Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elofordul, hogy a cicám...

Elofordul, hogy a cicám intenzíven kezd el dorgolozkodni, majd nagyon erősen megharap. Van rá magyarázat?

Figyelt kérdés

Ilyenkor elkezd úgy nyaralni, mint a bagzo macska (ivartalanított), majd lassan kerülget, hogy hirtelen ramtamadhasson. Most felismertem a helyzetet, próbáltam nyugtatni, simogatni finoman. De kesleltetni tudtam csak, hatalmasat harapott a labamba. Ráadásul utána "meg neki állt feljebb" amikor raszoltam, újra megtamadott, ismét lábon harapott. Ez dominancia "harc" lehet? Nincs ötletem.

Nem ertem miért dorgolozkodik, ha ilyen agresszív épp, (agressziven dorgolozik ilyenkor), miért tamad meg? :(



2022. aug. 7. 00:04
 1/6 A kérdező kommentje:
*nyavogni
2022. aug. 7. 00:04
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A bokára vadászást nálunk a cica anyámmal csinálja, akit szerintem az anyacicájának tart; vele szokott leginkább együtt elaludni, rátelepedni a mellkasára és dagasztani neki dorombolva. Szerintem a vadászást gyakorolják így a kiscicák az anyával, kölyökkori viselkedésminta jön elő. Lehet, hogy téged tart a cicád a szülőjének. Szerintem.
2022. aug. 7. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzet nálam is, a simogatást nagyon nem bírja, ha 1x megsimogattam, fix, hogy le leszek támadva.

Ez csak játék részéről, ha kimegyek hozzá a kertbe este, nagyon be van tojva a cica, folyton a lábamhoz tapadva jön utánam, mert fél a zajoktól.

Vannak ilyen cicák, kis hibbantak, nagyon játékos az enyém.

De van egy bejárós csíkos is, na avval még expanderezni is lehet, annyira nem zavarja semmi. Egy 2x akkora kandúr, mint az én lánycicám.

2022. aug. 7. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Játékkal fáraszd le. Minden nap. Botos játék, lézeres, labdák stb. Szaladgáljon, ugráljon. Amíg nem bírja szusszal (és lefekszik, kiterülve, mert elfáradt).


Nekem Nagyon úgy tűnik hogy fölös energiáktól duzzad szegény, amit nem tud hogy levezetni. Frusztrált is ettől.


Kipróbálhatod a macskamentás játékokat is, párnák, stb. Miénk azt tépi ezerrel, foggal-körömmel (azért van hogy ezt csinálja nyugodtan), na ott kiélheti magát. Azzal durvulhat, velünk nem.

Ez a másik, le kell szidni (büntetéssel egybekötve) ha megtámad. Ezt nem szabad engedni, sose.

2022. aug. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy nálunk is csak velem csinálja.

A játékos harapás más. Ott nem ennyire durva.

Ekkor rendesen belém vajja a fogat, miután agresszivan hozzám bújik.

Köszönöm az eddigi valaszokat!

2022. aug. 7. 07:32
 6/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, az én cicám is ilyen, nem tudom megfejteni az okát.

Szerintem vagy 20 macskából 1 ilyen, tegnap is egy kis vörös annyira bújt hízelgett, az enyém ilyet sose csinálna.

Kissé kontrollmániás a cicám, tényleg mintha dominálni akarna.

Viszont!

Egyedül csak ő vadászik, hatalmas patkányokat fog pl.

Emlékszem régen kerestek rajtam egerészős cicát, akkor még nem tudtam, az milyen.

Na ma már tudom, letámad engem, karmol, harap....:)

De én még így is birom, jófej.

2022. aug. 16. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!