Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akiknek kifejezetten "rossz",...

Akiknek kifejezetten "rossz", nem bújós cicája van sok problémával: ti tényleg szeretitek így is, vagy csak áltatjátok magatokat?

Figyelt kérdés

Bocsi, a kérdés egy kicsit agresszív hangvételűre sikerült, de nem tudtam másképp megfogalmazni.


Annyi horrorsztori van, hogy a macska nem csak szeleburdi kiscicaként, de felnőve is sz*rik a gazdája fejére, simogatni nem lehet, megfogni nem lehet, karmol, ha nem tetszik neki valami, és semmire nem lehet megtanítani, ami segítené a közös együttélést, pl. hogy a konyhapultra nem ugrunk fel.

Mikor ezeket olvasom, én sosem tudom elképzelni, hogyan nem húzzák fel magukat a gazdik, hogy a macska belezabál a kint hagyott kajába, ágyba sz*rik (jó, ez extrém példa), és cserébe még egy kisujjal sem engedi a simogatást, esetleg évente egyszer öt percre. Ha ilyen a macskátok, tényleg tudjátok szeretni, vagy csak lelkiismeretfurdalásotok lenne, ha menhelyre adnátok vagy elajándékoznátok, vagy nincs is ilyenre lehetőségetek és inkább, ahogy fent írtam, áltatjátok magatokat?



Lehet amúgy, hogy ez önzőségként jön le, de én valóban nem tartanék azért egy állatot, hogy nemhogy időt ne akarjon velem tölteni, az hagyján, de még kellemetlenségeket is okozzon.

Nagyon szeretem a macskákat amúgy, és elfogadom, ha épp nem akarja, hogy simogassák, most kifejezetten azokra irányul a kérdés, akik elvadult ördögfattya macskák, akik kifejezetten semmi szeretetet nem mutatnak a gazdájuk felé, és simogatni se nagyon lehet őket, cserébe mindent csinálnak, amit nem kéne csinálniuk.



2022. nov. 6. 16:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Az enyém nem bújik annyira mint más macska, de én így szeretem. Nem tudnék nélküle élni
2022. nov. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%

Az enyemnek valami idegrendszeri baja van, nem csak az a baj, hogy nem bujik, hanem konkretan nagyon agressziv velem, pedig kolyokkent fogadtam orokbe a szomszedtol, akinel nem is volt rossz helyen, trauma nem erte, csak anno besikerult egy alom, bent tartotta oket,mindent megadott a mamanak es a kolykoknek is, stb.


Es o megis ilyen lett.Harap, tamad, amikor elmegyek mellette vagy rajon az 5 perc. Eleg kemenyen nekem tud amugy jonni, brutalis tenyleg.


Megmondom oszinten, hogy megtanultam elfogadni es vele egyutt elni, leginkabb elkerulom, szerencsere nagy a haz.

De hogy szeretem-e? Nem tudom, erre nehez valaszolni. Bent tartom, mindent megadok neki, orvoshoz viszem, amikor kell, de ezeket csak amolyan gepiesen csinalom, mert tudom, hogy en vallaltam erte felelosseget, es ezt kell tennem.

De bevallom, sokaig nagyon csaladott voltam, hogy o ilyen. Az nem erdekelne, ha szimplan csak nem lenne bujos cica, de ez igy abszolut nagyon kemeny. Viszont amugy nem rossz o, nem viselkedik rosszul, elvan maganak, a nap nagyobb reszeben alszik, maszkal, de nem rombol vagy ilyesmi.


(Mindenfele orvosi vizsgalaton, etrendkiegeszitokon, nyugtatokon tul vagyunk mar, nem hasznalt semmi.)

2022. nov. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%
Enyém tojik a fejemre, nem bújós, válogatós, tör-zúz, de szeretem. Ez az egyetlen toxikus kapcsolat, aminek hajlandó vagyok szereplőj lenni :D
2022. nov. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, egy egészséges macska egyáltalán nem úgy viselkedik, ahogy azt te leírtad. Nézz meg egy pár epizódot Jackson Galaxy műsorából. Minden problémának oka és megoldása is van.
2022. nov. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
29%
Sajnos ilyenek miatt kellett megszabadulnom Cirmitől :(
2022. nov. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
75%
Én is erősen javaslom Jackson Galaxy-t.Macskákkal kapcsolatban nagyon érdemes elolvasni a Pokoli macskák című könyvét is!Rengeteget lehet tunulni belőle arról,hogyan kell a cicákkal együtt élni és megérteni a gondolkodásunkat!
2022. nov. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
67%

Volt ilyen macskánk. Tovább adtuk.

Folyamatosan az ágyba hugyoztak (2 testvér cica). Használták az almot is, de mindenhova hugyoztak még azon kívül. Ha benne feküdtünk az ágyban, akkor is oda hugyoztak.

Az új helyükön kinti macskák lettek. Az volt a nekik való. Szabadon hugyozhattak.

2022. nov. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Kifejezetten arra gondoltam amúgy, amit például a #2 ír. Én nem nézek meg semmit, köszönöm, az én macskámmal semmi gond. :D Nem is arra irányult a kérdés amúgy, egészséges-e az ilyen macska vagy nem, hanem hogy hogyan viszonyulnak a gazdik hozzájuk, ha már ilyen.
2022. nov. 6. 17:54
 9/22 anonim ***** válasza:
83%

Én ezeket a sztorikat sosem értettem. Volt jópár macska a családban, de egyikkel sem volt kirívó gond. Illetve, ha volt, annak oka volt, természetesen.


Egyik pici korában egyszer tényleg az ágyamba, és párszor a szobámba sz*rt, de szeparációs szorongása volt, és nagyon gyorsan alomra szoktattuk.

A mostaniak közül az egyik nem kifejezetten bújós (illetve egyáltalán nem az, én vagyok az egyetlen kivétel a családban, akit közel enged), nekem őszintén szólva ő a "kedvencem".

A mostaniak eltörtek 1-2 vázát meg ilyesmit, de nagyon gyorsan leneveltük őket arról, hogy az ülőgarnitúra kivételével a bútorokra felugráljanak. (A régi macskáink közül volt, amelyiknek azt is megengedtük, hogy a legrégebbi családi porcelánok között glasszáljon a szekrény tetején, ha úgy tartja kedve, mert soha meg sem rezdült semmi.)


A hálók és a konyha tabu.

2022. nov. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk mindent megtehetnek a macskák, ott mászkálnak és ott fekszenek ahol akarnak :D Elég nagy banditák szoktak lenni, csak akkor lehet simogatni őket amikor ők akarják, de mikor akarják akkor imádom őket :D
2022. nov. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!