Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska nem iszik vizet,...

Macska nem iszik vizet, valami baja lehet?

Figyelt kérdés

Van két macskám, fiú és lány. A lányt rendszeresen látom vizet inni, a újabban viszont nem látom.


Nedves kaját és szárazat is kapnak. A macska WC-ben van valamennyi pisi amikor takarítom, de egyébként nem látok rá, így nem látom melyik pisil.


Lehet valami betegsége a fiú macskának?


2022. szept. 13. 12:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Kieg: A lányt rendszeresen látom vizet inni, a fiút újabban viszont nem látom.


3-4 évesek

2022. szept. 13. 12:05
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Víz kell neki, biztosan valami gond van.
2022. szept. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
95%
Éjszaka figyeld meg. A macskáknak szokásuk inkább éjszaka inni. Ha egyáltalán nem iszik, vagy csak nagyon keveset, akkor állatorvos!
2022. szept. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
A cicák többsége keveset iszik, ez önmagában még nem aggasztó. Nedves táppal is jutnak valamennyi folyadékhoz, ha adsz nekik olyat. De ha mostanában kevesebb lett a pisi az alomban, mint eddig volt, akkor érdemes állatorvoshoz fordulni.
2022. szept. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Nekünk a kutyánk nem szeret vizet inni, meg úgy a vizet általában nem kedveli. Iszik, de csak ha muszáj, pl. szaladgálás után.


De ha egyáltalán nem iszik akkor gond lehet valóban. Esetleg azt próbáld ki, hogy neki külön vizet, másik elől elzárt helyen és ha fogy belőle, akkor iszik ő, csak mint említették éjjel.

2022. szept. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Mienket egy kezem meg tudom számolni, hányszor láttam inni fél év alatt. Pisi viszont mindig van az alomban, így tuti, hogy iszik, csak nem látom. Melegben kellett szállítani, de mikor kiengedtük a boxból is a nedves tápra ment rá, nem a vízre.

Én csak akkor aggódnék, ha kevesebb lett a pisi az alomban.

2022. szept. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Andizsuzsi ***** válasza:
89%
A helyedben elvinném orvoshoz. Ha eddig rendszeresen láttad inni és most nem, illetve az alom sem két macskának megfelelően nedves, akkor könnyen lehet vese problémája.
2022. szept. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%
Sörös lett!
2022. szept. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Ha nedves tápot is kap, nem feltétlenül iszik, az én nagyobbik macskám sem szokott. Ráadásul ő biztosan nem iszik az állandóan kitett vízből, csak az én poharamból hajlandó inni, van, amikor hetekig-hónapokig nem teszi. Szerintem is inkább a pisi mennyisége a fontos, ha kevesebb lett az gond.
2022. szept. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom változást vettél észre a vízfogyasztásban, ezért tetted fel a kérdést. A változás pedig biztosan nem jó, arra mindig figyelni kell.
2022. szept. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!