Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen tápot vegyek már a...

Milyen tápot vegyek már a macskámnak? Az őrületbe kerget!

Figyelt kérdés

Az összes felső kategóriás tápot kikosarazta: Carnilove, Applaws, Orijen, Acana, Real Nature Wilderness, Wild Freedom, Purizon...

Vettem közepeset, ezek se kellenek neki: Josera, Brit Premium, Premiere, Smilla, Concept for Life...

Most volt egy rosszabb fajta, amit megevett, de allergiás fülgyulladást kapott tőle: Purina One.

Akkor adtam neki nyers húst, attól meg beteg lett, valami baktériumtól, lebénult a hátsó fele meg hányt sokat. Úgy néz ki, gyenge az emésztőrendszere, nem bírja a nyers húst. Még jó, hogy macska.

Akkor főztem neki. Azt elsőre megette, másnap nem kell neki, akkor se, ha teljesen mást főzök minden napra külön neki.

A konzervektől mindtől hasmenése van, vagy helyben visszaköszön bele a tányérba.

Én nekem már nincs ötletem, hogy mit adjak neki.

Az orvos csak orvosi tápokat tud ajánlani, Hill's, royal kuka, felé se néz.

Úgy amúgy a kedve jó és rettentő játékos, sokat szalad, ugrál, de tisztára le van fogyva, mert nem eszik.

Volt vérvétel, kivizsgálás, a veséjével is baj van, nem tudja feldolgozni a túl sok fehérjét, tömény húst nem is ehet.

Van valakinek valami ötlete, hogy mit lehetne még kitalálni, azon kívül, hogy egyik dokitól a másikhoz hurcibálom?


2023. jan. 17. 10:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
10%
Halasat
2023. jan. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%

Ha ennyi sok baja van akkor csak a dokira kéne hagyatkozni. Vannak a hills meg royal márkán kívül más orvosi tápok is. Pl Calibra.


Amúgy a fressnapfban van Medica markájú táp, többféle, különböző problémákra. Esetleg keress rá.

Van kis kiszerelésben is.


Ha van amit megeszik, és nincs rossz mellékhatása akkor add azt. Teljesen mindegy hogy behisztizik és nem akarja enni pár nap után. Ha nincs más, akkor egy idő után kénytelen lesz megenni. Nálunk a hiszti 2 hétig tartott.

Légy erős, ne engedj a hisztijének. El kell viselni.

2023. jan. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
13%
A macska húsevő, olyan nincs hogy nem bírja a húst. Az más kérdés, hogy nem a legerősebb hússal kell kezdeni, hanem nyúl, csirke és fokozatosan bevezetni a többit. Illetve kell neki csontos és belsőség is, megvan milyen arányban. Sertést tilos nyersen.
2023. jan. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
#4 Remélem, hogy a gyerekeddel nem ezt fogod tenni, ha kiderül, hogy szegény laktózérzékeny és még ételallergiás is.
2023. jan. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

Étvágyjavító injekciót vagy táplálékkiegészítőt kapott-e? Biztos-e, hogy étvágytalan, nem csak hisztizik, válogat? Előzőt mindenképpen érdemes megpróbálni, a másodikon csak a következetesség segíthet, vagyis: eszik, ha éhes lesz. Gyanítom azt is, ha ennyit váltogattatok kaját, az emésztése is eléggé a padlón lehet, vagyis valami gasztrointesztinális táp vagy konzerv vonalon indulnék el, és ahhoz probiotikum, plusz az étvágyjavító, és ha nem eszed, nem kapsz mást. Léteznek olyan paszták, amikből nagyon kevés is elég, koncentráltan tartalmazza a tápanyagokat, ha nagyon nem hajlandó enni, és rossz az állapota (vesebeteg cica sajnos hiszti nélkül is lehet válogatós), akkor abból a szájába is tudsz nyomni közvetlenül, fenntartja és ellátja a legszükségesebbekkel. Konzervből létezik olyan is, ami szinte folyékony, azt ha nem eszi magától, szintén adhatod neki fecskendővel is, ha mindenképpen muszáj. Azért írom ezeket, mert innen nem látni, milyen a cica állapota valójában, ha jó a kedve amúgy, én a hisztire, válogatásra hajlok mint fő ok. De a biztonság kedvéért kell egy B terv.


(Zárójelben: a nyersetetés nem annyi, hogy egyszercsak kitalálom és nyers húst adok neki, annak utána kell olvasni, de a konkrét esetben valószínűleg valóban nem jó opció. Én amúgy nyersen etetek, tehát ezt úgy mondom, hogy a mi cicánknak az életét mentette meg ez a táplálás, de nem minden cica egyforma.)

2023. jan. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%

Mondjuk az en macskam speciel egeszseges, de van egy struvite hugykoves kutyam, o sem birja a hust, szoval neki aztan magyarazhatod, hogy marpedig kene, mert husveo allat 🤣

Csak a tul sok feherjebe belehalna, a kovek miatt.

Szoval 3-as de, millio olyan dolog van, ami miatt nem lehet csak es kizarolag hussal vagy magas hustartalmu tappal etetni egy allatot.

Ez van 🤷‍♀️ Biztosan ez a modern allattartas hozomanya egyebkent, mert gondolom a farkasoknal meg a vadmacskaknal ilyen problema nem volt, de most meg van, el kell fogadni.



Amugy en is valami gyogytapot ajanlanek, nalunk a kutya trovet tapot eszik. Tuti van vesekimelo, macskas verzioban is.

Tudom azt is, hogy egy macskat nagyon nehez ravenni az evesre, mert kitartoak es valogatosak, de sajnos nyomatni kell.

Olyanokkal lehet trukkozni, hogy a tapot elso korben beaztatod mondjuk husleves levebe. Vagy osszekevered valami nagyon budossel, pl egy kis tonhallal. Aztan szepen lassan ezekkel elerheto talan, hogy csak a tapot egye egy ido utan.

Biztos fog ehezni is par napot, de ki kell varni.

2023. jan. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
68%

Ha vesebeteg, akkor mindenképp gyógytáp kéne neki, ez nem játék!

És nagyon nem normális, hogy mindentől hányjon meg hasmenése legyen. Én keresnék egy szakértőt, aki a macskák emésztőrendszeri problémáira specializálódott.

2023. jan. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

#1 A halat annyira utálja, hogy egyből visszadobja a tányérra, a legtöbb konzervet is, de ha mégis benne marad, akkor meghajtja.

#2 Beszélek a dokival másik márkájú gyógytápról, de eddig csak a royalt és hillst próbáltuk, ezeket adta. A hisztivel csak az a baj, hogy nagyon gyorsan fogy(két hét alatt egy kilót), ha mégis elkezdi enni, akkor is csak túlélő mennyiséget, kedvetlen, csapzott folyamatosan.

#3 De, sajnos van, vannak beteg cicák, akik bármennyire ragadozók, nem ehetnek csak húst. Ismerem a barfot és mivel sz@r a gyomra, ezért a csirke helyett egyből nyúlhússal kezdtünk, szerette is, de egyrészt nem ehet csak húst, max 50%-ot, másrészt baktérium fertőzést kapott tőle, ami tudom, gáz, ha egy ragadozóróp van szó, de vele mégis megtörtént.

#6 Étvágyjavítót kapott, néhány naponta kéne neki adni, akkor enne folyamatosan, mert kb 3 napig tartott a hatása. Cica Béres csepp, DMGuard, multivitamin paszta, probiotikum is megvolt, de attól ugyanúgy sovány maradt, étvágyat nem hozott neki.

Calopet paszta kaja helyett jó, de állandóan nem eheti azt sem.

Inni, valószínűleg a vesegyengeség miatt, de iszik rendesen, azzal nincs baj.

Tápot bármivel keverve utálja, mancsrázás, aztán elrohan.


Megpróbálom a másik fajta gyógytápokat + megbombázom megint immunerősítőkkel, étvágyjavítókkal, hátha megyek vele valamire.

2023. jan. 17. 11:51
 9/20 A kérdező kommentje:

Annyit még nem írtam, hogy imádja a zöldségeket, szóval a főtt kaját úgy adtam, hogy fele zöldség, fele hús, de egy napig eszi csak meg.

Pedig szívesen főznék neki, elsőre tetszik neki, de másnap nem kell.

2023. jan. 17. 11:55
 10/20 anonim ***** válasza:
80%
Nem lehet, hogy másnap az emésztése miatt nem eszik? Mármint hogy rossz a gyomra vagy ilyesmi?
2023. jan. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!