Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetne-e így macskám?

Lehetne-e így macskám?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, egyedül élek. Délután 4-kor, másik héten este 6 után érek haza. Reggel hatkor már elmegyek dolgozni. Benti cicákkal nőttem fel és nagyon hiányoznak nekem, mióta három hónapja elköltöztem a szülői házból. Milyen idős macskát lenne így érdemes magamhoz fogadnom? Egyáltalán fogja-e bírni, hogy sokat kell egyedül lennie?🙁 Természetesen csak bent lehetne a lakásban. Kicsi lakásról van szó.
2023. jan. 12. 17:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha kicsi korától úgy van szoktatva, akkor ki fogja bírni! Az emberek nagy része napközben dolgozik! Az állatok kibírják, mivel nem kisbabák.
2023. jan. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

A legtöbb macskát nem érdekli, hogy egész nap egyedül van.

Nekem 2 cicám van. Egész nap alszanak.

2023. jan. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A macska a napjának nagyrészét pihenéssel tölti (megközelítőleg 18 órát). Teljesen el lenne ilyen napirenddel.
2023. jan. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően a legtöbb macska ezt kibírja. Viszont ott is változó az energiaszint.

Egy kiscicának viszont ennél eleinte több törődésre van szüksége. Ha ilyen sokat dolgozol, akkor szerintem a legjobb az lenne, ha már felnőtt macskát fogadnál be. Egyrészt akkor tudnak neked olyat ajánlani, aki alacsonyabb energiaszintű, nem igényel annyi aktív törődést, így az esti órákban el tudtok lenni, míg a nap nagy részét átalussza. Másrészt így átugrod a kiscica fázist, amikor azért sok figyelmet igényelnek.

Mivel a többség, aki macskát szeretne, kiscicát akar, így jót is tehetnél egy felnőtt örökbefogadásával. És hát tudod: aki egy cicát befogad, az kettőt ment meg. Egyet, akit hazavisz, meg egyet, akit az utcáról be tud fogadni a menhely az üresedés miatt. :)

2023. jan. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

A macska a kutyával szemben jobb választás ebben az esetben, viszont egy dologra érdemes figyelni, ha kiscicát fogadsz be akkor neki megfelelő fárasztás kell, ha elég nagy a lakás ahhoz, hogy legyen két külön kuckójuk, ha el akarnak bújni nyugiban akkor két cicát javasolnék, egy alomból, testvéreket (territoriális állatok akik alapvetően nem falkában élnek, ezért lenne jobb, ha tesók lennének). Ha a lakás biztonságos és nem durvul el a játék (kiskorban megtanulják egymástól, az anyjuktól), akkor szépen lefárasztják egymást, persze legyen elég játékuk.

A másik az, mit négyes írt, de abban nincs tapasztalatom, eddig csak kiscicákat fogadtunk be.

2023. jan. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Nekem is benti cicám van, reggel adok neki enni- inni, aztán elvan ő magának egész nap. Max rosszalkodni fog unalmában. :)
2023. jan. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Kertes ház jobb lenne
2023. jan. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Simán lehetne macskád.A macskát nem érdekli,hogy egyedül van ennyi ideig csak etesd meg és legyen alom és akkor minden rendben van.A macska nem igényli azt a figyelmet mint egy kutya sőt néha még örül is szerintem ha nyugalom van és nincsen otthon senki.
2023. jan. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet.
2023. jan. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Négyesnél ott a pont.
2023. jan. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!