Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Oltas miatt rosszullehet a...

Oltas miatt rosszullehet a macska, ezert bujt el?

Figyelt kérdés
Van egy 11 eves ivartalanitott nosteny cicam, tegnap delutan kapta meg a kombinalt oltasat. Mar este kicsit bagyadtabb volt, viszont meg eszegetett, ma delelott is evett egy kis ropit, aztan kiszaladt pisilni del korul. Valahova elbujhatott, utoljara ma delutan 4kor lattam, azota nincs meg, pedug szolongatjuk. Aggodnom kene?
2022. aug. 30. 18:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%
persze, mert az oltás méreg.
2022. aug. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mindig megkapja a kotelezo oltasokat, mivel kint szokta vegezni a dolgat, nem szeretnem kitenni ot semmilyen veszelynek, betegsegnek. Az orvos azt mondta, normalis, ha rosszul van a cica az oltastol, engem az aggaszt, hogy nincs meg… bar mar tobbszor elbujt, mikor rosszul erezte magat.
2022. aug. 30. 18:43
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én aggódnék a helyedben. Oltás után mondjuk normális 24 óráig, ha bágyadtabb, de azt neked kell tudni, hogy pl. el szokott-e maradozni, milyen helyen laktok, előfordulhat-e baj (pl. elütik, mert most nem elég gyorsak a reflexei stb.)

Én eleve nem engedtem volna ki, mondjuk nekünk csak benti cicánk van, pont mert forgalmas út van a közelben. Azért nézz körül jól, hátha a ház körül bújt el és megtalálod.

2022. aug. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Én aggódnék, simán elcsaphatta egy kocsi, ha még kicsit bágyadtabb volt az oltástól. :(
2022. aug. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Van mellettunk egy haz, ahol nem laknak, a hatso kertjuk be van nove novenyekkel, van ott egy csomo lom, oda szokott a cica elbujni, egyszer volt tudogyulladasa meg 6 eve, akkor is oda bujt el es 2 napig nem jott elo. Ma delutan 4kor is a szomszed kertben lattam, azota kint voltam az udvaron, nem lakunk forgalmas helyen egyaltalan.
2022. aug. 30. 18:54
 6/12 A kérdező kommentje:
Van egy kis atjaroja, egy fa, amirol at tud ugrani a szomszed kertbe.
2022. aug. 30. 18:57
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha elhagyatott a ház, gondolom senki se fog szólni, ha átmész pár percre. Nézz körül a kertjében, hátha ott van. Amíg bágyadt tényleg nem kéne kiengedni.
2022. aug. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat olyan is, hogy ugyanarra az oltásra később máshogy reagál a szervezet. Ahogy idősödik, az oltási láz is erősödhet. Elsőre azt mondanám, hogy természetes dolog, azonban az állatorvost felhívnám ezzel kapcsolatban, biztos ami biztos alapon. Sajnos a 11 éves cica már nem számít fiatalnak, akkor sem, ha egyébként vannak macskák, amik megérik a 20-30 éves kort is.
2022. aug. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
és bágyadtan én sem engedném ki. Még ha nem is üti el autó, akkor is megcsúszhat, leeshet valahonnan és hiába a macskák egyébként gyors reflexei, ugye bágyadtág esetén ezek is tompulnak.
2022. aug. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Voltunk ma is az orvosnal, vittuk a masik cicat oltatni es ra is kerdeztem erre, az orvos szerint normalis nehany napig a levertseg, laz, etvagytalansag is.
2022. aug. 30. 22:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!