Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bent tartott macskát feltétlen...

Bent tartott macskát feltétlenül kell ivartalanítani?

Figyelt kérdés
Már egyet ivartalanittattam, de kivancsilennek, hogy olyanok akiknek nem lett ivartalanítva a macskája, hogy bírja a cica az egészet?

2023. márc. 7. 19:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem azzal van a gond, hogy a macska nem bírja, hanem én nem bírtam sokáig a nőstény tüzelését (2 hetente), illetve a kandúr jelölgetését és a bűzt...
2023. márc. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem muszály de ha nem ivartalanítod akkor ja olyan szag lessz tőle.

fuuj

2023. márc. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy barátnőm két lány cicájából egyet sem ivartalaníttatott. Az egyik egyszercsak elkezdett nagyon rosszul lenni, száraz lett az orra, egész nap gubbasztott, enni se volt hajlandó. Elvitte dokihoz, ott derült ki, hogy a méhe tele van gennyel, a másiké pedig tiszta heg belül. Elkaptak egy fertőző betegséget. A doki magyarázta el, hogy az ivaros macskák kb harmada elkapja, az ember a cipőtalpon simán beviszi. A macskát meddővé teszi, és kb minden ötödik macska belepusztul.

A kandúrral könnyebb, ők kevésbé hajlamosak betegségekre, leginkább csak a pisijük lesz erős szagú. Plusz néha hajlamosak jelölgetni, de ezt cicája válogatja, nem mind.

2023. márc. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Majd ha összejelöli az ágyadat és napokig orrfacsaró szaga lesz, akkor elgondolkodsz!
2023. márc. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kandúrom van, ivartalanításig jelölt. Az a szag pedig hetekig ott marad. Az első alkalom után ment is az orvoshoz.

Barátnőmnek két nősténye van, testvérek. Felváltva valamelyik mindig tüzelt, akkor meg mindent összehugyoztak és teljesen meg voltak kergülve. Ők ketten is búcsút mondtak pár hónap után az unokák gondolatának.

2023. márc. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

Ha azt akarod, hogy nőstényként tüzeljen, nyivákoljon, kandúrként meg elviselhetetlenül büdöseket pisiljen bárhova a lakásban és/vagy netán agresszív is legyen, akkor nem muszáj.

Voltam ilyen lakásban tartott kandúr macska gazdájánál látogatóban, konkrétan rám ugrott és meg akart dugni (a macska).

2023. márc. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%
Nostenyt mindenkepp kell, kulonben meghalhat, himet nem muszaj, ha nem zavar a pisaszag.
2023. márc. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%
Ha azt akarod hogy vernyogjanak, jelölgessenek, mapokig-hetekig üvöltsenek mert az ellenkező nemet hívják, akkor ne ivartalanítass. Ha nyugodt életet akarsz, akkor jobb ha nem ivarosak.
2023. márc. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az eddigi válaszokhoz még annyit hozzátennék, hogy az ivarszervi daganatok is veszélyeztetik az ivaros állatokat, és elég nagy esélyük van rá a hormonális folyamatok miatt. Szóval nem csak magadat kíméled meg negatív dolgoktól, ha ivartalanítasz, hanem a macskád életét is meghosszabbítod.
2023. márc. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A nőstény cica is büdöseket pisil mindenhová, amikor tüzel. Legalább is, az enyémmel így volt, amíg nem lett ivartalanítva. Meg aztán szenvednek is, ha nem élhetik ki a vágyaikat, ösztöneiket.
2023. márc. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!