Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Betévedt egy nagyon vad/félős...

Betévedt egy nagyon vad/félős kiscica?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel épp a dohányzóban ültem, nyitva volt az ajtó, üveg falas, és láttam az üvegen keresztül hogy a fal mellett jön egy kiscica. Első pillanatra azt hittem a miénk, de nem, kisebb is volt és fekete-feher foltos. Nyitva volt az ajtó, a kiscica meg bejött, nem vett észre, én meg nem hivtam fel magamra a figyelmet először, hogy jobban megnézzem. Miután észrevett teljesen megrémült, és mint egy légy, úgy ugrott neki minden ablaknak, pedig nyitva volt az ajtó, de nem találta. Nagy nehezen sikerült megfognom és kiraktam az ajtó elé, inkább minthogy szétverje magát itt ijedtében. Gondoltam ezek után majd elmegy. De nem. A ház háta mögé van építve a fatároló, ott kuksolt tegnap egész nap a farakásnál, amikor hátra mentem bemászott a fák alá. Az én macskámmal jól kijön, azt láttam, hátra szokott hozzá menni bandázni, de az embertől nagyon fél, remeg mint egy kocsonya. Az estét túlélte, ma reggel is itt nyávogott elől, de most nem jött be. Már vissza is ment hátra. A kutyáim ha elkapják szétszedik, az biztos (az estét túlélte, de a kutyák már felfedezték őt hátul, csak nem fértek hozzá ezért ugatták, de elhívtam őket onnan, utána nyugi volt) előbb vagy utóbb. Én nem szeretnék még egy macskát, és jobban örültem volna ha tényleg lelép de nem tette. Megfogni nem lehet, nem harcias de borzasztóan menekül, ha meglát, a fák alól meg nem tudom kiszedni (nem dől rá, de ha elkezdem elpakolni akkor borulhat, ha zargatom a farakást).

Vagy elmegy, vagy itt marad de a kutyák előbb vagy utóbb, elkapják, mert kicsit messzebb bóklászik a biztonságból.

Mit tudok vele kezdeni?

Ilyen még sose volt, hogy csak úgy bejön egy cica. Az előző cicám is így a semmiből bukkant fel, kölyökként, ő hangosan nyávogott hátul, félt de mégis oda engedett magához és nálunk maradt (akkor nem volt kutyánk). De vele most se időm, se energiám foglalkozni annyit, hogy megszelidüljön, és van két (idegen)macskaölő kutyám.


2022. aug. 26. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Te egy jó ember vagy és ezt megérzik a macskák, ezért költöznek Hozzád. A cica választott Téged, ő elmenni onnan nem fog, mert valószínűleg nincs is neki hová. Ha adsz neki enni, akkor túlél és ha az elején vigyázol a kutyákkal, akkor később sem lesz gond, meg fogja oldani, de elmenni nem fog. Ha most nem hagyja magát megfogni, akkor majd csak a szelídítés után fogja (hónapok múlva). Megértem, hogy nincs kapacitás több macskára...a sors keze...
2022. aug. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát akkor nincs mit tenni. Lett egy harmadik cicám.

Vittem neki hátra ételt, de nem tudom hogy meg fog-e szelídülni így. Elvégre ha meglát elszalad, elbújik, így azt se nézhetem amíg eszik mert nem jön elő. Így is megszelídülhet? Vagy csak úgy ha bent lenne velem, és látna? Persze bujkálna így is, de mégis egy légtérben lennénk. De esélytelen hogy újra bejönne szerintem.

2022. aug. 26. 16:01
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Adj neki időt. Hozzánk is tévedt már a teraszra csontsovány kiscica, és bár rettentően éhes volt, addig nem evett, amíg látott engem. Így pár napig csak kitettem neki az ételt. Aztán újabb pár nap múlva már nem menekült, később hagyta magát megsimogatni is.

2 hét múlva a lakásban, az ágyamon heverészett :)

2022. aug. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Meg fog ő szelidülni, csak idő kell neki. Júniusban anyuékhoz is beköltözött egy kóborka. Anyuék sem tudtak hozzá közelíteni, de vagy 3 hét után már nekik dörgölőzött igaz akkor sem mozoghattak, mert elszaladt. Most már ott tartanak, hogy esténként bent alszik a házban (csak benti cicc lesz) és a másik cicájukkal is kezd kialakulni a jó kapcsolat, igaz még fél tőle, de nem fújnak egymásra, elvannak közös helyiségben is. Velem még bizalmatlan, de pl az egyik fiammal szinte első pillanattól egy hullámhosszon vannak.

Meg fog szelidülni a te cicád is, csak most még meg kell ismernetek egymást. Adj neki kaját és vizet, beszélgess hozzá és hamarosan rájön, hogy használható kétlábúra akadt. 🙂

2022. aug. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
"Használható kétlábú" ez tetszik, annyira macskára vall :D
2022. aug. 26. 17:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért én becsöngetnék a szomszédokhoz, lehet hiányzik valakinek.
2022. aug. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!