Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktathatnám magunkhoz?

Hogyan szoktathatnám magunkhoz?

Figyelt kérdés

Tegnap örökbefogadtunk egy lassan 5 hónapos kiscicát. Azóta csak keveset evett, nem ivott. Nagyon fél és ma reggel sírt (gondolom az új környezet, anyukája hiánya miatt), folyamatosan keresi az eldugott helyeket.

Olvastam a kiscicákról, és tudom hogy eleinte ez természetes, viszont van valami amivel kicsit fel tudnám dobni a kedvét? Játszani sem szeretne.

Nővérem szerint éreztetni kellene vele, hogy szerető családba került, de szerintem inkább hagyni kéne addig, amíg magától nem nyílik felénk.

Szerintetek mit tehetnénk?



2022. dec. 12. 09:31
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Úgy, mint a gyerekeket. Cukorkával.
2022. dec. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

5 hónapos az már nem babacica. Törvény szerint 8 hetesen el lehet választani őket, tenyésztők szoktak várni 12 hétig, de 5 hónap az már lassan felnőtt, tüzelhet is.

Az új helyen tök normális, hogy fél, idegen neki minden. Tedd egy kisebb helyre, fürdőszobába, legyen neki kaja, napi 1-2x nézz rá, ha nyitottabb, simogasd, de ne bactasd. Majd oldódik.

2022. dec. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem írtam, de kan cica. :)
2022. dec. 12. 10:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd beken most, ne piszkald, hagyd, hogy bujkaljon, ezen tul kell esni! Az elso par nap vagy het mindig errol szol, a macskak nehezen birjak a koltozest.

Aztan majd ha batrabb lesz; akkor lehet etetgetni mindenfele finom falattal, meg simogatni.

2022. dec. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk 7 hónaposan került a cica. Szegénykém úgy meg volt ijedve, hogy bebújt a szekrény mögé, és 4 napig csak akkor jött ki, ha aludtunk vagy nem voltunk otthon. Akkor evett, és az almot is akkor használta csak.

Az ötödik nap előbújt végül, és azóta imád minket. :) Úgyhogy a kulcsszó a türelem.

2022. dec. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5-ös, hálásan köszönöm! A mi cicánk a fotel mögé bújt el, ma kialakítottunk neki egy teret, beraktuk az almát, a tápját és a vizét, fekhelyét. Természetesen ezeket tisztes távolságban egymástól. :) Meglátjuk, hogy mennyire fog neki tetszeni, de sajnos úgy érzem, hogy nem igazán fogadja el azokat a dolgokat, amiken érzi a mi "szagunkat".
2022. dec. 12. 14:31
 7/8 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Teljesen átérzem, mi is sík idegek voltunk, képzelheted. De az életösztön mindig győz náluk, olyan nincs, hogy soha ne jöjjenek elö. Minket is azzal nyugtattak, hogy akár egy hétig vagy 10 napig is eltarthat ez a bujkálós időszak, de előbb-utóbb mindegyikük feloldódik.

Kitartás!

2022. dec. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ruru válasza:
Pontosan ahogy az előttem szólok... Türelem türelem türelem. Egy cicát hagyni kell, azzal teszed a legrosszabbat ha nem hagyod elbujdosni egy kis időre. Van ahol több idő kell, de szép lassan elő fog bújni és bőven bepótolja a játékot és mindent. Ez az egy a kulcs, hagyd a saját tempójában. Annyi arra figyeljetek ne legyen hangoskodás (egy nagyobb nevetéstől is megrémülhet) kicsit csendesebb legyen q környezet, ne aggódj ez mindig így zajlik!
2022. dec. 16. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!