Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány hónaposan ivartalanította...

Hány hónaposan ivartalanítottad a macskádat?

Figyelt kérdés

Most kb.5-5,5 hónapos, szobacica. Még az ivarerettseg előtt szeretnénk elvégezni, nehogy jelolje a házat.


Hogy viselte a (kandúr) macskád?


2023. márc. 8. 06:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
5,5 hónaposak voltak az enyémek is :) 4-en vannak, mind kandúr. Könnyen ment az egész. Hazahoztuk őket, nagyjából egy óra telt el azután, hogy kiadta őket az orvos, letettem a földre a hordozót és kinyitottam, utána jöttek is ki, mentek dolgukra. Először idegesen figyeltem, hogy ugrálni akarnak mindenhová, de aztán láttam, hogy abszolút semmi bajuk, ugyanúgy viselkedtek, mint azelőtt. Úgyhogy ne aggódj, sima lesz :)
2023. márc. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
3%

"láttam, hogy abszolút semmi bajuk, ugyanúgy viselkedtek, mint azelőtt.":


Ha teged ivartalanitananak akaratod ellenere, bizonyara te is ugy erezned, hogy abszolut semmi bajod, es ugyanugy viselkednel, mint azelott.

2023. márc. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

7 hónaposak voltak a macskáim, amikor orvoshoz vittem őket. Ha jól táplált a cicád, lassan viheted ; majd orvossal egyeztess. Van, amelyik doki ragaszkodik bizonyos betöltött korhoz.

Nem lesz semmi baj; kicsit kába lesz egy ideig - addig célszerű rajta tartani a szemedet -, de a kandúrok viszonylag hamar talpra állnak.

2023. márc. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
7-8 hónaposak voltak.
2023. márc. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
5
2023. márc. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

8-9 hónapos volt a kandúrkám, amikor hozzánk került, egy héten belül vittem is dokihoz - ExoPetbe vittem, ők 4 hónapos korban ajánlják.


Aznap este egy kicsit látszott rajta, hogy nem teljesen oké - imbolygott, nem volt olyan energetikus és játékos, mint máskor - de másnap már helyrerázódott :)

Kérte, hogy játsszunk vele (persze csak óvatosan) és ismét egy kis energiabomba volt.


A doki figyelmeztetett, hogy hányhat a műtét után, szerencsére ez is elmaradt.


Az asszisztens a beavatkozás után ezt mondta: "A cica nem viselte jól az altatást, de jól van" - ébredéskor egy sötét, csendes helyen volt a hordozójában, hogy nyugis legyen, utána egy kicsit mászkálhatott a rendelőben. Nem tűnt úgy, mint akinek komoly gondja lenne (kivéve persze az altatás utáni kótyagosságot és az új helyen való óvatoskodást), nem mutatta stressz jelét; szóval minden rendben ment :)

2023. márc. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
53%
Vártam egy éves koráig
2023. márc. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapos korukban ivartalanítottuk őket. Kb. 2 nap volt hogy az altató minden hatása eltűnjön. Ugyan olyan a cicák személyisége mint előtte. Most múltak 1 évesek.
2023. márc. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Metionin ***** válasza:
100%
8 de a dokinak azt mondtam, 1 éves. Arrafelé 1 éves kor alatt nem vállalják, mert régi felfogásúak de nem akartam, hogy jelölni kezdjen. 5 hónapos kortól már simán lehet.
2023. márc. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 10 hónapos volt, benti cica, úgyhogy nem volt sürgős. A mi állatorvosi rendelőnkben 6 hónapos kor alatt nem vállalják, azt tanácsolta az orvos is, hogy ha tehetjük, várjunk egy picit vele. Mikor délután elhoztuk a rendelőből, már ébren volt, szédült, nem mert felállni, úgyhogy betakargattam és kapott egy játékot. Fekve játszott egy órán keresztül. :D Estére semmi baja nem volt, úgy játszott, mint máskor, vacsorára meg betolt két alutasakost. Utána két napig még kapott fájdalomcsillapítót.
2023. márc. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!