Kezdőoldal » Állatok » Macskák » HIV pozitív macska befogadása?

HIV pozitív macska befogadása?

Figyelt kérdés
Menhelyről néztem ki egy cicát, aki sajnos HIV pozitív. A lakásomban egyedüli macska lenne, azzal nincs is probléma. 2-3 hetente viszont hazautazom hétvégére szüleimhez, ahol két egészséges benti macska él. Mennyire fertőző ez a betegség? Elkülönítve kellene őket tartanom arra a pár napra? Tudnátok tanácsokat adni? Szeretném őt elhozni onnan. 😔
2023. márc. 16. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:
40%

Harapás által terjed, ezért semmiképpen se fogadj örökbe ilyen állatot.

[link]

2023. márc. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a masik macskara veszelyes. Ha ragaszkodsz az ennyire gyakori utazashoz (amit egyebkent is gyulolnek a macskak, szoval nem biztos, hogy kellemes lesz neki), akkor en ezt atgondolnam meg ketszer, a masik cica erdekeben.

Mert oke, hogy teljesen elkulonited, de mondjuk veletlenul osszetalalkoznak, aztan kesz a baj.


Viszont akar az mukodhet, hogy a macskat nem viszed el.


Sokan csinaljak igy, egyedul hagyjak 1-2 napra, kibirni kibirja. En mondjuk ennel azert parasabb vagyok, nem merem a cicamat otthon hagyni ennyi idore, de itt gyakorin szoktam latni, hogy a tobbseg siman bevallalja.

2023. márc. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak benti cicának és csak ha van sok időd rá nem úgy mint egy egészséges cicát.
2023. márc. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akár állatorvossal, vagy magával a menhellyel beszéld ezt meg.
2023. márc. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A FIV harapással, vérrel, nyállal terjed. Igen, ha összeverekednek, lehet bajuk. A FIV sokáig tünetmentes, akár évtizedet is leélhet a macska bármilyen gond nélkül. De ha a tied külön szobában van bezárva, vagy ketrecben, akkor levegő útján nem fogják egymástól elkapni, sem a ruhádról.

De egyáltalán azt sem értem, miért vinnéd magaddal 2-3 hetente ilyen utakra? A macska otthon 2 napot tökéletes jól el van, nem pusztul bele. Nem hiszem el, hogy az egyetlen éppkézláb ötleted a 2-3 hetente való hurcolása volt.

2023. márc. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
Az #1-essel értek egyet. Nem tudom, miért lett lepontozva, mikor az igazat írta le.
2023. márc. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

Mivel írta az igazat? Hogy semmiképp ne fogadjon örökbe ilyen állatot? Már miért ne? Nekik is jár a család, az otthon melege. Egyedüli macskaként senkinek nem tudja átadni a betegségét.

Vagy mit hiszel, hogy embernek is át tudja adni? :D

2023. márc. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is megfordult ilyen a fejemben, a menhely még buzdított is, majd én voltam a legnagyobb szemétláda a világon, mikor visszakoztam, mondván, hogy nem érzem ezt biztonságosnak az egészséges macskára nézve (és egyúttal rákérdeztem, hogy a többi, ugyanúgy általuk hirdetett beteg cicánál miért emelik ki külön, hogy csak egyedülinek vagy szintén beteg mellé adják - na erre nem volt válaszuk).

Én kikértem az állatorvos véleményét, ő határozottan nem javasolta. Igen, a hivatalos orvosi álláspont az, hogy oltott macskákra SZINTE nulla százalékban veszélyes a betegség, de szerinte meg amíg ez csak szinte, addig nem érdemes kockáztatni. Hiszek neki, nagyon tapasztalt szakember, aki maximálisan támogatja az állatmentést, mentettekért nem is kér vizsgálati díjat, tehát semmi oka nem lett volna lebeszélni a dologról.


Kérdező, ha egy teljesen különálló szobába zárják anyukádék a macskát, akkor nem lehet baj, de ez a cicának sokkal nagyobb stressz, hogy berakják egy idegen helyre egyedül, elzárva, miközben kint fajtársak vannak, idegen emberek veszik körül, mint az, ha megoldod, hogy egy nap egyszer ránézzen valaki otthon a saját környezetében.


Ja és sajnos egy beteg macska idővel, de úgy igazából bármikor komoly költségekkel is járhat. Meg tudod fizetni a drága állatgyógyszereket, el tudod-e hordani rendszeresen, akár havonta orvoshoz és ha hirtelen kell egy több tízezres kezelés, az se fog gondot okozni?

2023. márc. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nyilvan egeszseges macska melle nem szabad bevallalni a beteget, ezert senki ne erezze szarul magat.


Nekem leukozisos a cicam, eszembe nem jutna melle hozni egy masikat, pedig van egy alomfajtam, akit mar igazabol ezer eve szeretnek, csak tok veletlenul ragadt rajtam a mostani cicam, akirol kiderult vegul, hogy beteg.


Hat majd ha o nem lesz, max akkor lesz masik.

2023. márc. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Sajnos erről a cicáról le kell mondanom. 😔 Itt nem hagynám őt magára 2-3 napra, az otthoni cicáim egészségét nem akarom veszélyezni. Ha valóban rendszeresen költséges kezelésekre szorulna, sajnos azt sem bírnám sokáig finanszírozni.
2023. márc. 23. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!