Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 1 éves macskám durván játszik,...

1 éves macskám durván játszik, megtámad engem ?

Figyelt kérdés

Van egy benti cicám, ami 1 éves már, egy sima mentett, házi macska.

Már egész pici korába borzalmasan durván játszott, és sajnos ez nem változott. Eleinte nem zavart, hogy figyel, támad engem, rám ugrik, viszont most már 5 kg -os nagy kandúr lett, és nem túl kellemes, amikor a semmiből rámtámad, kiszakítja a ruhám a körmeivel.

Egyébként aranyos cica, sokszor bújik hozzám, ölembe ugrik és dörzsöli a fejét az enyémhez. Ilyenkor nagyon szeretnivaló, de aztán bekattan és elkezd vadászni rám.😑

Gyerekkorom óta van macskám , de sose láttam még ennyire játékos, agresszív macskát. Mit tegyek vele ?



2022. szept. 5. 22:57
 1/9 A kérdező kommentje:
Ivartalan egyébként.
2022. szept. 5. 22:57
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 és fél éves ivartalan kandúrom van, ugyanilyen. Izomból nekiszalad a lábamnak, ami a nagy belével nem túl kellemes. Gondolom személyiségfüggő. Az enyém max 10-15 perc játék után lenyugszik és alszik.
2022. szept. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
H agresszív és fáj, amit csinál, akkor ki kell mutatni a fájdalmat és abba kell hagyni a játékot. Ebből meg fogja érteni, hogy ha ilyesmit csinál, az neked fáj és ilyet nem tehet. De szóban is lehet fegyelmezni, ha megtámad, rá kell erélyesen szólni, hogy: Nem! és megfogod és lefejted magadról, otthagyod. Vagy ha nagyon nem jön be más, akkor ugyanez egy kis vízpermettel kiegészítve, de rá is fújhatsz úgy, ahogy a macskák szoktak, de úgy is hatásos, ahogy az ember fújja a forró levest, mert azt nem szeretik és megértik mit jelent a fújás.
2022. szept. 6. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%

Simán nem tisztel téged és ő az alfa:)

láttam már sok ilyet, főleg az elkenyeztetett, "neki mindent szabad" macskáknál.

Én ezt általában csírájában elfojtom néhány rászólással, utána tudja, hol a helye és le tud ülni az ölembe dorombolni.

Arra figyelj, hogy ha viszont te "hergeled fel", ne csodálkozz, ha játéknak fogja fel és ő is visszatámad.

2022. szept. 6. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Igazából nem tudja felmérni egy macska, mi a fájdalmas és mi nem. A kölyök macskák is különböző jelzésekkel mutatják ki, hogy meddig mehetnek el egymással, és szerintem ez itt sincs másképpen. Ezen nem fog magától változtatni, ha eddig nem jelezted, hogy nem tetszik a dolog. Mivel ez egy már kicsit betanult szokásnak tűnik, így ne lepődj meg, ha a leszoktatás nem az egyik napról a másikra történik. Legyél vele türelmes, de jelezd felé rászólással, vagy ott hagyással, hogy nem tetszik amit csinál.
2022. szept. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha otthagyom, akkor jön utánam... ha rászólok,próbálom magamról leszedni akkor pedig még durvább és jön utánam .
2022. szept. 6. 12:38
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Enyém 6 hónaposan ugyanilyen. A kiscicák egymástól tanulják, hogy kell szépen játszani, de nagyon sokszor túl korán vannak elszakítva az anyjuktól és a tesóktól, így nincs idejük megtanulni, hol vannak a határok. Én kiscicám például soha nem karommal játszik, harapni viszont harap rendesen. Gondolom nem érzi, meddig mehet el. Én ilyenkor felsikítok, próbálom neki kommunikálni, hogy ez fájt.
2022. szept. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ő is nagyon picin került ide hozzánk. Valaki bedobta az udvarba😒
2022. szept. 6. 19:21
 9/9 ha5ctx ***** válasza:
24%

Anno azt mondták, ha nem megy szép szóval, akkor majd megy erőszakkal.

Rugd valagba, majd tudja hol a helye!

2022. szept. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!