Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kullancsot hogyan vegyem ki...

A kullancsot hogyan vegyem ki a macskámból? Már jól megszívta magát.

Figyelt kérdés
2010. szept. 28. 09:02
 1/9 anonim ***** válasza:

tavasszal a kuztyámbol akár 100 is kiveszek naponta , mig nem kezd hatni a kulancsriasztoja, nagyon egyszerű ha belejössz, de elsőnél még tuti félve nyúlsz hozzá, :

egyszerűen két ujjal nyúlj a kullancs fejéhez szorítsd össze és húzd ki , mintha szálka lenne vagy bármi más , nem kell tőle félni nem harap így :D

2010. szept. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kedves második,bárki mondta is neked,hogy humoros ember vagy,NEM A BARÁTOD!!!

Amúgy az én macskámban is volt már többször is olyan kullancs,ami jól megszívta magát. Nem nehéz kiszedni,csak nekem gusztustalan,úgyhogy én csipesszel szoktam,és amennyire csak lehet közel a macska bőrénél fogd meg.

2010. szept. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Látom törölték a második kommentet(így én lettem a második :) ),ebben az esetben az első mondatom tárgytalan.
2010. szept. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

szia! az én cicám fején is szokott lenni a füle mellett.

jó nagy gömböcre szívja magát a rohatdt, de és megfogom és kitépem a fejéből.élég undorító, de muszáj.egy kis lik marad a bőrén, azt be szoktam kenni betadinnal.

üdv.

2010. szept. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

jaj 82-es ne haragudj én is lenyomtalak, mert azt hittem

az a lüke válasz még ott van.bocsi, bocsi

2010. szept. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem gáz, ilyenekre nem adunk.... :)
2010. szept. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Előveszel egy szemöldök csipeszt és megfogod vele a kullancsot az óramutató ellenkező irányába forgatod és szépen kijön belőle én mindig így csináltam. Vagy kend be zsirral nem kap levegőt és magátol kijön belőle.
2010. okt. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp a gyorsaság a lényeg,csípd össze a bőr felett közvetlenül (körömmel vagy csipesszel ,mindegy) és tépd ki ám az ún. "kullancskitekerőt" nem ajánlom.

Valóban olyan spirális a csápja mint egy dugóhúzóé csak "fordított menetes" tehát elvileg úgy tekeredik ki mint he betekernénk. EZT AZONBAN NE TEDD SEMMIKÉPP!!!

Abból az apropóból amiért a zsiradékkal történő elavult "fullasztást" sem mivel az állat ilyen behatásokra simán beleokádja béltartalmát a kedvencedbe és nagyobb bajt okozol mint ha szimplán benne hagynád.

(Vaddisznóban láttam már SZILVÁNYI kullancsot is... )

2010. okt. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Megfogod a körmöddel a fejénél. Elkezded csavarni az óra mutató járásával ELLENTÉTES irányba és kijön. :)
2013. júl. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!