Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SÜRGŐS! A KISCICÁMAT MEGMÉRGEZ...

SÜRGŐS! A KISCICÁMAT MEGMÉRGEZTÉK! Tudnátok bármit mondani? Saját tapasztalat vagy akármit?

Figyelt kérdés

Sziasztok van 2 cicám meg egy kutyám.

És a kiscicámat (2010.06.16.án 10 órakor született ő volt az utolsó 4-en voltak testvérek).

És tegnap mérget evett,gondolom valaki megmérgezte,mert hál'istennek a kutyusnak és a nagy cicának semmi baja.

És én 14 éves vagyok és persze a szüleim külföldön voltak így azt se tudtam mit csináljak,mert hazaértem (2 órakor) és a macska fekütt a kutnál a két hátsó lába merev,remeget,az orra száar,a szee üveges,enni-inni nem tudott,pénzem meg nem volt,nem is ez a lényeg.


Hanem elvittem tegnap AZONNAL állatorvshoz kapott vagy 3 oltást és altatót.Az volt a legjobb,hogy én pénz nélkül vagyok 3 állatorvos nem fogadott a macska meg a biciklimben a halálán van és végül a 4.állatorvos fogadott a barátnőm hozott pénzt és akkor hazahozztuk.


Itthon még aludt és 3or hányt inni-enni egyálltalán semmit.

Egész éjszaka fent voltam vele és szerencsére az éjszakát túlélte 1-er hányt,reggel már viszonylag tudott menni (igaz nem túlzttan) és inni nagyon sokat iszik,viszont enni egyálltalán és iszonyú sokat alszik és a szemét is alig tudja kinyitni..most itt alszik az ülembe,mert itthon maradtam ma vele (nem mentem iskolába)..és gondoltam hátha tudtok valami tanácsot vagy bármit modnani,mert eddig senki nem fűzött hozzá túl nagy reményt..az állatorvos azt mondta,hogy ha ma délután még él akkor vigyem vissza és nagy eséllyel túlfogja élni,de nem biztos..de szegény már nagyon vékony és ha magára hagyom nyávog és biceg utánnam ha pedig leteszem a földre akkor azzal a csepp kis energiájával a lábamba kapszkodik és felmászik az ölembe..


bocsi,hogy sokat írok,de nagyon szeretem és MINDENT amit csak lehet megakarok tenni érte.ha elmegy nem akarom úgy elengedni,hogy nem tettem meg mindent..


Vettem ilyen nagyon pépes alultasakos eledelt meg van száraztáp is,de semmi nem kell neki,viszont inni iszik..

hogy tudnám az étvágyát kicsit megerősíteni??

(nagyon kajás kiscica egyébként)

de én bízok benne meg mindig beszélek hozzá,hogy legyen erős,de úgy érzem semmit nem használ..


2010. szept. 29. 09:20
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%
próbálj neki egy kis tejet adni.
2010. szept. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
a Tejet ajánlom én is, hátha segit! És ha mégis elmegy szegényke, akkor sirasd meg, de fogadd el, mert a cicák is olyanok mint mi: veszendő Lelkek! Drukkolok és jó egészséget neked és a cicádnak is!!
2010. szept. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Megkönnyeztem, amiket leírtál - ha mindenkiben fele ennyi jó érzés lenne, mint Benned, az élet csodálatos lenne.

Egy kis sonkát vagy főtt csirkemellet, vagy csirkemájat tudnál neki adni? De szerintem az is nagyon jó, hogy iszik. Langyos tejcsit ha elfogadja, az jó lenne, mert azt szoktak adni a megmérgezett állatoknak.

Simogasd, szeretgesd, meglátod túl fogja élni, hát te is írtad, hogy azzal a kevés kis energiájával is kapaszkodik a lábadba.

A cicák sok mindent kibírnak, és a leírásodból úgy tűnik, ő élni akar, és élni is fog!!

Nagyon szorítok nektek, írd meg kérlek, hogy hogyan alakult a cicus sorsa!!

2010. szept. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Amikor a mi cicánk mérget evett 3 napig csak feküdt. Egy kis tejet tudtunk szó szerint bele erőltetni, mert a mérgezésnél az ugye jó.

Közben kínálgattuk a kedvenc kajáival is, de semmi, csak remegett, meg elhúzódott.


A harmadik nap a párizsit ette meg, gondolom az nem is olyan fűszeres, talán azért.


Remélem megmarad a cicád, igenis van rá esélye, a miénk is megmaradt!

2010. szept. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Én se tudok jobbat mondani, mint a többiek, langyos tejjel próbálkoznék, úgy tudom, méregtelenítő hatása van, és vidd majd vissza a dokihoz, szerintem van esélye.
2010. szept. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Próblj meg tejet adni neki,az tápláló is és nem terheli meg annyira a gyomrát.Egyébként ügyes voltál, jól oldottad meg a problémát. Maradj vele, ameddig csak tudsz, hidd el, sokat segit neki,hogy érzi a szeretetedet !!
2010. szept. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is a tejet próbált, és nem tudom hogy cicáknál mennyire jön be, de kenyérrel próbálkozhatsz, mert az felszívja a mérget -persze csak ha cicák ehetnek kenyeret. sok sikert, és nagyon drukkolok!
2010. szept. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

A tejet mindenképpen próbáld meg. Állatgyógyszertárban vagy néha állatorvosnaál is lehet venni Calo-pet pasztát, ez legyengült, nem evő állatoknak van. [link]

Nagyon jó, hogy elvitted orvoshoz, így meg van az esélye, hogy meggyógyuljon! :)

2010. szept. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Kicsit undi lesz, de azért megpróbálhatnád a vízbe vagy a tejbe beleturmixolni a kaját ... egy próbát megér, nemde?
2010. szept. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Mondta az állatorvos,hogy küzd nagyon,de még kicsi,de ha túléli erős kis macsek lesz :)


Én csak remélni tudom,hogy túléli és láttom,hogy rászurol a segítségemre,mert jön utánnam meg mászik a lábamra.


Egész éjszaka figyeltem ,mert nem akartam,hogy este menjen el.közben sírtam.

Nagyon a szívemhez nőtt a kiscica.


A barátnőm 'tartozott' nekem így van pénzem,szerencsére az inekció 1500Ft-ba került meg a kaják amiket vettem 1000 forintba szóval maradt pénzem ,de ha nem lesz elég kérek kölcsön ezen nem fog múlni.

A szüleim este hazajöttek,megdicsértek,de ma mentek is el,és szerencsére megengedték,hogy ne menjek ma iskolába..

nem is lettem volna képes elmenni..


Akkor vezsek tejet meg párizsit.


Egyébként valami infuziot vagy mit adott a doktor (gondolom most hü.lyeséget mondtam,csak monta,hogy add egy ilyen inekciót is,mert nem igen lesz étvágya és ,hogy legyen benne valami).


NAGYON ARANYOSAK VAGYTOK!KÖSZÖNÖM!!

2010. szept. 29. 09:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!