Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jogosan vagyok kiakadva?...

Jogosan vagyok kiakadva? (Meghalt a cicám.)

Figyelt kérdés

Ennyire még egy macskát se szerettem. :( Másfél éves kandúr, bújós.

Nem jött elé tegnap egész nap (pedig sokat szokott a házban lenni). Anyám csak annyit mondott, hogy szerinte megmérgezték. Mert tegnapelőtt hányt és ő kitette, hogy ne a házba hányjon. De nekem nem szólt semmit róla.

Tegnap elmondta, mert nem volt sehol a macska. Kerestem mindenhol, de nem találtam. Elbújhatott valahová, vagy a szomszédba csavargott.

Ma korán reggel a teste a bejárati ajtó előtt volt, sokkot kaptam, mikor megláttam. :(( Még a gyomrom is összeszorult, egész nap nem bírok enni se. Este még sokszor kinéztem és körbejártam, de nem volt ott. Éjjel érkezhetett de nem kérezett be, pedig nagy hangja volt. Biztos nagyon beteg volt már. :((

Vitatkoztunk anyámmal, ő is hibás, állatorvost kellett volna hívni vagy tejet, tojásfehérjét adni, de egy szót se szólt nekem vasárnap. :(((

Vagy méreg volt, vagy mérgezett egér, bármi lehetett, nem tudni.

Most mit tegyek? El vagyok kenődve, semmi életkedvem, fekszek és sírok azóta, és még én vagyok a hibás, hogy kioktattam anyámat.

Drága cicám, egyetlen örömöm is odaveszett.



2023. febr. 14. 12:10
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
86%

Sajnálom.


Következő cicádat ne engedd mászkálni mindenfelé (törvény szerint nem is szabad), tartsd bent, figyeld te is, vidd időben orvoshoz.

2023. febr. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
37%
ez természetes, hogy a gazda tuléli a háziállatot, meg kell tanulni elfogadni és elengedni
2023. febr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
87%

Megértem hogy szomorú vagy, egy állat elvesztése fájdalmas. De miért vagy meglepődve?


Ha egy macska kijárós, elfogadod azt, hogy elüti az autó, megmérgezik, szétkapják a kutyát, útjába akad egy beteg állatkínzónak, tehát elfogadod, hogy nem fog 20 évig élni, és nem lesz szép halála.


Tanulópénz. Kár, hogy megint egy állat élete árán.

2023. febr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
13%
3. Ha előre elfogadta volna, akkor már nem egy állat élete lett volna ez most?
2023. febr. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
33%
Csak én érzem úgy, hogy anyuci mérgezte meg a macskát?
2023. febr. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
93%

Kijaros macska fogyoeszkoz. Ha anyad idoben szol se biztos, hogy meg lehetett volna menteni, foleg nem ugy, hogy tejet itatsz vele, tanuljuk mar meg, hogy lofaszt se er mergezes eseten!

Bar persze szolnia kellett volna es azonnal orvoshoz kellett volna vinni.

De amig egy macska szabadon csavaroghat, addig altalaban ez a sorsuk.

2023. febr. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
8%
Én tennék pl. valami türkéket vagy hasonlókat a macskára, hogy ha autó elüti, azért az autón is meglátsszon egy darabig, hogy valamit elkövetett a kedves tulaj.
2023. febr. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
87%

A kijárós macskák tipikus sorsa. Az esetek nagy részében nem kerül haza, akkor szoktak a gazdák arról fantáziálni, hogy a macska biztos máshoz szegődött (de ez jóval ritkább, mint az, hogy meghalt).

Sajnálom, kérdező, de legközelebb, ha állatot akarsz, tartsd megfelelően, és akkor ez nem történhet meg. Kóricálni engedni nem kevésbé felelőtlenség, mint hagyni szenvedni a mérgezéses tünetekkel.

2023. febr. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom mit akarsz tenni 8-as a macskara, nem ertem, de elmehet az anyjaba az ilyen gazda.

En utottem mar el macskat kocsival, konkretan kiugrott elem, eselyem se volt kikerulni...borzasztoan ereztem magam, de ez kinek a hibaja?

A gazdae, aki szarik bele es hagyja koborolni!

Nehogy mar en legyek a hibas, aki minden erommel probaltam elkerulni a balesetet, de nem tudtam basszus...

Nem en raktam ki a macskat.

2023. febr. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
92%
Amíg felnőtt nem leszel, saját házzal, addig ne tarts macskát. Utána is csak felelősen! Bent, oltva, ivartalanítva és minden igényét kielégítve. Még fiatal vagy, ezért nem a te hibád, de tanulj belőle. Addig ne vállalj állatot, amíg felelősséget nem tudsz érte vállalni és anyagilag is bírni fogod.
2023. febr. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!