Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SÜRGŐS! A KISCICÁMAT MEGMÉRGEZ...

SÜRGŐS! A KISCICÁMAT MEGMÉRGEZTÉK! Tudnátok bármit mondani? Saját tapasztalat vagy akármit?

Figyelt kérdés

Sziasztok van 2 cicám meg egy kutyám.

És a kiscicámat (2010.06.16.án 10 órakor született ő volt az utolsó 4-en voltak testvérek).

És tegnap mérget evett,gondolom valaki megmérgezte,mert hál'istennek a kutyusnak és a nagy cicának semmi baja.

És én 14 éves vagyok és persze a szüleim külföldön voltak így azt se tudtam mit csináljak,mert hazaértem (2 órakor) és a macska fekütt a kutnál a két hátsó lába merev,remeget,az orra száar,a szee üveges,enni-inni nem tudott,pénzem meg nem volt,nem is ez a lényeg.


Hanem elvittem tegnap AZONNAL állatorvshoz kapott vagy 3 oltást és altatót.Az volt a legjobb,hogy én pénz nélkül vagyok 3 állatorvos nem fogadott a macska meg a biciklimben a halálán van és végül a 4.állatorvos fogadott a barátnőm hozott pénzt és akkor hazahozztuk.


Itthon még aludt és 3or hányt inni-enni egyálltalán semmit.

Egész éjszaka fent voltam vele és szerencsére az éjszakát túlélte 1-er hányt,reggel már viszonylag tudott menni (igaz nem túlzttan) és inni nagyon sokat iszik,viszont enni egyálltalán és iszonyú sokat alszik és a szemét is alig tudja kinyitni..most itt alszik az ülembe,mert itthon maradtam ma vele (nem mentem iskolába)..és gondoltam hátha tudtok valami tanácsot vagy bármit modnani,mert eddig senki nem fűzött hozzá túl nagy reményt..az állatorvos azt mondta,hogy ha ma délután még él akkor vigyem vissza és nagy eséllyel túlfogja élni,de nem biztos..de szegény már nagyon vékony és ha magára hagyom nyávog és biceg utánnam ha pedig leteszem a földre akkor azzal a csepp kis energiájával a lábamba kapszkodik és felmászik az ölembe..


bocsi,hogy sokat írok,de nagyon szeretem és MINDENT amit csak lehet megakarok tenni érte.ha elmegy nem akarom úgy elengedni,hogy nem tettem meg mindent..


Vettem ilyen nagyon pépes alultasakos eledelt meg van száraztáp is,de semmi nem kell neki,viszont inni iszik..

hogy tudnám az étvágyát kicsit megerősíteni??

(nagyon kajás kiscica egyébként)

de én bízok benne meg mindig beszélek hozzá,hogy legyen erős,de úgy érzem semmit nem használ..


2010. szept. 29. 09:20
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ma reggelre tűnt el a kiscicusom, sehol se találom :(

Nekem sokszor megmérgezték a cicáimat, s tudom milyen. Mint mindenki, én is a langyos tejet tudom ajánlani, az enyém ha nem itta injekcióval adtam neki... Nem tetszett neki a dolog, de mindenképp jót tett. Ha esetleg van otthon egy sterill injekciód akkor adhatsz úgy neki. Bedugod a végét a szája széléhez, és szépen lassan adagolod a szájába, meglátod, inni fogja.

Vidéken élek, itt sokszor mondták, hogy mérgezett állatnak tojást kell adni, úgy nyersen. A kutyám evett mérget, nagyon a halálán volt szerencsétlen, s adtam neki tojást(persze erőltetnem kellett.....) de helyrejött tőle.

Mindenképp jó, hogy hányt, kitisztult a szervezete. Maradj vele, s éreztesd, hogy szereted, az is sokat számÍt!

Le a kalappal előtted, nagyon kis gondoskodó leányka vagy, jól döntöttél, hogy otthon maradtál a cicáddal(de majd a sulit pótold be :) ).

Vigyázz magadra és a cicusodra, tarts ki mellette, aztán vidd vissza az orvoshoz. Majd Írd meg, hogy van :)

SzorÍtok Nektek!

2010. szept. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom,hogy ha eddig megmaradt a cicád,akkor kicsivel nagyobb eséllyel éli túl,mint nem. Adj neki tejet,és vizet is tegyél ki,inni kellene neki,nehogy kiszáradjon. De szerintem ma nem nagyon fog még enni(vagy talán estefelé),hiszen túl van egy mérgezésen,és hát hányt is elég sokat,nem hinném,hogy ilyenkor van étvágya,esetleg próbálj meg egy kis tejfölt,vagy joghurtot kínálni neki,hátha abba belelefetyel.

Akárhogy is lesz,hidd el,hogy Te MINDENT megtettél érte,amit csak lehetett,büszke vagyok rád. :)

A cicusodnak jobbulást,majd írd meg,hogy hogy van szegény.


Annak meg aki megmérgezte üzenem,hogy ROHADJON MEG!


26/N

2010. szept. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Délután kell visszamennem az orvoshoz,csak anyukámat is szeretném megvárni (ami nem hiszem,hogy sikerülni fog),mert mondani szeretné az orvosnak,hogy szenved-e? meg,hogy ha még szenved nem jobb-e neki elaltatni.

Én nem igen hiszem,hogy megtudnám kérdezni,bár kénytelen lesz ha anyukám nem jön.


Nagyon rossz volt,mentem ki etettni őket és feküdt a kútnál megnyomodtam óvatosan a htsó (merev) lábát,nem reagált smemit látszott,hogy az agyra is kijutott a a méreg (vagyis ezt gondoltam) és azonnal törölközőbe csavartam és mentem,de azért nem épp kis vársoban lakunk és roppant idegesitő volt,hogy vagy a rögtön jövök tábla vagy az ebédszünet vagy bármi volt kiírva,de végül nagyon jód állatorvost találtam..annyira rossz volt látni,mikor egy ideggörcs elkapta és elkezdett remegni meg nyávogni a biciklikosárba.


Bocsánat,hogy ennyit írok úgymond fölöslegesen meg teli hibával,de jól esik leírni valakinek,mert eddig csak abarátnőmnek tudtam elmondani az egészet :(


KÖSZÖNÖM,HOGY ENNYIT SEGÍTETETTEK..JÓL ESETT NAGYON..ÉS DÉLUTÁN ÍROK!

2010. szept. 29. 09:54
 14/22 anonim ***** válasza:
Mi van a cicussal?
2010. szept. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Nemrég értünk haza a doktoroktól és azt mondták,hogy tegnaphoz képest nagyon sokat fejlődőtt és,hogy úgy nézz ki,hogy megmarad :)

Kapott egy injekciót vagy kettőt meg kapott a szájába ilyen valamit amiveben állítólag benne van a napi energia/étkezési szükséglete..

szombaton kell vissza mennünk és aztán ha minden igaz ennyi..

meg kaptunk egy úgynevezett "űrhajót" inekciós tű féleség és akkor van benne ilyen "kaja"


Jajj,elnézést,de nem tudom ezeknek a nevét,de szerintem mindenki gondolja,hogy mire értem.

Kicsit megnyugodtam..és most ahogy hazajöttünk evet egy-két falatot..meg azt mondták,hogy izomláza van a görcsök miatt..


KÖSZÖNÖM MINDENKI! VÁLASZÁT..ARANYOSAK VAGYTOK MIND!

2010. szept. 29. 17:11
 16/22 anonim válasza:

Nagyon sajnálom, ami veled történt és biztos túléli a kiscicád, hiszen mellette vagy és mindent megtettél és gyorsan cselekedtél. Nekem is van egy cicám, már 9 éve megvan és nagyon szíven ütne ha vmi történne vele :( Nekem is van egy hasonló sztori, aminek a vége nem volt jó, de nem szeretném most elmesélni.

Kitartás, kitartás, kitartás... és minden helyrejön :) Jobbulást a cicádnak és a lelkednek ;)

2010. szept. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Na, jó híreket írtál!! :)) Mostmár "kutya"baja sem lesz, meglátod!

Örülök!

Puszi a cicádnak, és maradj ilyen jó gazdi és jó ember, amilyen most vagy!!

2010. szept. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy rendbejött :)

Vigyázz rá, és magadra is! Maradj ilyen kis állatbarát mint most vagy! :)

2010. szept. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen (:
2010. szept. 29. 17:43
 20/22 anonim ***** válasza:

09:45-ös vagyok. Jajj,olvastam,hogy most már minden ok. Örülök neki! :) Jobbulást a cicusodnak!

26/N

2010. szept. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!