Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska az emberiség történet...

A macska az emberiség történetének az egyik (kézen megszámolható mennyiségű) főnyereménye?

Figyelt kérdés

2023. márc. 13. 20:31
1 2 3 4
 11/31 anonim válasza:
42%
Hmm, lássuk csak: tűz, kerék, írás, elektromosság, számítógép, penicillin, repülőgép... nem, határozottan nem.
2023. márc. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
43%
Nem találmányról volt szó, okoska...
2023. márc. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
72%
Hazánkban (és a Közel-Kelet kivételével mindenütt) a házimacska invazív fajnak számít, veszélyezteti az őshonos ökoszisztémát, ráadásul jelentős mértékben hozzájárul a karbonlábnyomunkhoz. Szóval a házimacskának bőven vannak árnyoldalai, mindazonáltal sokak kedvence.
2023. márc. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim válasza:
64%
#12 abban, hogy "főnyeremény" minden beletartozik szerintem. Valahogy nem érzem, hogy a toxoplazmózis és a allergia akkor veszteség lenne, ami nélkül ne tudnám elképzelni az emberiséget.
2023. márc. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
#13 Igen ez sajnos valóban egy nagy probléma. De erre is van megoldás, pl:. az egykori biosz tantárom bent tartja a házban a macskáit, nem engedi ki őket így azok nem tesznek kárt az őshonos élővilágban. De már olyannal is találkoztam hogy valaki emiatt a kertben épített egy zárt kifutót a macskáknak. Meg az ivartalanítás is ezért fontos, ha az ember kint tartja őket mert akkor nem keverednek az őshonos vadmacskákkal a házi macskák.
2023. márc. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
74%
Abszolút! Ma is, amikor hajnali háromkor a mellkasomon táncolt ordítva, meg amikor a kiborított virágföldet sikáltam ki a szőnyegből, egy igazi nyertesnek éreztem magam. Mint aki a lottót nyerte meg! <3 <3 <3
2023. márc. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
82%
Na szép, az egyiknek az a nyűge hogy miért nem vadászik a macska, a másiknak az hogy miért vadászik a macska
2023. márc. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
27%
Nem. Túl vannak szaporodva, az utcán vannak tartva. Kártevők.
2023. márc. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
79%

Láttam egy ismeretterjesztő filmet, abban az volt, hogy az afrikai vadmacskát először vallási rituálékhoz hozták Etiópiából Egyiptomba, a sokkal nagyobb és nehezebben szállítható oroszlán helyett. Szent állat volt, állítólag később kezdték el háznál is tartani, mert megfogta az egeret, és a rettegett kígyótól sem félt. Így lett belőle házimacska. Később gabonaszállító hajókat csak akkor biztosítottak, ha legalább két macska is 'szolgált' a fedélzeten. Velencében jó szolgálatot tettek a patkányok irtásával.


#18: "Túl vannak szaporodva, az utcán vannak tartva. Kártevők."

Erről nem a macska tehet.

2023. márc. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
30%
Megosztó, troll kérdés, érdemes volna jelenteni, mert végül csak anyázást fog szülni.
2023. márc. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!