Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Korat vagy Orosz kék?

Korat vagy Orosz kék?

Figyelt kérdés

Itt egy kép kiskorából: [link]

És így néz ki most: [link]

[link]

Szerintetek melyik fajtához tartozik?Az anya egy tri-color házicica, az apa ismeretlen :)


2010. okt. 6. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Talán inkább orosz kék, de nagyon szép cica :)
2010. okt. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönjük, sztem is nagyon gyönyörű.
2010. okt. 6. 19:35
 3/7 anonim ***** válasza:
úgy tudom, hogy az orosz kék cicusoknak kék szemük van. nekünk is így néz ki acicánk, azt mondták, hogy jól sikerült házicica :)
2010. okt. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonlít az én oroszkékemre, de mégis koratra tippelnék.


De képek alapján nehéz.

Az oroszkéknek smaragzöld szeme van, a koratnak talán inább oliva zöld...

Az orosz kékeknek általában (de nem mindig) kicsit rövidebb az orruk, laposabb a kis pofikájuk...


De ami alapján leginkább el lehetne dönteni:

orosz kékeknek két rétegű bundájuk van, amitől ha úgy esik rájuk a fény tényleg kékek, máskor ezüstösek... sőt az enyémről van egy kép, amin egyesek szerint lila :D:D

2010. okt. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3. vagyok, épp írni akartam, hogy egyébként keverék a legvalószínűbb, de most látom, hogy az anyuka házicica... hát akkor egyértelmű: egy kék színű házi macska.


Ennyi... persze lehet gondolkodni, hogy az apuci rokonsága inkább korat vagy inkább orosz kék volt, de kék színt akárhonnan örökölhetett.


Én mint volt oroszkék-, majd ismét oroszkék-, majd házimacska tulajdonos egyértelműen állíthatom, hogy a fajta semmit (=nem sokat) nem számít, a két oroszkékem is olyan ellentétes személyiség volt, hogy azt tanítani kéne. :D

2010. okt. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megbántani, de a cicád "egyszerű" házicica, vagyis európai rövidszőrű! :) Sok macskafajtánál előfordul a kék szín, úgyhogy a szín még nem jelenti azt, hogy egy adott fajtáról van szó. Ha pedig az anyja házimacska, már eleve nem fajtatiszta, még akkorsem ha az apja mondjuk orosz kék. Az említett fajták egyébként értékesek, aligha hiszem, hogy akinek ilyen kandúrja van, az hagyja bolyongani a kertekben!

Ettől függetlenül nagyon szép a cicád, nekem is van egy ilyen színű házimacskuszom.

2010. okt. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
GYÖNNNNNNNYÖRŰŰŰŰŰ! Szerintem orosz kék félvér lehet :)
2010. okt. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!