Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért eszi úgy a macskám a...

Miért eszi úgy a macskám a jutalomfalatot, mintha 6 másikkal kellene érte küzdenie?

Figyelt kérdés

Értem én, hogy ízfokozó, meg rá van kattanva, de lerakok neki egy marékkal (nem kap gyakran, de ha adok neki, akkor ilyen 10-15 szemet lerakok) és rámegy ilyen agresszívan és úgy harapja, mint valami vadállat és kb 0.7 másodperc alatt betermeli az egészet.

A többi kaját, a száraztápot meg az alutasakosat meg nyugodtan elnyammogja, még akkor is, amikor éhesen nyávog előtte, hogy adjam már, utána tök nyugodtan eszegeti meg, de a jutalomfalatot nem bírja, azt tényleg úgy eszi, mintha valaki el akarná venni tőle XD


2023. jan. 14. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A jutalomfalatnak pont az a lényege. Ezzel lehet trükkökre tanítani az állatokat. Mert ennyire szeretik.
2023. jan. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, őt mennyire lehetne bármire is tanítgatni, mert szerintem buta mint a tök, de attól még imádom XD Múltkor leraktam pár jutifalatot az asztalra, egymástól viszonylag távol, de hát nem 20 méteres asztalom van nyilván, tehát alapvetően nem voltak messze egymástól. A macska kb az első kettőt megtalálta, utána meg nézett engem és szenvedett, hogy hahó, van még?! Közben ott volt az asztalon még vagy 8 darab elszórva.

Ilyenekkel szoktam szórakozni, hogy megmutatom neki, hogy ott van a kezemben, látványosan lerakom az asztalra, utána mutatom az üres kezeim, gondolván akkor érti, hogy az asztalon lesz, de utána néz rám nagy szemekkel, hogy naaa hééé hol van?!? :O

2023. jan. 14. 10:41
 3/5 anonim ***** válasza:
12%
Skizofrén
2023. jan. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Enyém is szereti. Jobban ugrik rá, mint a csirkemájra, pedig az a nagy kedvenc. A másik - öregebb, félősebb - cica elől is elszedné, ha hagynám.
2023. jan. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
81%
A macska rosszul lát közelre, az ő szeme inkább a mozgásra van kihegyezve. Na meg a színlátása se valami frappáns.
2023. jan. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!