Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A nagy cica utálja a kicsit....

A nagy cica utálja a kicsit. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekes kapcsolat van köztük. A nagy cica 1 éves, a kicsi most lesz 6 hónapos. Mindkét cica kicsiként érkezett hozzánk, de egyikük sem volt korán elválasztva az anyjuktól. Minden rendben ment, az elején a nagy cica fújtatott a kicsire, de aztán megszokták egymást. Nem mondom, hogy legjobb barátok, sosem láttam őket együtt aludni vagy mosakodni, a nagy cica pedig elég távolság tartó a kicsivel, de összességében meg voltak egymással. Aztán a kicsi megérkezése után 1 hónappal valami elromlott. Úgy tűnik, mintha a nagy cica utálná a kicsit. A kicsi mindig megy játszani, de a nagy cica rögtön agresszívan reagál. Lehajtja a fülét, fújtat rá és oda csap. A kicsi tényleg csak játszani akar, nem láttam rajta a támadás jeleit, de a nagy mintha tartana tőle. Bár az tény, hogy a kicsi annak ellenére, hogy a nagy egyértelműen jelzi, hogy hagyja békén, továbbra is ráugrik és odaszalad hozzá. A nagy cica menekül a kicsi elől, nem lehet őket egyszerre beengedni a házba, de ahogy már írtam, az etetéssel semmi probléma, simán egymás mellett esznek. A nagy cica nőstény, a kicsi pedig hím, de mindketten ivartalanítva vannak. Nem benti macskák, de ha otthon vagyunk és bekéreckednek, akkor beengedjük őket. Mégis mi lehet a probléma? Valaki már tapasztalt ilyet? Aggódom, hogy nem fog javulni a helyzet, pedig szeretném, ha legalább egy kicsit is jóban lennének és nem lenne fújtatás és morgás.

2022. szept. 17. 10:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok, ha esetleg beviszed mindkettőt, akkor ne engedd őket össze, külön helyen legyen a kicsi és a nagy, ne együtt. Fárasszátok le a picit, utána próbáljátok összeengedni őket, hogy ne menjen neki a nagynak.


Nem biztos, hogy működni fog, csak tipp. Még nem volt ilyennel tapasztalatom. Hozzánk a cicák csak úgy betévedtek, ideszoktak, összehaverkodtak a cicáimmal, megszelídítettem őket és azóta én vagyok a gazdi :D

2022. szept. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

"Remélem nem fog bekövetkezni a legrosszabb, hogy a nagy cica elmegy..."

Én el tudok képzelni sokkal rosszabb dolgokat is ha egy kinti macskára gondolok.

1. Elüti az autó

2. Megkínozza valami rohadék (lásd salgótarjáni eset pár hete)

3. Mérgezett egeret eszik és belehal

4. Őt magát mérgezi meg valaki

5. Annyira összeverekszik egy másik macskával (mivel territoriális állatok) hogy belehal a sérüléseibe

És ez csak néhány példa. Biztos hogy nem tartanék kint macskát, mert egyrészt nem itt kezdődik a felelős tartás, másrészt jogszabály mondja ki, hogy a gazda köteles a saját telkén belül tartani az állatait. A macskánál meg ugye csak úgy megoldható, ha az ember sokszázezret költ macskabiztos kerítésre, de a macska egy olyan állat ami még azt is kicselezi. Pl felmászik egy közeli fára és onnan átlendül. Az meg már tényleg abszurd hogy a fákat is ki kelljen vágni miatta.

2022. szept. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

12-es, én is le akartam ezeket írni, mert sajnos pontosan így van.

Ha már van lehetőség bent tartani, miért ne lehetne? Csak használna az állatoknak.


Ezen kívül, ha bent tartod és még úgysem megy a cicák barátkoztatása, ajánlom a feliway párologtatót. Feromonokat tartalmaz, amitől a macskák barátságosabbá, higgadtabbá válnak.

2022. szept. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!