Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kézzel,anya nélkül nevelt...

A kézzel,anya nélkül nevelt cicák felnőve nem lesznek betegesebbek,antiszociálisabbak mint anyával nevelt társaik?

Figyelt kérdés
Mindenféle tapasztalat,vélemény érdekel az ilyen cicákról,hogy esetleg miben másabbak.
2023. ápr. 28. 09:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%

A miénk inkább túl kedves is volt. Minden állattal jól kijött. Idegen emberekkel is bizalmas volt.

Sajnos leukózisos volt és nem élt sokáig (5 év) . A doki szerint már az anyaméhben elkapta. Az anya macska azért se gondozta amúgy, mert amint lefialt, ment dugni megint. Kinti kóbor volt.

2023. ápr. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Nem :) Ha megfelelő tápszert kap, és a pótmama következetesen neveli, akkor a cica pont olyan lesz, mint bármelyik másik.


A megfelelő tápszer tartalmaz mindent, ami az egészséges fejlődéshez - többek között az immunrendszeréhez is - szükséges. Régen azért voltak betegesebbek a nem anyatejes gyerekek (cica és ember is), mert ha nem volt szoptatós dajka, akkor rosszabb esetben tehén, jobb esetben kecsketejjel tudták őket csak táplálni. A modern tápszerek már ideálisak, csak ugye bennünk maradt a rossz tapasztalat.


Antiszoc viselkedés - a legtöbb macska alapból az :) Itt hátrány lehet, ha a cica nem tanulta meg az anyjától és testvéreitől a "cicaillemtant" (pl. hogy játék közben nem cakkozzuk ki a másik fülét), de az alapokat te is meg tudod tanítani. (felnyikkansz, ha erősen harap, és dicséred ha csak óvatosan és nyalogatva), és esetleg a testbeszéde lehet egy kicsit téves, bár ez javarészt ösztönös.


Ha majd kerül mellé másik cica, akkor majd nagy eséllyel összecsiszolódnak, nem lesz gond.


Ami különbség eszembe jut, az a nyávogás. Az én cicám 4 hónaposan került hozzánk, kóbor cicaként. Nem szokott hozzá az emberrel való kommunikációhoz - még többnyire némán nyávog :D Azaz ad ki hangot, csak azt mi nem halljuk. Most így 5 hónap után szokott rá a nyikorgásra.


Az a cica, aki kiskora óta emberekkel él, az megszokta hogy velünk kiabálni kell :D Ők rendszerint sokkal vokálisabbak.

2023. ápr. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem. A miénk anyámat tekintette "anyukának", még 2 éves korában is azt csinálta, hogy hozzábújt a nyakához és nyálazta, mintha szopta volna...
2023. ápr. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk az ilyenformán mentett cica sokáig cuclizott esténként (takaró, pizsamám ujja). Beteg sose volt.

Szociálisan...engem elfogadott. Mindig jött elém, ha valahonnan hazatértem. A másik kettő, később mentett cicát sose fogadta el. Nem tudott úgy elmenni mellettük, hogy ne osszon ki nekik egy-egy pofont.

Az esti rutin úgy alakult, hogy ő ott kuporgott az alvós takarójuk egyik sarkában, tüntetőleg hátat fordítva nekik, azok pedig egymáshoz bújva aludtak.

2023. ápr. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
"anya macska azért se gondozta amúgy, mert amint lefialt, ment dugni megint." Ilyen NINCS. Olyan van, hogy tudja: kölyök beteg, életképtelen, és nem hajlandó gondozni.
2023. ápr. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
#5, igen..az más kérdés, hogy valóban elkezdhetnek szoptatás közben is ivarzani, de a cicáihoz (akiket gondozásra ítélt) mindig visszatér.
2023. ápr. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
A szemem láttára dugott egy másik kóborral. Vérzett a picsája is. Megfogni nem lehetett, így dokihoz nem vittem. Nem tudom mi lett vele.
2023. ápr. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

8-as, senki nem állította, hogy nem ivarzanak szoptatás közben és senki nem állította, hogy nem vemhesülnek meg szoptatás közben.

Csak azt mondjuk, hogy nem azért hagyja el a cicát, mert d*gni akar, hanem mert beteg a kicsi. A nem beteg cicákat két kettyintés között is szoptatja.

Attól függetlenül, hogy te láttad-e d*gás közben vagy sem.

2023. ápr. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nem lesznek másak, csak esetleg jobban ragaszkodnak majd a pótanyukájukhoz. Lehet, hogy kicsit félénkebbek lesznek, de nem minden esetben. Az én macskám kis korában került hozzám, de ugyanúgy viselkedik és éli az életét, mint a többi macska.
2023. ápr. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 ilyen macskám volt.Én voltam az anyukájuk hiszen az igazi elpusztult.Semmi különbséget nem vettem rajtuk észre a többi cicához képest akiket az igazi anyukájuk nevelt fel.
2023. ápr. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!