Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktatható macska a...

Hogyan szoktatható macska a száraz tápra?

Figyelt kérdés
Rokonoktól kaptam egy fajtatiszta három hónapos maine coon cicát, de nagyon válogatós, a száraz tápot nem eszi egyáltalán, de még az olcsóbb macskakonzervet sem. A rokonék csak hússal etetik a macskákat, de én sajnos nem tudom megengedni, hogy csirkemellen tartsam. A cica apja egy hatalmas 10 kilós kandúr, és majdnem annyi húst eszik naponta, mint én.

2023. febr. 26. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem tudod megfelelően ellátni, akkor inkább add vissza.
2023. febr. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen minőségű száraz és nedves tápot próbáltál?
2023. febr. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Add vissza nekik. Mond meg, hogy nem tudod megfelelően tartani, anyagilag nem fér bele neked.

Ha eddig jól volt tartva nem valószínű, hogy átszokik a szar minőségre, és amúgy sem lenne jó ötlet olcsó macska konzervel etetni.

Plusz a csirkemell édes kevés lenne neki, ugyanis kell a változatos hús, kell vörös hús is, meg belsőség, hal.

2023. febr. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Hat az eleg nagy hiba volna ha csak csirkemellen tartanad. A hussal etetes nem errol szol.


Egyebkent az nem problema szerintem, ha nem eteted csak hussal, tokeletesen megfelelo a jo minosegu szaraztap es az alutasakos is.

At fog szokni, ha nincs mas. De itt az a kerdes, neked belefer-e egyaltalan egy macska eltartasa havi szinten. Raadasul egy 10 kilos macskae, mert nem lesz mindig kicsi.


4 kilos benti macskamnak a kaja 8-10 ezer forint kb havonta, (applaws tap es alutasakos), ezen kivul az alom 5 ezer. Egyelore egyeb koltseg nincs, csak az evi oltasok, beteg meg nem volt. Ja de, az ivartalanitas volt 25 ezer, 7 honapos koraban, de ennyi.

Ha 10 kilos lenne, a kaja tobb, mint a duplaja lenne, igy szamolj.

Ez menni fog?

Ha tescos tapon tervezed tartani, meg szar minosegu eteleken, akkor inkabb add vissza. Bar azt se ertem, hogyan kerulhetett hozzad egy “fajtatiszta” macska csak igy.

A rokonodek tenyesztok? Vagy ez hogy tortent?

Ha nem tenyesztotol van, nincs torzskonyve, akkor nem fajtatiszta, csak fajtajellegu keverek.

2023. febr. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Van törzskönyve, az apja többszörösen díj
2023. febr. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
15%
Bocsi, véletlenül elküldtem befejezetlenül. Tehát az apja többszörösen díjnyertes, és a rokonom nem tenyésztő, csak egyetlen kandúrja van, és fedeztetés után kapott egy kismacskát (az anya is törzskönyvezett), majd azt nekem ajándékozta.
2023. febr. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 NTBS ***** válasza:
78%
Bocsi, de ilyet nem fogadnék el.
2023. febr. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kell csirkemellel etetni, egyoldalú, sőt fajtatáp sem muszáj. De jó minőségű az nem ártana és lévén, hogy a Maine Coonok nagytestűek, sokat fog enni a tiéd is.

Az enyém 9,5 kg körül van másfél évesen és azért havi 10-15 ezerbe belekerül az etetése. Vannak válogatós cicák, de azért rá lehet szoktatni a száraz+nedves kombóra. Csak próbálkozni kell többféle kajával.

2023. febr. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Catfan2 ***** válasza:

Szia!

A 60s százalékos nedvestáp a megfelelő reggel és este.

Száraztáp mindig legyen előtte (legyen jó minőségű mint a royal canin)

2023. ápr. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!