Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megmentettem egy cicát, de...

Megmentettem egy cicát, de puffadt a hasa. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vidéken voltunk, egy ismerősünknél. A szomszéd elhagyatott telken egy csomó cica él, és a kisebb cicákat a szomszédok és köztük az ismerősök is etetik.

Eddig minden kiscicának volt anyja, aki szoptatta, úgy nevelgette, tanítgatta, viszont egy nap egy autóból kiraktak erre az elhagyatott telekre egy kiscicát, aki nagyon pici, anyukám szerint 6-hetes lehet, de én ezt nem tudom megmondani, nekem ránézésre azért 3-hónaposnak tűnik. A lényeg, hogy nem gondoskodnak róla az anya macskák a telken, de vadászni se tud, nagyon pici és törékeny, vékony, gyenge.

Nem élné túl ott a telet, ismerősünk bevallása szerint sok kis kölyök macska van a tél előtt, télen a fele meghal.

Tehát, gondoltam elhozom őt, befogadjuk a férjemmel.

Nyilván ez az első nap, hétvége is van vettünk neki néhány elengedhetetlen dolgot, felhívtam egy csomó orvosi rendelőt is hogy mi lenne, ha elvinnenk oda de senkinél se volt hely, mindenki azt mondta ez nem sürgős eset, vigyem el hétfőn. Ez nekem rendben is lenne, de aggaszt az, hogy felvan puffadva a hasa.

Mitől lehet felpuffadva neki?

Étvágya van, levertséget nem tudom megmondani, mivel új hely ez neki, van egy kutyánk is, elbújt az új kis pihe puha helyére, és csak enni jön ki. Fogalmam sincs hogy levert-e. A bundája nagyon szép, a kutyára folyamatosan fúj, amit úgy értékelek, ha nagyon rosszul lenne akkor fújni se fújna... Több méterről is fúj rá. Dorombolni is dorombol, ha néha elfelejt félni tőlem. :)

Csak félek, hogy valami durva betegsége van, illetve a kutyámat is féltem ha az van, nehogy elkapja, és hát lehet észlelhető, de soha nem volt még macskám az égvilágon semmit se tudok róluk.


Kölyökként a haspuffadás mire utalhat?



2022. okt. 8. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet férges, de az is hogy belakmározott valamiből, mindenesetre hétfőig jó lenne elszeparáltan tartani a bundás kis testét, amíg a doki meg nem vizsgálja (bár azt hiszem utána pár napig még távol kell tartani a többi állattól, de majd megmondja az orvos). De ha élénk, akkor nincs komolyabb baja.
2022. okt. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet, hogy attól puffadt, hogy korábban nem sok lehetősége volt sokat enni, most meg igen, így jól teleette magát. Mikor karácsonykor jól bekajálok, én is puffadok. Féreghajtót majd adjatok neki, az így is úgy is kéne, még ha nem is az a baja most. Mivel úgy tűnik jól van ezt leszámítva, hétfőig ráér az orvos, tényleg nem tűnik sürgősnek. Akkor viszont mindenképp vigyétek el, biztos ami biztos.
2022. okt. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát, távol tartja ő magát a kutyától amúgy 😀 azért párszor megszimatolta a kutyám, de ő 4-éves, és kombinált oltást illetve fereghajtót is rendszeresen kap, reménykedem benne a szimatolástól nem lesz baj, mindenesetre nem nyálazták összevissza egymást, erre egyébként se látok esélyt a jövőben se, szerintem ahogy látom ezt, macskauralom lesz, és lehet még nekünk se fogja a simit engedni. De a jövő zenéje. :)


Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam.

2022. okt. 8. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!