Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnám leszoktatni a...

Hogy tudnám leszoktatni a cicáimat arról, hogy éjszaka kaparják az ajtót, felugráljnak rá, és hangosan nyávognak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van két benti cicám, nagyjából 8 hónapos nőstények, egyelőre nem ivartalanítva (nemsokára ivartalanítva lesznek, az állatorvos azt mondta, hogy olyan 9 hónapos koruk körül vigyem majd őket), és rá szeretném őket szoktatni, hogy éjszaka nem jöhetnek be a hálószobámba.


Az egyik oka az, hogy nagyon sokszor felébrednek hajnalban és nem hagynak aludni, rám másznak, harapgálnak (csak finoman, jelezve, hogy játszanának - pedig sosem bátorítom őket rá, sőt), hangosan játszanak egymással, stb. A másik oka pedig, hogy a párom (aki egyre többet alszik nálam) picit allergiás rájuk, úgyhogy ha éjszaka rajta is mászkálnának, akkor őt még jobban zavarnák, mint engem.


A probléma viszont az, hogy ha kizárom őket éjjelre, akkor hajnalban sokszor elkezdik kaparni az ajtót, egyikük néha még fel is ugrál rá, és brutálisan hangosan nyávog/nyafog. Általában tűröm egy ideig, aztán beengedem őket, mert nem akarom, hogy felébresszék a lakótársamat is.


Van rá valami mód, hogy erről leszoktassam őket? Azzal nincs gond, hogy este elmenjenek aludni amikor mi is (néha picit méltatlankodnak amikor kiteszem őket, de nem szokott nagy gond lenni - főleg mióta olvastam, hogy adni kell nekik kicsit enni lefekvés előtt közvetlenül), viszont ez a hajnali randalírozás elviselhetetlen. Olvastam, hogy hagyjam őket nyávogni, legyek kitartó, és akkor egy idő után megtanulják, ez beválhat? Mert ha igen, akkor inkább kibírunk egy-két hetet, ha utána javulna a helyzet. Valahol azt is olvastam, hogy ha elkezdik a nyafogást, akkor le kell spriccelni őket egy kis vízzel, de a lakótársam szerint ez nagyon brutális megoldás, és őszintén szólva én sem tudom, hogy mennyire lenne jó ötlet (nem akarom elvadítani őket magamtól, tényleg csak le akarom szoktatni őket erről a szokásukról).


Már nagyon kétségbe vagyok esve, mert lassan rendszeres, hogy nem tudok tőlük aludni :( Ha ki vannak zárva, akkor emiatt, ha pedig be vannak engedve, akkor a hajnali hangoskodás miatt. Sehogy sem jó, úgyhogy ma is konkrétan hajnali 3-tól több, mint egy órát ébren voltam miattuk, aztán reggel 6-tól megint, most meg teljesen zombinak érzem magam egész nap az alváshiánytól.


2023. jan. 10. 15:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
39%

Szomszédasszony ezt úgy oldotta meg - mondjuk az ő macskájuk kijárós volt -, hogy oldalba bökte a férjét: "Józsi, a macska ki akar menni" És Józsi fölkelt, és kiengedte a macskát. Aztán Józsi volt az, aki - egy újabb bökés következményeként - fölkelt, és beengedte a macskát.

Asszony addig sz*patta Józsit éjszakánként a macska miatt, míg egyszer nem a macska ment ki, hanem Józsi, és többé haza se ment.

2023. jan. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
71%

Lehet érte lepontozni.

Mi is kizártuk. Ordított, nyávogott. Megtanulta kinyitni kilinccsel az ajtót.

Bezártuk kulcsra. Kaparta, rombolt, nyávogott. Kapott egy párszor a seggére. Kb 1 hónap alatt leszokott róla.

És nem, nem lett ideggyenge, nem fél tőlünk stb.

2023. jan. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
83%
Tesóm csak megsimogatja a macskáját és úgy elkanászodott a jószág, mint a k.rvaelet, sorban tesz tönkre mindent és megy mindenhova kedvére, mert sosem tanulta meg hogy mit szabad és mit nem, sosem dorgalta meg. Én cicám tudja mit lehet és mit nem, ő is kapott a pópóra és a buksijára, de jó gyerek is azért azóta. Tele van energiával, annyi a baja jelenleg, egyik macska sem bírja azt amit művel, csak a kutya tartja vele a tempót
2023. jan. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
38%
13-as vagyok, ha rosszat tesz a macska csak megsimogatja.
2023. jan. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 NTBS ***** válasza:
60%
Ne vedd figyelembe. Akkor idővel abbahagyja.
2023. jan. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!