Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valami tanács? Ti mit csinálta...

Valami tanács? Ti mit csináltatok ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A cicám nyár óta kezdett tüzelni, ugye amiatt hogy benti cica, gyakrabban ismétlődik ez nála. Elvinném ivartalanítani de ez egy sérült macska kicsi kora óta és nem lát tisztán. Kicsi korában egy kutya megtámadta, azóta viszonylag rendbejött, viszont nem tudna olyan gyorsan felépülni egy ivartalanításból, mint más macska.

Azokhoz fordulok akik hasonlóképp benti macskát tartanak. Azt olvastam, ha nem kerül sor megtermékenyülésre, egészségügyi problémák is felmerülhetnek.



2022. nov. 22. 07:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha volt mar allatorvosnal, aki ismeri a problemait (pl. aki korabban kezelte), akkor ot celszeru megkerdezni, hogy ezek a problemak szerinte akadalyt jelentenenek-e.
2022. nov. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit számít a látása? Mi miatt gondolod, hogy nem épülne fel könnyen? Immunproblémák és szívproblémák okozhatnak max gondot, itt egyikről sincs szó. Ha nincs ezzel diagnosztizálva, akkor nincs miről beszélni. Állatorvos fel tudja mérni a rizikót.

Egyébként pedig hiába benti, ugyanúgy ivartalanítani kéne, mert ez nem csak arról szól, hogy ne szaporodjon, hanem arról is, hogy az ivarszervi daganatok ki legyenek csukva a képből (amire igen jó esélye lenne ivarosan). A folytonos hormoningadozás is baromira megviseli majd. Vidd állatorvoshoz, kérdezd meg, és ivartalaníttasd. Ennyiből abszolút nem tűnik indokoltnak, hogy inkább hosszútávú problémát okozz a cicádnak.

2022. nov. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egyet értek a 2-es válaszolóval! Plusz én már csak azért is elvinném, mivel benti macska és a tüzelés jár némi kellemetlenséggel. Nem értem, hogy lehet elviselni az állandó nyávogást és jelölgetést a házban...
2022. nov. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
10%
"a tüzelés jár némi kellemetlenséggel. Nem értem, hogy lehet elviselni az állandó nyávogást és jelölgetést a házban...": Sok feleseg is orulne neki, ha az allando fejfajasra hivatkozas helyett egyszeruen elvihetnek a ferjuket az orvoshoz ivartalanitasra, hogy nyugton maradjon.
2022. nov. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Hát szar ügy, ha undorodik tőled a feleséged, és csak amiatt van veled, mert elválni nem tudtok (mert csórók vagytok), és ezért nem szexel veled. De mi köze van ehhez a kérdezőnek, aki a macskájáról írt ki kérdést?
2022. nov. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Az előzőek mindent leírtak, annyit tennék hozzá, hogy ez az "egyszer legalább le kell fialnia" tézis totális téveszme.
2022. nov. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az en macskam leukozisosan lett ivartalanitva. Termeszetesen elotte ki lett vizsgalva.

Nekem ne mondja senki,hogy a rossz latas akadaly :D


Kerdezo, nem ertem mi tart vissza, beszelj az orvossal.

2022. nov. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Már beszéltem az orvossal is
2022. nov. 22. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!