Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Többek azt mondják, hogy a...

Többek azt mondják, hogy a macska, ha fial, akkor CSAK ösztönszerűleg ápolja a csemetéket, mi erről a véleményetek ?

Figyelt kérdés

2022. szept. 27. 19:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hogy máshogy csinálná? Nem tanítja meg neki senki, ezek ösztönös dolgok. Vagy nem erre irányul a kérdésed, és kétértelműen tetted fel. Mi a nem "csak"? Szeretetből? Az állatok más szabályok szerint élik az életüket, ott a szaporodás a fajfenntartás céljából történik, nyilván az egészséges utódokat az anya megpróbálja felnevelni - ez is ösztön.
2022. szept. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nemrégen, előre megfontolt szándékkal elkövetve VÁSÁROLTAM egy kiscicát, törzskönyves Main Coon, - a tenyésztő majdnem összeveszett a nejével, mert olyan gyönyörűséges, hogy tovább szerették volna, mint tenyészmama, tartani, de végülis a miénk lett.

VISZONT én azt mondom, ha módomban áll, megadnám neki az anyaság élményét.

Én azt gondolom, hogy Ő is szeretettel emlékezhet majd arra az anyaságra.

2022. szept. 27. 19:15
 3/16 A kérdező kommentje:
2/2 Gyorsabb voltál, mint én :D igyekeztem hamar többet írni, de megelőztél.
2022. szept. 27. 19:16
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem vagyok egy ilyen "ezoterikus" meg mifene fajzat, de én legalábbis azt hiszem, hogy az állat, nem egy masina amelyik eszik alszik, szaporodik és slussz passz, kell, hogy legyen ott benne érzelem.

Különben miért dorombolna, az nem kell az élethez, ott van abban a szeretet, ha gyereket nevel, akkor azt szeretettel neveli, nem kötelességből, mert akkor már régen kihaltunk volna kompletten.

2022. szept. 27. 19:24
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

Ezt így már kizárnám, mert nem vetíthető le az emberi érzelem az állatok szintjére. Egy állat sem szerelemből csinál utódot, hanem a hormonális rendszer szabályozza a termékenység mellett a szexuális vágyat. Nem akkor és azért szaporodik egy macska például, mert ő erre vágyik, hanem az agya olyan hormonokat kezd el termelni amitől tüzelni kezd. Nem hiszem, hogy ebben az anyai szeretet több lenne annál, hogy az állatba bele van kódolva mit csináljon. Ez pedig kötelesség, ahogy a "már régen kihaltunk volna kompletten" egy emberi gondolatmenet és nem ösztön.


#2-3: jól elbeszélgetsz magaddal, attól hogy kommentet írsz, az ugyanúgy a kérdező nevében történik. Ezt mi látjuk.

2022. szept. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
Mert az állatokat az ösztöneik vezérlik.
2022. szept. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Az anyaság öröme elött azért ott van a macskaszex is, a kandúr visszafelé hajló szarútöskés péniszével, ami kifelé menet szanaszét karmolja a nőstény nemi szervét. Nyilván ezt a fájdalmas élményt is mosolyogva akarod megadni neki...

Nah mindegy, mivel nyilván csak a legyen neki jó vezérel, igy eleve bejelentkezhetek egy ingyenes mainecoon kölyökre nálad, hiszen csak a anyaság öröme, még véletlenül sem a pénz..

Mindenesetre, csodálkozok, hogy a tenyésztő kiadta a macskát ivartalanítási kötelezettség nélkül, erről is van egy véleményem.

2022. szept. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ők máshogy működnek. Nem azért fial, mert gyereket akar vállalni. Ezt mondja az ösztöne. Nem szeretettel emlékezne a kicsikre. Felnevelné őket, vigyázna rájuk, de ha már leválasztotta őket, valószínűleg nem is érdekelné többet.

Az én macskám kicsit idősebb volt, mikor hoztam, 4 hónapos. Az anyja már fújt rá, ha játszani próbált vele, az apjától el kellett zárni, mert többször megpróbált rátámadni (ő is kandúr).

Egy ismerősömnél pedig lefialt egy kóbor macska 4 kicsit. Olyan 6 hetesen találták őket, bevitték a házba anyukástul és természetesen elátták, etették őket. Az anyamacska onnantól kezdve egyáltalán nem foglalkozott a kicsikkel, folyton próbált kiszökni.

Az állatoknak is vannak érzelmeik, de nem emberek. Nem szabad emberi érzelmeket rájuk vetíteni.

Ráadásul rengeteg rizikófaktorral jár egy elletés, főleg ha nem értesz hozzá. Ugyan kutya volt, de a fodrászom így vesztette el a tacskóját. Ivartalanítani szerette volna, de az állatorvos azt tanácsolta, előtte fialtassa egyszer (nem tudom honnan vette az a gyökér a diplomáját). Konplikáció lépett fel. Az anyakutya és a kicsik is elpusztultak.

2022. szept. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%

Kutyas vagyok, de macskaknal nincs ivartalanitasi kotelezettseg, ha tenyesztotol vasarolod?


Mert rohadtul kene. Te szaporitani tervezel, azt meg inkabb ne.

2022. szept. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%

Alapjába véve a nőstény macskának a szex is fáj. A fiú macska f4sza tüskés. Fizikai fájdalmat okoz.


Az anyaságra meg nem fog visszaemlékezni, merengeni rajta öreg korában.

Rá lesz kényszerítve, nem tud nemet mondani, kénytelen lesz megszülni és kezdeni valamit a kölykökkel.

Sok olyan anya macska van amúgy aki nem gondozza a kölykét ösztönből sem. Mi pont ilyen "tenyésztésből kivont" brit macskát vettünk. Azt mondta a tenyésztő hogy lefialt, de nem foglalkozott a kölykökkel. Nem szereti a kismacskákat.

Valóban nem szereti őket. Szoktak bedobni a kertünkbe felesleges szaporulatot, amiket ő merő gyűlölettel néz a szoba ablakból. Látszik hogy legszívesebben megölné őket.


Itt csak te akarsz kismacskázni, esetleg pénzt szerezni szerencsétlen macskából.

2022. szept. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!