Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kapar a macskám evés után?

Miért kapar a macskám evés után?

Figyelt kérdés

Van egy macskám aki mindig mikor eszik utánna kaparja a padlót egy pár percig a kajástálja körül.


Miért csinálja ezt?



2022. dec. 22. 09:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó:

A dagasztás nem a fű lelapítasát szolgálja. Szopás közben dagasztanak, hogy jobban jöjjön a tej. Az öledben átszellemülnek kiscicavá, mintha te az anyukájuk lennél.


A kaparás pedig tényleg azt jelenti, hogy a kaja "sz@r".


Off: Az enyém felugrik a wc-deszkára amint felállunk róla és addig kapar, amíg le nem húzzuk. Ösztön.

2022. dec. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
73%
De a fű lelapogatását is szolgálhatja; meg akkor ezek szerint azt is,hogy jobban jöjjön a tej. Ezt én nem is tudtam, eddig csak a fű lelapogatásáról olvastam; de köszi, jó gondolat.
2022. dec. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Jesszusom, Kérdező.. Neked van macskád, és mégse érted, mikor világosan leírjuk?


Ez egy evolúciós mozdulat. Régen elkaparták a maradék ennivalót.

Ma már nem kaparják el, mert parketta van, meg úgyis tudják, hogy nem kell tartalékolni, kapnak legközelebb is. De a mozdulatot továbbra is csinálják.


Kicsit olyan, mint hogy ha valaki ásít melletted, akkor te is.

Ma már ennek nincs jelentósége (pláne nem egy idegen ásításával, mondjuk egy villamoson), mégis csinálod, mert ez egy reflex.

2022. dec. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Jolvan köszi minden ÉRTELMES választ. Akkor ez normális. Nincs vle semmi gond
2022. dec. 22. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!