Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskanátha ?A cicámnak a...

Macskanátha ?A cicámnak a télen tüdőgyulladása volt sajnos, amiből sikeresen kigyógyultunk. Most viszont 2 napja megint elkezdett tüsszögni semmi nem jön neki amikor tüsszög, de elég sokat tüsszög egy nap vagy egymás után többet is. Étvágya, kedve

Figyelt kérdés
Olyan mint máskor is. Természetesen nem lesz jobban megyünk a dokihoz. Lehet megint macska náthánk van? Többször is el kaphatja a cica? Immunerősítőt rendszeresen kap és prémium tápot is... Tudnátok tanácsot adni amíg nem jutunk el dokihoz ? Tegnap vettünk neki még egy adag immunerősítőt azt mondta a doki attól is lehet hogy be jött a hideg idő...
2022. nov. 15. 14:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Oltásai nincsenek? A macskanátha ellen véd a kombi.
2022. nov. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Oltott, 1 hete lett féreghajtva is bocsi ezt le hagytam.
2022. nov. 15. 15:06
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
A macskanátha egy nagyon fertőző és legtöbb esetben halálos betegség, oltással lehet ellene védekezni. A megfázás az megint más, jobbulást kívánok a drágának.
2022. nov. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Remélem pár nap alatt túl leszünk rajta nagyon féltem ő a mindenem 😔❤️
2022. nov. 15. 15:30
 5/14 anonim ***** válasza:
Megértem, én is így vagyok vele. Dokihoz mikorra van időpont?
2022. nov. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Azt mondta várjunk pár napot kapja az immunerősítőt, ha nem lesz jobban akkor vigyük. Orrváladéka nincs egyenlőre csak többet prüszköl. 😔
2022. nov. 15. 15:43
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha oltva van akkor nem hiszem hogy macskanatha lehet, hiszen véd ellen az oltás , ahogy előttem is leírták.

Nekem tavaly a trikolor cicám veszett el 5 napra . Bezárták valahová, tiszta tyúkszr volt , olyan volt mint egy zombi. Három hónapon keresztül dokihoz jártunk, négy doki kezelte összesen. Neki sipolt a tüdeje és ugyanígy tusszogott. Volt minden, vérvétel, szívultrshang stb...nem találtak semmit. Antibiotikumokat és probiotikumokat szedett.

Egyébként nekünk olyasmit is mondták, hogy a tüsszögés lehet szárnyas , csirkeallergia , okozhatja nála allergia, por, száraz levegő.

Én ellátogatnék egy másik dokihoz és teljes körű kivizsgálást kérnék.

2022. nov. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Fiv/felv-re le lett korábban tesztelve a cica? Gyanús nekem ez a gyenge immunrendszer. :/

Ha nincs tesztelve, én kérnék mindenképpen.


Hogy prüszköl egyébként? Tüsszög, vagy inkább köhög? Mert utóbbi lehet szőrtől is, a mieink is inkább köhécselnek tőle, mintsem öklendeznek (nem is igen szokták kihányni, filmes szőrgolyót még sose láttam). Mivel most növesztik a téli bundát, ilyenkor több szőrt nyelnek.

A malátapaszta ártani nem árt, adj neki jutifali jelleggel, hátha.

2022. nov. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Törzskönyves Szfinx cicám van kizárólagos benti tartással, sosem mehet ki még melegben sem az erkélyre se. Fiv/felvre negatív. Úgyhogy a szőr az ki zárva. Nem köhög csak néha néha egyet tüsszent váladék nem jön neki. Valamint az egyik nyirokcsomoja nagyobb és kicsit könnyes a szeme. Most ki takaritottuk az egész lakást hátha a por, valamint új tápot kapott még arra is gondoltunk azt is el vettük tőle.
2022. nov. 15. 17:36
 10/14 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg, nem megsérteni akartalak, csak ötletelni próbáltam, hogy mi lehet a gond. (Nekünk pl. mentett cicáink vannak, ők teszteltek, de nem minden esetben rutin ez, plusz ugye beteg mama beteg cicája örökölheti is. Nem arra akartam célozgatni, hogy te lennél felelőtlen gazdi.)

Ez esetben marad az allergia, amit fentebb írtak tippnek. A macskanátha tutira kizárható egy csak benti oltott cicánál.

Illetve a szfinxekhez nem értek, úgyhogy nézd el, ha blődséget írok, de nem lehet, hogy szimplán meghűlt ebben a hirtelen őszben, a "normál" bunda nélkül talán érzékenyebb rá? Erre gondolhatott a doki is azzal, hogy a hideg idő?

2022. nov. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!