Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fél, haragszik, depressziós,...

Fél, haragszik, depressziós, vagy mi lehet a cicaval?

Figyelt kérdés

1 éves múlt a lány cicank, én türelmes vagyok vele, raszolok, ha rosszat csinál, leszidom. Láttam már nála sokkal rosszabb macskát, vele annyi a baj, hogy folmegy az étkező asztalra, illetve az étkezőszek bőr hattamlajat kikezdte, pedig van neki hol kapargatnia. A férjem emiatt nagyon-nagyon mérges rá, agresszivan szól rá, rasoz a fenekére , nem erősen szerinte, de mégiscsak férfi kéz.

Nagyon játékos cica, egész délelőtt rohangál, labdával játszik, alagutjaba mászkál. Viszont ha itthon van a férjem, egész nap fekszik, kerül minket, csak akkor jön oda, ha egyedül vagyok, ha jön a férjem, lapítva elsunnyog. Mondtam a férjemnek, hogy szerintem retteg tőle a macska, de nem érdekli, mert szerinte ő csak egy macska. Persze macska, de nekem nagyon fontos és sajnálom, mikor egész hétvégén magában gubbaszt valahol. Amint kirakja a lábát a férjem, akár csak a kertbe, rögtön elkezd szaladgálni és játszani.



2023. ápr. 17. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
jo kis ferjed van mit ne mondjak
2023. ápr. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs semmi pozitív kapcsolata a férjeddel, csak annyit ért, hogy tőle jön a fájdalom.


Én is volt hogy ráhúztam a macskára egy vagy két ujjal, de apillanatnyi megszeppenéstől eltekintve nem sértődik meg rajta túlzottan. Pl. Karmolásra azonnal megy a replika. Viszont általában sok pozitívat is kap tőlem, így nem tásrít a személyemhez rosszat.


De nekem az a tapasztalatom, hogy az ilyen negatív visszajelzést nem érti a macska, csak azt, látja, hogy valaki bántani akarja.

2023. ápr. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyértelműen fél a férjedtől, és sajnos a férjed "csak egy macska" mentalitása se fog segíteni. Mert ha néha odamenne hozzá és barátságos lenne hogy lássa a macska higy nem kell tőle félni akkor szerintem javulna a dolog. Ez így nem fog magától javulni.

Az asztalról könnyű leszojtatni, a kaparásról nem. A szék ügyben csak azt tudom tanácsolni hogy vegyetek másikat ami nem műbőr ha tudtok, bár a szék árakat elnézve ez nem könnyű. A miénk kinti-bennti cica, sokat mászkál, elesíti a körmét, mégis szétszedi a berendezést. A műbőrön látszik a legjobban.

2023. ápr. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A macskát nem lehet úgy nevelni mint egy gyereket vagy egy kutyát szóval annyi jött le neki hogy a férjed egy ártány aki bántja. Nem érzi biztonságban magát a jelenlétében.
2023. ápr. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!