük orvoshoz? Még annyi, hogy minden ellen be van oltva, és ki szoktuk engedni a kertbe is, de nagyrészt a házban van.
2022. aug. 3. 16:53
 1/8 A kérdező kommentje:
Még ami eszembe jutott, múltkor alvás közben nagyon gyorsan kapkodta a levegőt, de azt arra fogtam, hogy alszik és meleg van. Nem tudom van-e köze a kettőnek egymáshoz, kicsit aggódok. De egyébként ezt a két esetet leszámítva tényleg teljesen normálisan viselkedik.
2022. aug. 3. 16:55
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Alvás közben ha álmodik akkor neki is lehet szaporább a légzése. Ha aggódsz, akkor el lehet vinni orvoshoz, meghallgatja a szívét, tüdejét, gégéjét és kiderül hogy van-e valami.
2022. aug. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ha amúgy mindent rendben látok, lehet várnék, hogy megismétlődik-e az eset. Ha igen, akkor kivizsgálás.
2022. aug. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet szőrt akar hányni.
2022. aug. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Fárasztó96 ***** válasza:
75%
Vidd el egy kivizsgálásra. Igaza lehet az egyik elöttem szólónak, hogy a tisztálkodás utáni szörcsomó akar visszajönni.
2022. aug. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet semmiség, de egy erős (nek látszó) macskát vittem állatorvoshoz, mert nem ette meg a reggelijét. Kiderült, hogy menthetetlen. Inkább menj feleslegesen dokihoz, mint későn.
2022. aug. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, elviszem
2022. aug. 4. 09:17
 8/8 A kérdező kommentje:
Leírom mi volt az orvosnál, hátha más is jár így. Szerencsére nem talált semmi nagyobb bajt, jó a szíve, jó a tüdeje, adott egy hörgő tágítót, hátha attól jobb lesz. De igazából azt mondta, hogy egy ilyen fiatal cicát nem lenne jó gyógyszerezni, ha használ is.. szóval kicsit bizonytalannak láttam őt is, még annyit mondott, hogy ha nem használ, akkor meg lehet röntgenezni, hátha ott kiderül valami. Az is lehet, hogy a dorombolástól annyira kiszárad a torka, hogy ez okozza. A lényeg, hogy se nem asztma, se más súlyos dolog.
2022. aug. 6. 06:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!