Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Harapós, karmolós macska?

Harapós, karmolós macska?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos macskám, akár mennyit foglalkozok vele, simogatnám odakap, karmol nem tudom megszelíditeni, bent tartom. Volt hasonló macskátok? Ha volt megtudtátok szelíditeni? Szerintetek miért ilyen?

2023. ápr. 17. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Mióta van nálad? Előtte hol élt?
2023. ápr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
11 hetes kora óta van nálam, azelőtt is bent volt tartva a testvéreivel, és az anya macskával.
2023. ápr. 17. 21:16
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Nézz a szemébe és lassan pislogj nagyot többször. Ha visszapislog nőtt a bizalma.

Nem kutya, akkor foglalkozz vele, ha van kedve... :))

2023. ápr. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Megpróbálom! :)
2023. ápr. 17. 21:22
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ivaros? És mostanában kezdte?

A kismacskák hajlamosak harapni, karmolni játék közben, de ennyi idős korra ki szokták nőni; pláne, ha fegyelmezve vannak. (Kezedet elhúzod, nem játszol vele aznap többé, rászólsz hangosan, hogy ezt NEM.)

Szóval mindig is ilyen volt, "csak" nem lett megnevelve?

Vagy nincs ivartalanítva és elkezdtek dübörögni a hormonok?

2023. ápr. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mikor elhoztam azután rá egy hónap múlva kezdte, rá szoktam szólni ugyanúgy folytatja a karmolást, harapást. Egy hónapja kezdett tüzelni, már beszéltem az állatorvossal az ivartalanítás miatt.
2023. ápr. 17. 21:47
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nekem is van egy 8 hónapos cicám, aki még mindig harap és karmol. Igaz hétről-hétre fejlődik, mert egyre kevesebbszer csinálja, de sokszor én is haszontalannak érzek minden próbálkozást. Ha simogatás közben harap, akkor egyszerűen abba kell hagyni, mert nem szeretné a cica. Ha "megtámad", pl. hirtelen ráugrik a lábadra, akkor több játékra van szüksége. Akkor szoktam "megbüntetni", ha valami rosszat csinál vagy beszökik olyan szobába, ahova nem szabad. Ilyenkor ugye fel kell vennem, hogy elvigyem onnan, de mivel nem tetszik neki, megharap. Ekkor bezárom a fürdőszobába, 5 perc után kieengedem, és akkor már mindig nyugodt.

Nálad az is lehet, hogy rosszul játszottak vele kölyökkorában, és a kezedet játéknak tekinti. Vagy az, hogy néhány macskánál meg kell várni, amíg ő jön oda hozzád, akkor lehet csak szeretgetni.

2023. ápr. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Catfan2 ***** válasza:
Ez a kölyök macskáknál így van. Az enyém 1 és fél éves volt amikor abbahagyta.
2023. ápr. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Figyelj, nekünk ugyanilyen cicánk van (az egyik) és kb a családból senkit nem szereti úgy mint pl apukámat. Ő nagyon kedves a cicával de mégis rettentő szigorú (értsd : neveli, nem veri, csak akkor ha borzasztó rossz dolgot tesz). Az a cél, hogy nagyon sokat foglalkozz vele. Nem tudom, családban élsz-e vagy nem, de ha te adsz neki mindig kaját, jobban fog szeretni, adj neki jutifalatot. Játssz vele, mert akkor már a szemébem játszópajtás leszel, egy barátként tekint majd rád.
2023. ápr. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a válaszokat! :)
2023. ápr. 18. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!