Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tudnèk tenni,hogy a...

Mit tudnèk tenni,hogy a Macskáim ne ugorjanak,boruljanak,feküdjenek a lábaim elè,amikor èppen lèpni szeretnèk? Hogy tudnám le szoktatni őket,hogy ne vessèk magukat a lábaim elè???

Figyelt kérdés
Van kèt gyönyörű aranyos kis Cicám. Egy 4-Èves lány Cica,ès egy nemsokár 2-èves nagy kandúr Cicám. Az a bajom,hogy mindig a lábaim elè vetik magukat,van hogy szabályosan a lábaim elè ki fekszenek,amikór èppen lèpek. Már párszor vèletlenűl a kis farkincájukra rá lèptem,vagy a kis mancsukra. Majd olyat órdîtottak,hogy nagyon meg ijedtem,nehogy valami bajuk legyen. Mindig attól fèlek,hogy egyszer el botlok belèjűk,ès rájuk esek Isten őrizz valami nagy bajuk is eshet. Vagyok több mint 90-kiló. Fèltem őket nagyon,de soha nem tanulnak! Hiába lèptem már párszor vèletlen a farkukra,nem tanultak belőle. Csakis komoly,èrtelmes választ tanácsot kèrek! A trollkodás ès egyèbb nem èrdekel! Csakis kizárólag èrtelmes hasznos tanácsot választ kèrek! Köszönöm.
2022. dec. 1. 17:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
60%
Nem a legbarátibb nevelési módszer, de szimplán, testéhez mért erővel (tehát ne fájjon neki!!!) határozottan told arrébb a lábaddal. Ha éppen fel akar ugrani rád, mozgásban van, röptében lökd arrébb. 2-3 alkalom után megtanulja, hogy majd akkor mászhat rád/lábad elé, amikor te azt megengeded. Kutyáimat is így szoktattam rá arra, hogy ne akarjanak sáros manccsal összeörömködni, főleg, ha szép ruha van rajtam.
2022. dec. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Egy idő unán hozzászoksz 😂😂 én csak ezt tudom mondani. Szintén két macskám van, agyrém. Néha véletlenül repülnek egy kicsit, az nem tetszik nekik, de utána ugyanúgy lábatlanodnak körülöttem 😂😂 aranyosak amúgy, imádom őket csak nyugton maradhatnának néha.
2022. dec. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 NTBS ***** válasza:
6%
Nem sok mindent tudsz tenni. Ilyen korban már nehezen idomithatóak. Vigyázol, ahogy tudsz.
2022. dec. 2. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
60%

Macskák, ez van.

Én is rálépek néha, főleg, amikor reggel félhomályban, kómásan kijövök a szobából, és a fekete macska a folyosó kellős közepén alszik :D


Vigyázok, de olyan kis lökött, egyszerűen nem tanulja meg, hogy ott "veszélyben" van.

2022. dec. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
67%

Én a lábamat teljesen a padlón csúsztatva járok, ha sötét van vagy ha nagyon közel vannak láb alatt, nehogy rájuk lépjek.

Bezzeg, ha a kutyus megkattan és elkezd pörögni, ugrálni, minden macsek tudja, hogy fel kell menni gyorsan az ágyra vagy valami magas helyre, mert különben össze lesznek taposva:D

2022. dec. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!