Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem lesz lelkileg baja a...

Mohi01 kérdése:

Nem lesz lelkileg baja a cicánknak? (6 hónapos)

Figyelt kérdés
A párommal elutazunk 2 hétre külföldre, de sajnos a cicát nemtudjuk magunkkal vinni. 2 emeletes ház felső emeletét birtokolja, takaritva/etetve/itatva lesz. Félünk hogy nagyon megfogja ez viselni lelkileg, esetleg megbolondul vagy valami.

2018. dec. 19. 22:45
 1/7 anonim válasza:
24%
Öngyilkos lesz
2018. dec. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%
Belefojtja magát egy tál tejbe.
2018. dec. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Túl fogja élni.

Először megsértődik majd, mikor hazajöttök, de majd megbékél.

Az enyém egy ideig nem áll velem szóba, de aztán jön velem aludni.

2018. dec. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
10%
macska. semmi baja nem lesz. ha etetve van akkor esélyes hogy észre se veszi hogy elmentetek. imádom a cicákat de nem kell túlkompenzálni a létüket.
2018. dec. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Megbolondulni nem fog, csak unatkozni. A tévhittel ellentétben a macskák nem érzik magukat jól egyedül huzamosabb ideig. Aki átjár hozzá etetni, kicsit ottmaradhatna vele fél órára-egy órára, hogy megsimogassa, húzogasson neki madzagokat, szóval foglalkozzon vele egy kicsit, játékosan lefárassza. Esetleg feliway párologtatót tudom még javasolni.


Nekem ragdollom van, mi is elutaztunk már férjemmel 2 hétre nyaralni. Elvileg nem viselte valami jól a cicánk, sokat nyávogott az ajtóban, hallották, amikor átjöttek hozzá a szüleim és anyósomék. Amikor hazajöttünk nem tűnt sértődöttnek, épp ellenkezőleg, minenhová követett, ha ki akartam menni a lakásból leült az ajtó elé és nyávogott rám, nem akarta, hogy kimenjek.


6 hónaposan még elég kicsi a cicád. Ilyenkor még sokkal játékosabbak és jobban is igénylik a játszótársakat. Rakj ki neki minél több játékot, mielőtt elutaztok. Játékegereket, labdákat, csörgőket, akassz fel néhány madzagot neki, hogy tudjon furkározni. Én egyszer még a kanapét is szétszedtem és mászókát építettem belőle a cicámnak, hogy ki tudja magát futkározni. :D Ha a vigyázója tényleg foglalkozik vele minden nap csak egy keveset; megsimogatja és játszik vele, akkor semmi gond nem lesz.

2018. dec. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Madzagot semmi estre se akassz fel, arra az időre, míg külföldi mentek, mert ha belegabalyodik, nem lesz aki kiszabadítsa két hétig.

A feliway párologtatót ajánlom, kapható : fressnapf, állatpatikák, webshopok (pl zooplus, de már nem ér ide karácsony előtt, Németo-ból küldik). honlap :www.feliway.com, macskabarát hangulatot áraszt. Egyébként a kérdésr tényleg nem lehet elbatellizálni, macskafüggő, és nem mindig egyszerű.

2018. dec. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*elbagatelizálni
2018. dec. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!