Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Azt hiszem rossz munkát...

Azt hiszem rossz munkát végeztem a megmentett kis cicámmal. Azt hiszem, most miattam beteg. Nem tudom mit tegyek, felemészt a bűntudat a tudatlanságom miatt. (? )

Figyelt kérdés

Köszönöm, ha végig olvasod, sokat jelentene.

Egy gazdától hoztam el egy egy hónapos baba cicát, mert meg akarták ölni az egész családot. 6 kölyök volt, az anyjuk nem bírta etetni, gondozni már őket, így gyorsan elpasszolták őket. Csont sovány volt, nem az a tipikus gombóc babacica, járni alig tudott, dülöngélt.

Szóval nem vettem neki tápszert, hanem purizon kölyökcica tápot áztattam és kevertem bele animonda baby-paté cicakonzervet. És nem vettem tápszert, mert eszemben sem volt, hogy még kéne neki. Emiatt lehet, hogy most, 8 hónaposan kezdenek kijönni rajta különféle betegségek. Mikor erre rájöttem(4 hósan), hogy elmaradt a tápszer, túlzásba vittem a fehérjét, vitaminokat. A purizon mellé színhús konzervet meg nyers csirke-marha májat(heti 1x), meg tojássárgát nyersen(heti 1x), meg sült csirke-pulykahúst is kapott, meg sertés darálthúst főzve. Meg túrót, főtt tojást, laktózmentes tejet. 4 hónapos korától kezdtem, előtte 3 hónapig nagyrészt a kölyökkonzervet a kölyöktáppal áztatva, keverve kapta. Aztán 6 hósan kezdett étvágytalan lenni, ekkor féltem, hogy megint visszaesik, szóval elkezdtem kölyök multivitamin pasztát meg cica bérescseppet adagolni, amitől még rosszabbul lett. Most 8 hós korára egészen lefogyott és lett csinálva neki vérkép, és több baja is van, első sorban fehérje túladagolás miatti vesegyulladás. Meg mások, van ami genetikai eredetű(apja perzsa jellegű), van, amit én rontottam el, ez tuti.

Nagyon rosszul érzem magam, hogy amikor megmentettem a halál torkából eldöntöttem, hogy a világ legjobb gazdája leszek számára, és most kiderült, hogy mindent rosszul csináltam.Fél éves kora óta megállt a növésben is, lefogyott, a bundája is csapzottabb lett. Mindezek mellett, amikor nem akar enni, felhúzom magam és sokszor ordibáltam vele, amitől még jobban úgy érzem a világ legrosszabb gazdája vagyok.

Valaki segítene? Elsősorban szeretnék mindent megtenni annak érdekében, hogy rendbe hozzam a cicám, aztán pedig kicsit megnyugodni, hogy nincs minden veszve, még jobb embere lehetek a cicámnak.

17/L



#kiscica szívem
2020. márc. 12. 16:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Könyörgök: ez itt nem az állatorvosi távrendelés! Azt csináld, amit az orvos mond! Ilyen egyszerű! Az az érzésem, hogy te nem is információt igényelsz, hanem dicsekszel.
2020. márc. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
17%

Aztán a vesegyulladást te hogy a fenébe állapítottad meg?

Amúgy ha nem viszed el soha állatorvoshoz, kínok között fog elpusztulni, tessék, szívesen.

2020. márc. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%

Pontosan azt kell tenned, amit akkor kellett volna, amikor elhoztad a cicát. Az orvos utasításai szerint eljárni. Basszus, olvasom hogy miket tömtél bele szegénybe, atyaég... nem tamagochi, nem lehet hasraütésszerűen etetni amivel gondolod. Táplálékkiegészítőket, vitaminokat sem adunk feleslegesen, nem ordítunk vele ha haldoklik ,mert elcs sztünk valamit.

Nem akarok gonoszkodni, nyilván nem rossz szándékból tetted amit tettél, de neked még nem való állat, nem tudod felelősséggel gondozni. Most pedig még nagyobb odafigyelést igényel. Én keresnék neki egy gyakorlottabb gazdit.

2020. márc. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Basszus, egy Michelin csillagos étteremben nincs ennyiféle kaja. Más macskák eszik, amit az utcán találnak, és full egészségesek. Értem, hogy szereti valaki a macskáját, de ez már kb. agyfsz. Gondolom, te meg eszed a parizert zsömlével.
2020. márc. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Mindenki válaszát.

Az őszinteséget.

De írtam, hogy lett csinálva neki vérkép. Ott derült ki a vesegyulladás, magas az a szint, ami a fehérje orvosi nyelven. Nyilván nem magamtól tudom, hanem dokihoz jártam vele. Kapott gyógyszert is.

Azért kezdtem mindenféle tápanyag- és vitamindús ételeket, kiegészítőket adni neki, mert későn jutott eszembe, hogy kiskorában kellett volna még neki a tápszer, s így próbáltam "bepótolni". Túlzásba vittem, tudom.

Amúgy első válaszoló, mégis mivel dicsekednék, azzal, hogy hogyan csesztem el szerencsétlen állatkámat, s mindezt puszta jószándékból? Mi lett volna még, ha nem is jók a szándékaim, tuti megöltem volna, véletlenül ...

Azért kérek tanácsot, mert nem megy az egész. Az i van zárva(szintén az ő érdekében), hogy odaadnám bárkinek, mert egyetlen nap, míg távol voltam, a cicám teljesen ki volt, pedig otthon volt, családommal, de én nem voltam ott, ezért egésznap sírt, nem evett, nem ivott, totál kikészült egyetlen nap alatt, megértem megmagyarázni neki, hogy soha nem hagyom el. Nagyon ragaszkodik, míg más macskák(akikről tudok) ha baj van elbújnak, elmenekülnek, amerre látnak, ő hozzám szalad, a nyakamba ugrik, kapaszkodik, átkarol. Szóval annyira azért nem lehetek szar, vagyis ő is érezheti, hogy nem rosszból tettem, amit tettem.

Most pedig szeretném helyrehozni, de nem megy. Félek, hogy ha leállok a vitaminokkal még betegebb lesz. Mintha én lennék a függő, pedig ő kapja. Szeretném, ha segítenétek ebben.

Köszönöm még egyszer.

2020. márc. 12. 19:02
 6/18 anonim ***** válasza:
65%
Ezt a műdrámát meg fejezd be, mert senki nem kíváncsi rá egyébként. A macska sem, nem lesz jobban tőle hogy brühühű téged felemészt a bűntudat hogy éppen kinyírod végleg.
2020. márc. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Mit mondott az orvos, hogyan kell etetni?

Különben a magas fehérje nem azt jelenti, hogy te adtál túl sok fehérjét (lehet persze, de nem feltétlenül), hanem azt, hogy rosszul működik a veséje, ezért fehérjét tartalmaz a vizelete. Vannak erre spéci tápok, az orvos csak eligazított...?

2020. márc. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
Menjél pszichológushoz a szorongásoddal (ha egyáltalán valódi ez a kérdés, és nem színdarab), és etesd úgy a macskát, ahogy az állatorvos mondja. És az a dicsekvésed tárgya, hogy felsorolod a táplálékok és tápanyagok teljes luxus skáláját, mint akinek futja rá.
2020. márc. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Ez nem luxus, ez macska nem eszik sokat.

Én meg nem eszek húst.

Az állatorvos azt mondta, hogy csak száraztápot adjak neki.

2020. márc. 13. 07:10
 10/18 A kérdező kommentje:

A szorongásban igazad van.

De amúgy félek, hogy a táp elég teljes értékű-e neki.

De mától már nem adok többet vitamint meg semmit pluszban.

Ja igen, valamit még kifelejtettem, kapott cal-D-phos negyed tablettát naponta. Azt hiszem ezzel rontottam a legtöbbet, de ezt csak kb egy hónapig és azóta sem.

Nem hisztizek, csak félek, hogy mit tettem vele a tudatlanságom miatt. Megértem, ha azt mondjátok hülye vagyok, de azt nem mondhatjátok, hogy kamu.

2020. márc. 13. 07:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!