Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy árokban találtam egy...

Egy árokban találtam egy kiscicát, az egyik szeme hiányzik, és az egyik lábát nem tudja mozdítani. Húzza maga után. Mi tegyek?

Figyelt kérdés
Az orvos nem válaszol.

2022. aug. 25. 13:19
 1/8 Darius- ***** válasza:
100%
Talán elütötte egy autó. Amiért sánta és az árokban volt, ez a valószínű. Kösd be gézzel, amíg az orvos válaszol.
2022. aug. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A szemével kell valamit tenni?
2022. aug. 25. 13:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szegényke. Tedd egy biztonságos zugba; ha megoldható, most ne mászkáljon a sérült, fájós lábával. Enni eszik?
2022. aug. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sebes a szeme? Vérzik, váladékozik?
2022. aug. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Ne írogass az orvosnak, hanem fogd meg és vidd el a legközelebbinek. Most komolyan végignézed, hogy kifolyt szemmel, törött lábbal odadöglik, mert "az orvos nem válaszol"?!
2022. aug. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Darius- ***** válasza:
100%
Szemével? Nem tudom, szerencsére hasonló példával nem találkoztam a menhelyen, ahová bemegyek néha. Ha már nincs meg, akkor vattát lehetne tenni rá és utána bekötni kötszerrel, hogy ne essen le. De ezt az orvos kéne megmondja, mert ő a szakértő.
2022. aug. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Fejlövés, nagyon gyakori dolog. Mivel a legtöbb légpuska a 6 J csőtorkolati energiát se éri el, ezért a meglőtt macskák többsége túléli az esetet, ha időben orvoshoz jut. Vidd el állatorvoshoz személyesen.
2022. aug. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Rosszlovas ***** válasza:
100%

Ne kötözgessed házilag, főleg a lábát ne, mert ha pl el van törve, ami elég valószínű, ha rosszul kötöd ne, több kárt csinálsz, mint hasznot. Ha a lábon nincs vérző, nyílt seb, akkor egy törést nem gézzel bekötés kell, hanem szakszerűen helyre tenni, ha kell, és rögzíteni.

Illetve, ha a combcsont törött, az sajnos legtöbbször műtéti indikáció.

Tedd egy kibélelt dobozba a macskát, ahol nem tud mászkálni, vízzel kínáljad és azonnal vigyed egy normális rendelőbe. Ne adj neki enni, mert ha sürgős műtét kell neki, és be kell altatni, az gond lehet. Minél előbb orvoshoz kell vinni.

Nagyon kedves vagy, hogy próbálsz neki segíteni! De valódi segítség az most egy állatorvos neki.

2022. aug. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!