Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen fajta cicát ajánlotok...

Milyen fajta cicát ajánlotok macskaallergiára esetleg milyen kezelést?

Figyelt kérdés
Olvastam pár fajtatiszta macskáról pl sziámi, devon rex stb ami kevesebb ilyen fehérjét bocsájt ki, és ezáltal kevesebb allergént hagy magaután. Továbbá olvastam hisztaminról amit jelenleg is szedek évek óta (Lendin) de nem tudom az jó-e a macskaallergiámra is, továbbá levegőtisztító stb.. Persze allergológussal is fogok beszélni, de az időpont még távoli, és szeretnék tájékozódni hasonló helyzetben lévőkkel/akik meg tudták oldani. Láttam hogy van ilyen immunterápia dolog is, de elvileg elég drága,hosszú, és nem is 100%-os hogy sikerül. Tapasztalatok/ötletek?

2022. dec. 11. 22:57
A kérdező szavazást indított:
Én is allergiás voltam, de elmúlt a macska miatt.
Én is allergiás vagyok, ezért nem tudtam macskát vállalni.
Én is allergiás vagyok, de egy bizonyos fajtánál nem jött ki.
Én is allergiás vagyok, de gyógyszer miatt semlegesítődik.
Én is allergiás vagyok, de valamelyilen készülék/rendszeres takarítás miatt nem nagyon.
Én is allergiás vagyok, de valamilyen kezelés megoldotta.
Én is allergiás vagyok, és hasonlóan megoldást keresek.
6 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
porcicát
2022. dec. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
Az állat szőre a leginkább potenciális allergén. Ergo marad a kopaszmacska.
2022. dec. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#1 Hatalmas poénmester vagy köszönöm.
2022. dec. 12. 00:30
 4/11 A kérdező kommentje:
#2 Sajnos a kopaszcica sem opció, hisz hiába nincs szőre ugyanúgy termeli az allergén sőt másoknál olvastam hogy sokkal durvább allergiás tüneteket váltott ki plusz marad a pisi,nyál ugyanúgy sajna. Pedig aranyosak azok is.
2022. dec. 12. 00:31
 5/11 anonim ***** válasza:
Léteznek hipoallergén macskák, de gondolom drágák és nem tudom mennyire valós.
2022. dec. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A sziberiai cicak antiallergenek. Gyakorlatban is teszteltuk, ugyanis a ferjem macskaallergias, de a sziberiai cicank sosem produkal nala tuneteket. Tevhit egyebkent, hogy alapbol a szor allergizal - a macskak nyalaban van egy allergen enzim, ami a mosakodassal a szorukre kerul es ezaltal valt ki tuneteket, a sziberiai macskak nyalaban ez az enzim nincs meg.
2022. dec. 12. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Van hipoallergen macska, de nem garancia semmire, lehet, hogy lesznek tole tuneteid ugyanugy, allergia sulyossagatol fugg.

Igen, ezek a macskak dragak 5-os, nyilvan, mert csak es kizarolag tenyesztotol vasarolt, fajtatiszta macska lehet hipoallergen, keverek nem.

De nem akkora muveszet osszegyujteni ra a penzt, nem 2 nap alatt kell eloteremteni.

Nyilvan aki naprol napra el es a honap vegen szinte enni se tud, az nem tudja kifizetni, de ne is tartson igy allatot.

2022. dec. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem amúgy teljesen mindegy, hogy drágák-e vagy nem. Nem ismerem a kérdező anyagi helyzetét. Nem tudom mennyire fontos neki, hogy legyen egy ilyen macskája és mennyit lenne hajlandó kiadni rá. Nekem nincs ilyenre szükségem szóval nekem drága lenne😂
2022. dec. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#6 Igen maga a teszt része is fontos lenne nekem, hogy esetleg egy tenyésztőnél megnézhessem vagy pár napra itt legyen a környezetemben, csak nem tudom ez hogy működik pontosan.


#7 Természetesen felkészülten tervezek macskát örökbefogadni/venni, és nem is 2 forintot teszek félre rá. Igazából az anyagi vonzatával nincs problémám magával az allergiával van, egy állat amúgy is minden pénzt megér, főleg nekem megérne egy cica már nagyon régóta vágyok rá.


#8 Biztos vagyok benne hogy egy fajtiszta antiallergén macska, esetleg légtisztító és egyebek oltás stb nem lenne olcsó, de nem is megúszósan tervezem, hanem úgy hogy hosszútávon ez opcionális együttélés maradjon.

2022. dec. 12. 16:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Nincs macskannergiám de vegyél olcsót
2022. dec. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!