Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Éjszaka pörgős cicát le lehet...

Éjszaka pörgős cicát le lehet nyugtatni?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves cicám, aki kb egy hónapja van nálam. Éjszakánként meg tud őrjíteni a rombolással, szaladgálással. Nappal rengeteget alszik, reggel 7-től, délután 5-ig folyamatosan. Próbáltam ébren tartani nappal, hátha akkor éjszaka többet alszik, de ez lehetetlen. Azzal is próbálkoztam, hogy estefelé sokat játszom vele, hogy elfáradjon, de ez maximum fél óra pihenőt ad. Találtam az interneten a Gimcat márkának egy Relax paszta nevű termékét, nem tudom, mennyire lenne hatásos. Valakinek van róla tapasztalata? Vagy esetleg bármi tipp, hogy nyugadtabbak legyenek az éjszakák?

2022. máj. 5. 23:11
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Csak lakásban tartott cica.
2022. máj. 5. 23:13
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nyugtató paszták soha nem jöttek be, bár sosem erre használtam (hanem inkább viharban/tüzijátéknál).

Ilyen gondolatmeneten elindulva van a Feliway párologtató, ami nyugtató hatású, és van, akinek működik, de egyébként egyáltalán nem egyenlő az idegesség a játszhatnékkal.

Egyetlen megoldás, hogy próbálod fárasztani többet napközben.

Egyébként jó esély van rá, hogy mivel még csak 1 éves, ebből könnyen lehet, hogy (valamelyest legalább) ki fog nőni.

Rombolás ellen pedig be lehet vetni, hogy korlátozd a mozgásterét éjszakára, pl. legyen kicsukva a hálóból vagy onnan, ahol könnyen kárt tehet magában meg a berendezésben.

2022. máj. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%

És ha valaki azt írja, h neki lemegy alfába tőle a macska, akkor mostantól nyugtatóval tömöd szegényt élete végéig? 1 éves, kamasz még, játékos, ezt el kell fogadni.

Nappal minél többet legyen lemozgatva, este pedig legyen meg a kis saját rutinja, amit minden nap betartasz. Meg fogja tanulni, hogy ezután jön a nagy alvás.


Nálunk este kapnak nedves kaját, nappal csak száraz és egy kis jutifali van. Még vacsi előtt van egy nagy játék, a gyerekek is szaladgálnak, ők is, van labda, pálca, minden, csak lézert nem használunk, mert semmi sikerélményt nem ad szegényeknek. Amikor már annyira elfáradnak, hogy kidőlnek, akkor kis pihi, utána vacsi és maguktól mennek aludni. A lány alszik délig, a fiú 8-ig. Egyszer-egyszer kimarad az esti rohangászás, ha pl betegek a gyerekek, de annyira beálltak rá, hogy ha nem mi indítjuk be őket, akkor maguktól kezdenek el fel-le rohangálni a házban. 😊

2022. máj. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

#1

Párologtató használtunk az elején, hogy könnyen megszokja a környezetet. Akkor is ugyanez volt a helyzet.

Rengeteget játszom vele. Amíg ébren van, folyamatosan lefoglalom, de nem sokat pihen utána..

Van egy szobánk kialakítva "cicabirodalomnak". Oda be szoktam zárni éjszakára, de borzasztó az a mennyiségű tombolás, amit ő csinál.

2022. máj. 6. 05:16
 5/17 A kérdező kommentje:

#2

Én csak aludni szeretnék legalább 6 órát. Olyan nagy kérés ez? Már mindent kipróbáltam, hogy nappal legyen aktívabb, éjszaka pedig aludjon többet. Van egy esti rutin, onnantól kezd el felpörögni.

2022. máj. 6. 05:19
 6/17 anonim ***** válasza:
70%

A macska éjszakai állat, erre azért fel kellett volna készülni, mielőtt befogadtok egyet.


Tényleg elég fiatal még, lenyugodhat, de addig ki kell tartani. Sokat játszani vele, olyan játékot is vehetsz, amivel egyedül is tud játszani.

Mit jelent konkrétan a rombolás?

2022. máj. 6. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#6

Tudom, hogy éjszakai állat. Van egy másik cicám is, ő 3 hónapja van nálam. Az első hetekben kiismerte a napi rutint, azóta éjszaka velünk alszik, vele nem volt ilyen probléma.

Van több játéka is, amivel egyedül is tud játszani.

Lelök mindent, arréb rúg/tol amit csak tud, felborít, szétkarmol dolgokat. Amikor bemegyek a szobába, általában könnyebb megmondani, mi maradt olyan állapotban, ahogy hagytam.

2022. máj. 6. 06:30
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem azzal van a probléma, hogy pörög. Az a baj, hogy éjszaka csinálja.
2022. máj. 6. 06:33
 9/17 anonim ***** válasza:
32%
Nálunk bevált, hogy lefekvés előtt rendesen kifárasztottuk. Játékokkal, de a macskalézer vált be a legjobban, addig játszottunk vele és "futtattuk", míg lihegve ki nem dőlt. Azóta alszik mint a bunda, neki is jobb hogy nappal van ébren és akkor tudunk foglalkozni vele. Illetve így nem kell semmi nyugtatóval vagy ilyesmivel tömni, és a kondija is megvan a szórakozással együtt. Imád játszani.
2022. máj. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
54%

Azt írod, hogy 1 éves és 1 hónapja van nálad. Előtte kinél volt?

Nekem úgy tűnik, hogy nem jól szocializált a cica.

Fajtatiszta, vagy házi macska?

Ha fajtatiszta és megbízható tenyésztőtől lenne, akkor jól szocializált lenne.

Ha házi cica, akkor valószínűleg nem foglalkozott vele eleget ember, ezért nem tudja mi az elvárt egy lakásban.

Visszatérve a az első kérdésemre, mielőtt hozzád került, hol? milyen körülmények között? kivel élt a cicus?

2022. máj. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!