Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Esetleg ez ellen hogy lehetne...

Esetleg ez ellen hogy lehetne védekezni?

Figyelt kérdés
A macska állandóan eszi a mű fenyot de utána ki hányja . Esetleg valami ötlet hogy ezt ne csinalja?

2022. dec. 23. 12:16
1 2
 1/14 anonim válasza:
45%
Az én macskámnál ugy tanítom meg neki a dolgokat hogyha valami rosszat csinál rácsapok egy kicsit a fejére.Néha még párszor csinálja, akkor újra rácsapok picit mire végül rájön hogy azt nem csinálhatja.(nem bántalmazom, tényleg csak egy picit csapok a buksijára)
2022. dec. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

Hát, nem egy okos macsek. :D Soha nem hallottam még olyat, hogy a műfenyőt enné, nem semmi.

Ilyesmi esetekre ajánlják, hogy pl citrommal/naranccsal vagy ezek olajával bekenni az adott dolgot, mert annak a szagát/ízét utálják. Ez vagy működik, vagy nem.

Vannak spray-k is, amiket arra árulnak, hogy távol tartsák a macskát, de szintén vagy használ vagy nem.

Egyébként amit tenni tudtok: nem engeditek be abba a helyiségbe a macskát, a fát felteszitek valami nehezen elérhető helyre vagy olyan helyre, ahonnét a macska tiltva van (pl asztal, ha nem óriási a fenyő).

És muszáj ideírnom, hogy soha semmilyen körülmények között NE ÜSD MEG a macskát, és ne hallgass az ilyen agyatlan kommentelőkre, mint az egyes. Atya isten, ezt a balkáni állattartást, komolyan :( Nem ütünk meg macskát, orron sem pöcköljük. Nem vezet célra, de legalább a bizalmi viszonyodat a macskával tönkre vágod.

2022. dec. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
21%
2: ebből lesznek a neveletlen macskák :D:D
2022. dec. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
3as, lehet, hogy felétek az a nevelés, hogy vered az állatot, nálunk ezt csak bántalmazásnak hívják. Meg amúgy a jog is így hivatkozik rá, illetve jelen esetben állatkínzásként is :) Ahogy a gyereket sem úgy neveljük, hogy ütjük. Vagy nálatok igen? Attól még se helyes, se normális nem lesz ez a viselkedés. Nevelésre vannak módok, amik működnek is, és képzeld, nem kell hogy megfélemlítésre vagy bántalmazásra épüljenek. Csak ahhoz már felelősségtudat és ész kell, az meg nem jutott mindenkinek. A macska ütlegeléséhez természetesen egyikre sincs szükség.
2022. dec. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
Valojaban semmi ertelme utogetni a macskat, szamtalan szakember, aki macskanevelessel foglalkozik, megmondta mar, hogy a macska nem tudja osszekotni a ket esemenyt, hogy te most miert utogeted ot. Kb annyit fog fel belole, hogy te most mi a fszt utogeted, nyilvan utana nem csinalja kozvetlenul, mert elvontad a figyelmet, ennyi.
2022. dec. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%
#2 keresztkérdés: az anyacica hogy érteti meg a kölykével, ha valamit nem szabad?
2022. dec. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

6: anyamacskának érzed magad?

Emberek vagyunk (legalábbis a többség), viselkedjünk is aszerint.

Másrészt egy macska ereje és kommunikációja kanyarban nincs az emberéhez képest. Kb annyira reális hasonlítás, minthogy a tevék egymás tarkójába csípnek, hogy ledominálják egymást, ezért az ember így kommunikáljon velük. Egyszer a pesti állatkertben a gondozót is tarkón csípte egy újonnan jött teve, ott is halt meg a csávó.

Erőviszonyok, ugyebár.

A macska egy sérülékeny állat az emberhez képest.

Annak a fényében pedig, hogy nevelni lehet máshogy is, értelmetlen pofozkodni. Gyereket is csak az pofoz, aki képtelen a nevelésre, tehetetlen és amúgy is csak két agysejtje van.

Hogy miért nem ajánlottam a nevelést a fával kapcsolatban?

Mert kb két hétig van az átlag ember lakásában fenyőfa egy évben, tehát mire belenevelnéd az átlag, kíváncsibb természetű macskába, hogy mit nem szabad vele csinálni, már meg is szabadulsz a fenyőtől. Ezért könnyebb már meglévő szabályokhoz kötni: pl asztalra tenni, ahová már eleve tudja a macska, hogy nem mehet föl. Egyébként van macska, amelyik hallgat rögtön a sima tiltásra is, de nem mind.

Amúgy meg akinek a nevelés kimerül a testi fenyítésben, az legyen szíves ne csak állatot ne tartson, de ne is örökítse tovább a genetikai állományát, mert van elég elcseszett gyerek a bolygónkon enélkül is, köszi.

2022. dec. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%
Azt hiszem, hogy, na, szóval, tudod, a macskák a természetben is szokták a füvet rágcsálni, megenni. Én úgy tudom, hashajtónak használják. Szóval lehet,hogy pl a husis táplálék mellett valami növényi eredetű táplálékkiegészítésre vágyik. És lehet,hogy azt hiszi, hogy a műfenyő igazi; vagy nem hiszi/tudja, de bepróbálja, hogy ,,hátha". Tehát ,nemtom van-e felétek most zöld fű, de ha találsz, akkor szedjél neki valamennyit. Lehetőleg Ne olyan helyen, ahol van rá sansz, hogy egy kutya , vagy bárki más odapisilhetett. Tehát pl lehetőleg Ne fa tövéből; ha van udvarotok az jobb. De amúgy szerintem készíthetnél neki akár valami salátát is. Nem biztos, hogy megenné, de hátha. Pl lereszelsz egy kis almát, egy kis kígyóuborkát. Lehet, hogy hülyeséget mondok, de szerintem érdemes lehet megpróbálni. Szóval füvet is szedhetsz neki, akár nemtom pl valami saláta, vagy sóska, vagy spenótleveleitek vannak-e, vagy esetleg ilyen rántott-tökhöz való , vagy sütőtökhöz való tök, hátha az is tetszene neki. Egy csöpp tejfölt is rakhatsz rá szerintem, de ne az egészre inkább, hanem csak egy kisebb részére, mondjuk a közepére, és akkro legyenek benne olyan salátadarabok is, amik nem tejfölösek, lehet, hogy most valami nemzsírosra vágyik, de azért mutatóba mehet rá egy kicsi tejföl is szerintem. Vagy egy picike reszeltsajt esetleg; de abból már tényleg csak egy pici. Remélem, jó, amit írtam, ha nem , akkor bocsi.
2022. dec. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !! Vegul sikerült , hogy ne egye tovább !
2022. dec. 26. 17:16
 10/14 anonim ***** válasza:
63%
#7 attól még hogy te ember vagy a macska az meg macska és máshogy tudsz vele kommunikálni, mint egy emberrel, az megvan?
2022. dec. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!