Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Költözés babával. Vigyük a...

Költözés babával. Vigyük a cicát is, vagy maradjon első otthonában? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nekem kell döntenem, de érdekelne a véleményetek, akár pro-kontra érvekkel, mert egyszerűen nem tudok tisztán látni. Vagy egy 5 éves ivartalanított kandúrom, itt lakik velem baba kora óta, olyan, mintha a gyerekem lenne (azt hiszem, ezt nem kell tovább ragoznom, aki hasonlóan él, tudja, mire gondolok). Viszont a pocakomban van egy kisember, aki nemsokára világra jön. Sajnos a körülmények miatt nem maradhatunk a jelenlegi lakhelyünkön, így nekünk mindenképp költözni kell (családi fészekben lakunk jelenleg). Na most a fő dilemmám az, hogy a cica jöjjön vagy ne? Ha a baba szemszögéből nézem, nyilván jobb, ha nincs állat a közelben, bár állattartó ismerősök szerint semmi gond nincs ezzel, a cica is ugyanúgy összebarátkozik a babával. A cica szemszögéből nézve viszont nem tudom, mennyire jó ötlet egy új környezetbe költöztetni úgy, hogy még a családi körülmények is megváltoznak. Nem tudom, melyikkel csinálnék nagyobb kárt: ha itt hagynám, és úgymond "elveszítene" engem, a gazdiját, de legalább ismerős környezetben maradhatna, a "barátaival" - értem ezalatt a többi cicát. Persze rendszeresen jönnénk ki, így találkoznánk, csak az 5 évnyi együtt lakásnak lenne vége. Vagy ha kiszakítanám a megszokott ingerekkel teli környezetből, faluból városba költöztetném, egy síró bébihez, de legalább én ott lennék. A szívem szakad meg mindkét esettől, mert így is, úgyis sajnálom őt. 🙁 Nagyon érzékeny egyébként, minden stresszhelyzetre nagyon negatívan reagál, sokszor fizikai tünetekkel (ahol most élünk sok stressz éri), és hordanom kell őt dokihoz olyankor.. De attól is stresszes, ha huzamosabb ideig nem vagyok a közelében, olyankor bágyadt, alig akar enni. + hozzáteszem, igen, nem véletlenül olyan, mintha a gyerekem lenne, én is feszültebb vagyok, ha nincs a közelemben, attól nyugszom meg teljesen, ha ott van velem egy légtérben és dorombol nekem. El nem tudom képzelni, hogy lennék meg nélküle, ha végül úgy döntenék, hogy ő marad. 🙁 Szóval teljesen tanácstalan vagyok.

Ti mit tennétek? Mit javasoltok?

Előre is köszönöm a válaszokat!!



2023. máj. 27. 22:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%

Te nem vagy normális!

Azt írod, hogy olyan mintha a gyereked lenne... és te ott hagynád a "gyerekedet" költözéskor?

A babának semmi baja nem lesz a macskától és fordítva sem!

Egyértelműen vidd magaddal!

2023. máj. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
97%
Leírás alapján a "te macskád" (vagy inkább te vagy az ő embere) ezért mindenképpen vinném.
2023. máj. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
97%

jaj figyu a babának is jót tesz.. van két macskánk meg 2 gyerekünk és én semmilyen hátrányát nem láttam annak hogy a gyerek a macskákkal egy lakásban él..


tavaly költöztünk egyébként és akkor (kicsivel utána) született a lányunk (a második gyerekünk) és jöttek a macskák is nyilván.. 2 nap alatt megszokták az új helyet, aztán az újszülöttet is.


Semmi nem volt. Macska nálunk eszik alszik.. neki sztem full mindegy hogy ezt hol teszi, csak adjak neki enni meg hagyják aludni a kölykök.

2023. máj. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
És ha legközelebb költöztök, vagy a következő baba jön, akkor a most születendő gyerekedet is otthagyod valahol? Esetleg a gyerek apját nem akarod otthagyni a mostani helyen, hátha neki is stresszes lesz a síró baba?
2023. máj. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
99%

1. Akikkel marad, velük milyen viszonyban van?

2. Milyen stressz éri rendszeresen ott, ahol most laktok?

2023. máj. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
99%
Számomra nem lenne kérdés, és elég baj az hogy neked megfordult a fejedben. Egyértelmű hogy vinném, senkinek nem lesz semmi baja.
2023. máj. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
99%

A babának miért lenne jobb, ha nincs állat a közelében?


Kérdést se értem, ott hagynád egy számára stresszes környezetben, ahol annyira stresszel, hogy emiatt rendszeresen viszed orvoshoz. Ez miért lenne jó a macskának? A megszokott környezete ahol, látható, hogy nem érzi jól magát. Hozzád gondolom kötödik...így felmerült benned, hogy magára hagyod a macskát egy rosszkis környezetben.



Vidd magaddal,nem kérdés.

2023. máj. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
99%
Én vinném a cicát, majd megszokja az új élethelyzetet.
2023. máj. 28. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
66%
A macskát vinném, a gyerek otthagynám!😂
2023. máj. 28. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
79%
Vigyed hisz majd megszokja a környezetet. Attól h majd sír a baba megszokja majd ennyi.
2023. máj. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!