Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért harap meg folyton a cicám?

Miért harap meg folyton a cicám?

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos cicám. Nagyon okos, semmiben nem tesz kárt,alomtálcát első nap óta ügyesen használja stb.Alapvetően csak hozzám bújik , a páromhoz sosem. A páromat nem is harapdálja, engem viszont állandóan, sokszor le is támad. Miért? Miért hozzám bújik ha közben engem bánt?

2022. dec. 28. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Játszik.
2022. dec. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak játszani szeretne, nem bántani, de következetesen le lehet szoktatni róla és érdemes is addig, amíg kicsi, mert később sokkal jobban fog fájni ugyanez.
2022. dec. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert kolyok es a kolykok pont igy viselkednek 🤷‍♀️

Ha harap, allj fel es hagyd ott. Vagy erelyesen szolj ra, hogy nem es lokd el. Jelezd, hogy ez neked rossz. De remelhetoleg el fog mulni idovel, nem lesznek mar ilyen kis hevesek 😊

2022. dec. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele,hogy még kölyök. Próbálom is leszoktatni róla. Csupán az volt furcsa,hogy a páromat sosem piszkálja és gondoltam ennek lehet valami oka.
2022. dec. 28. 20:54
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Egyik ismerős 5 hónapos macskájára vigyázok épp mert ő elutazott. Ez a macska is harapdál, meg fogja a kezem, a hatsó lábaival rugdal, közben harapgál. De a karmait nem ereszti ki.


Játszik.


Leszoktatás úgy megy, hogy mikor elkezd harapdálni, ott hagyom. 10 napja van nálam, de már dorombol ha meglát, a lábamat se kapja el, és harapdálni is alig alig.

2022. dec. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Játszani akar, nem csak macskák csinálják ezt kölyökkorukban hanem a kutyák is. Ezzen nem kell meglepődni, le kell róla szoktatni.
2022. dec. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Rühell téged
2022. dec. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sokat jelentesz neki, minden érzelmét neked mutatja ki. A párod közömbös számára.
2022. dec. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%
Ez olyan, mint a tűzijátékzaj: azt is meg lehet szoktatni velük, a harapdálásról is le lehet szoktatni
2022. dec. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!