Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kiscicám 8 hetes. Hasmenése...

A kiscicám 8 hetes. Hasmenése van egész nap. Egyáltalán nem volt még szilárd ürüléke. A segglyuka (elnézést, nem tudom szebben fogalmazni) bedagadt. Mi a teendő? Otthon is megoldható tippeket szeretnék!

Figyelt kérdés

2012. nov. 29. 21:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Súlyos hasmenése van, akár ki is száradhat, ez a te felelősséged. Itasd fecskendőből óránként. Cukros vizet is adhatsz neki. Ennivalónak főtt rizst, főtt csirkemellel. Tejet nem kapott? Ha ettől nem javul hamar, vagy levert lesz, nem eszik, nem iszik, azonnal orvos kell.
2012. nov. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Minél hamarabb orvos kellene. Lehet, hogy ad egy párezres oltást és egészséges a cica. Viszont ha tovább sem javul a helyzete, ki tudja milyen gyógyszerek kellenek stb. Akár meg is halhat, hisz könnyen kiszárad. Tejet ne kapjon.
2012. nov. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Tejet nem szabad neki adni, egyébként meg orvos (meglepő)
2012. nov. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Két nap múlva adott a doki időpontot. De kapott tejet egészen máig. Eddig nem vettem komolyan, mert gondoltam csak kis hasmenés, mert áll át az emésztése a szoptatásról. Igen az itatást már olvastam máshol is. Azt csinálom is. Meg diétát olvastam. valami más még, amit tehetek?
2012. nov. 29. 21:59
 5/15 anonim ***** válasza:
Tejjel leállni (8 hetesen már ehet puha junior tápot) és féreghajtóval kezelni.
2012. nov. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Vicuska87 ***** válasza:
75%

Mindenképp orvos nehogy kiszáradjon. Meg kell nézetni nehogy parvos legyen, vagy férges!

Otthoni tipp: Főtt máj főtt rizzsel!

Száraztáp kitten, víz! Tej NEM!

2012. nov. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
33%
Pontosan ugyan ez volt a cicámmal!!! Én úgy kétóránként cukros vizet és húslevet ittatam vele!HOLNAPRA RENDBE JÖTT!!! Próbáld ki te is mert ide szerintem csak akkor kell orvos ha súlyosodik!
2012. nov. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
a macskáknak amúgy nem szabad tejet adni még akkor sem, ha a Walt Disney-ben ezt mutatják, mivel egy csomó macska laktózérzékeny és hasmenést kapnak. Továbbá cukrot sem szabad a macskáknak adni. Meg csokit sem, meg kávét, teát stb. Nem tudom honnan szedtek ilyeneket
2012. nov. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A cukros víz tényleg nem jó, sima vizet adj. Mi van a cicával, elmúlt a hasmenés?
2012. nov. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 hubika21 válasza:

folytatom: :)

brobiotikum lehet: biotic D-C. pRÓBÁLOK PÉNZTÁRCAKÍMÉLŐ MEGOLDÁSOKKAL SEGÍTENI.

Ajánlom nagyon a diarsanyí-t EZ SEGÍT!!!!!!!!!! ez egy édeskés paszta, amit kicsit kinyomva a szájába elfogad. google- utána, érdemes!!!

Bár a kis adag paszta ára kb. 1000-1500 ft, de pár hétig kitart. Lehet még kapni az állatpatikában vitaminport is, ( olyanban van, int a cukor, amit a kv mellé adnak) ez nálam 40 ft darabja volt. ebből egy kicsi a kajájára jól jöhet, mivel valószínű, hogy nem szívódik fel elég tápanyav, vitamin. ÉN SOK 10 E-ET OTTHAGYTAM MÁR AZ ÁLLATORVOSNÁL, BELENYOMTAK MINDENFÉLE SZURIT MÁR, DE NÁLUNK EZEK SEGÍTETTEK, ARÁNYLAG NEM NAGY PÉNZ. TUDOM, SZÍVSZORÍTÓ LÁTNI, AMIKOR A SZERETETT HÁZIÁLLAT BETEG. MEGTENNÉL ÉRTE BÁRMIT, LEHETŐSÉGHERZ KÉPEST.

próbáld ki ezeket, ha nem lesz jobb, ORVOS!!!

2012. dec. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!