Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolha ellen mi vált be nektek?

Bolha ellen mi vált be nektek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mar kezdek teljesen elkeseredni. Nem reg fogadtam be egy macskát, tele bolhaval. Az állatorvos cseppegtetett ra valami spot ont, amikor oltasra vittem, de semmi. Azert vartam par hetet es vettem advantix spot ont- ez az előző cicamnal mindig bevalt. Gondoltam kivetelesen megfurdetem, hogy kijojjon a sok bolha urulek a bundajabol, de ugyanugy tele volt elo bolhakkal is. Nagyreszuk a fürdés kozben megfulladt, de nyilvan nem akartam tul sokaig furdetni, igy biztos, hogy nem sikerult szaz szazalekosan kiirtani oket. Biztos, hogy nem fertozodott újra, egyeduli, benti cica, a lakasban szerencsere még nem terjedtek el a bolhak. Tudtok valami csodaszert, ami tutira megoli oket? Elore is koszonom!
2023. jan. 30. 23:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hat pedig az egesz lakast is kell kezelni, anelkul vissza fog fertozodni.

Amit lehet kimosni 60 fokon, amit nem lehet (pl kanape, matrac, szonyeg) be kell fujni bolhairtoval.

2023. jan. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vannak bolha elleni "samponok", azokat lehet használni, plusz adhatsz egy bolha elleni nyakörvet is a macskára. A lakásban meg naponta többször porszívózni. Ha elterjednének, akkor meg végső esetben kihívni egy rovarírtót.
2023. jan. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Darius- ***** válasza:

Én a nyakorvet nem ajanlom. Volt ra példa valakinél beszélték, hogy felakasztotta magat az orvvel.

Minél elobb kezeld, mert ha bejaros a haziallatod, a lakasban is lesz bolha. Én mar megjartam. Soval kell beszorni a szonyegeket, majd porszivozni két nap mulva. De ez nem elég. 2 az 1-ben ecet és viz, ehhez mérten fél rész citromlé és kevés varazsmogyoro takaritos szoro palackban.

Ne feledd, alposnak kell lenni, mert barmely kisebb részben megbujhatnak a bolhak. Igy nem szabad kihagyni semmit, a gyakori porszivozas fontos.

2023. jan. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen az eddigi válaszokat! Mivel fennall ez a problema, harom helyisegben tartozkodhat jelenleg a lakason belul, egyikben sincsenek olyan butorok, amelyekben megbujhatnak a bolhak. Na, mondjuk ez igy nem igaz, mert van egy idezojeles sajat szobaja macskabutorral, jatekokkal,fekhellyel, azokat termeszetesen kezeltem es extran takaritom az egeszet. Szőnyeg, egyéb karpitos butor nincs a kozeleben, nappaliba, szobákba nem johet, amig nem sikerül megoldanom a problemat. Napi 1x kiviszem sétálni, mas macskaval nem erintkezik. Emiatt irtam, hogy a visszafertozodest szinte kizarnam, belole nem sikerült eleve kiirtani őket sajnos.
2023. jan. 31. 01:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a foresto nyakörv bevált. Van belőle olyan, ami cicának is jó. Amit kizárólag kutyáknak készítenek, azt nem szabad rárakni. Nem olcsó, de 8-10 hónapig megoldja a problémát.
2023. jan. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Advocate csepp
2023. jan. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha benti cica,akkor teljesen biztos hogy az egész lakás fertőzött.

Mi is beszoptuk.

Mindig le volt csepegtetve a görényem,és valahol összeszedte így is.

Naponta bolhafésűvel kifésülöm ahányszor csak tudom,az egész lakást heti 2x full lefújom,meg vettem bolhabombát amit beteszek minden helységbe,azt 2 óráig hagyom bent.

Most ezzel a módszerrel kezdenek fogyni,de még mindig napi szinten találok benne, nagyon kiírthatatlan dögök.

Már rovarírtós embertől vettem ipari szert,amit igazából nem is adhatott volna de,azután is maradt.

Bár ezek után nem sok értelmét látom ezeknek a cseppeknek,azon kívül hogy rohadt drágák,sok védelmet nem adnak.

2023. febr. 17. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!