Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális, hogy nem hallgat a...

Normális, hogy nem hallgat a nevére?

Figyelt kérdés

3 éves sziámi cicánk 2 éve velünk él, és még most se hallgat a nevére. A sima házi cicánk ugrik, ha hívjuk, a sziámi meg se nyikkan. Normális ez? Benti cica, és mindig félek, hogyha egyszer véletlen kiszökne, hiába hívnám, nem jönne.

A férjem csettinteni szokott neki hármat, arra néha hallgat, de arra se mindig.


2022. dec. 22. 22:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%

Macska 🤷‍♀️

Ha akarnak, hallgatnak, ha nem, akkor nem. Nekem eddig osszesen 3 benti cicam volt, abbol 1 hallgatott csak a nevere, a tobbi nem :D


De talan ha motivalnad valami nagyon finom jutalomfalattal, akkor neki is tobb kedve lenne megtanulni. Hivd a neven es kozben legyen kaja a kezedben, vard meg, amig odamegy.


Ha kiszokne, a felelemtol amugyse jonne, inkabb elbujna valahol kint, szoval emiatt tokmindegy, hogy ismeri-e a nevet vagy sem.

2022. dec. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Hát ez a macska fordítva van bekötve. Fénnyel táplálkozik, kajával abszolút nem motiválható.

A másik ezzel szemben azért ugrik, mert mindig reménykedik, hogy valamit kap. :D

Kint élt mielőtt hozzánk került, nem tudom mennyire félne emiatt, hisz ott telt 1 éve, de mióta nálunk van bent, nem vágyik ki soha.

2022. dec. 22. 22:29
 3/22 anonim ***** válasza:
97%

Hat azert en azt nem hiszem, hogy pl egy szaritott halra (kurv..a budos, imadjak az allatok :D) ne jonne oda.


Mint pl ez:


[link]


Meg kell csak talalni, hogy mi erdekli. Minel budosebb es hanyingerkeltobb szaga van az ember szamara, annal jobban erdekli az allatot, de viccen kivul 🤣

2022. dec. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
97%

sztem ez sziami szokas :D

nekunk is van sziamink, meg egy kitudja micsoda, utcan talaltuk

aztan az utcan talalt hallgat a nevere, a sziami meg csak akkor aikor kedve tartja

van hogy hivjuk hogy vacsizzanak es a sziami 1 oraval kesobb sunnyog oda eszegetni :D

teljesen normalis, epp ez a jo a cicakban

2022. dec. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Házimacskám van 0 napos korától nevelve, 5 évesen sem hallgat a nevére.
2022. dec. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
97%
A miénk idenéz általában a nevére, de ennyi :D Házi macska, 4 éves. Megtanítottuk az ÜL -re, arra hallgat kis okosan, de hiába ciccelünk, hívjuk, arra csak akkor jön, ha látja, hogy jutalomfalat van nálunk. Szóval okos, tudja, hogy mi a neve és hogy mit akarunk, csak úgy nincs kedve odajönni olyankor. De ennyi baj legyen :).
2022. dec. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
67%
Nem süket ez a macska? Nálunk két év múlva derült ki.
2022. dec. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
96%

Én is gondoltam arra, hogy lehet, hogy süket, de ha néha hallgat a három csettintésre. De lehet, hogy azért, mert látja.

Kérdezzetek meg egy állatorvost, hogy lehet tesztelni!

2022. dec. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
74%

Én is a süketségre gondolok.


Játszani szeret? Hátha a játékot, mint jutalmazást használhatnátok.

2022. dec. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
98%

Dehogy suket, macska 😂

De amugy ezt konnyen lehet otthon is tesztelni. Csak valami nagy zajt kell csapni, ugy hogy ne lassa, aztan ha nem reagal, akkor nem hall. Ebben az esetben persze orvoshoz is vinnem, nezzen ra.


De szerintem ez a kerdezonek x ev alatt feltunt volna, mert elegge feltuno, ha a macska nem reagal semmire,csak max ha latja.

2022. dec. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!